ایسنا نوشت:

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اعلام اینکه افزایش 20 درصدی نرخ بلیت حمل و نقل عمومی جاده‌ای از 17 فروردین 92 لغو می‌شود گفت: دنبال آن هستیم تا با تفاهم‌نامه‌ای اجازه ورود اتوبوس‌های ایرانی به سرزمین عراق را کسب کنیم.

شهریار افندی‌زاده – معاون وزیر راه و شهرسازی - درباره پیش‌فروش بلیت‌های ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای برای ایام نوروز 92 اظهار کرد: از 23 بهمن‌ماه پیش‌فروش اینترنتی بلیت‌های نوروزی برای ناوگان برون شهری آغاز می‌شود و تا یک هفته فروش حضوری و اینترنتی ادامه خواهد داشت.

 افندی زاده با بیان این‌که پیش‌فروش بلیت‌ها مربوط به تاریخ 24 اسفند تا 16 فروردین ماه است، دلیل تصمیم‌گیری مبنی بر فروش اینترنتی و بعد حضوری بلیت نوروزی را زمان مناسب برای برنامه‌ریزی و سعی در تنظیم ساعت حرکت اتوبوس‌ها مطابق با نیاز مسافران اعلام کرد.

 افزایش 20 درصدی نرخ برای تشویق شرکت‌ها به سرویس‌دهی بهتر

 معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که در سفرهای نوروزی بسیاری از مسافرت‌ها یک‌طرفه است و اتوبوس‌ها مجبورند خالی برگردند گفت: برای تشویق شرکت‌های اتوبوسرانی به ارائه سرویس به موقع و بهتر تصمیم گرفتیم نرخ بلیت ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای را حداکثر 20 درصد افزایش دهیم.

 وی با تاکید بر این‌که برخی شرکت‌ها می‌توانند میزان افزایش را کمتر از 20 درصد اعمال کنند یا حتی برخی تمایلی به این افزایش به منظور ایجاد رقابت نداشته باشند ادامه داد: پس از 16 فروردین ماه سال 92 قیمت‌ بلیت‌های اتوبوس، مینی‌بوس و سواری‌های کرایه بین‌شهری به نرخ 23 اسفند ماه سال جاری بازمی‌گردد.

 افزایش ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای نسبت به نوروز91

 افندی‌زاده از وجود 18 هزار و 200 دستگاه اتوبوس، 33 هزار دستگاه مینی‌بوس و 34 هزار دستگاه سواری برون‌شهری در طرح نوروزی سال 92 خبر داد.

 وی با بیان اینکه این تعداد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است اظهار کرد: این ناوگان شامل اتوبوس‌های ویژه و VIP است.

 افندی‌زاده یادآور شد: افزایش 20 درصدی نرخ بلیت حمل‌ونقل جاده‌ای بین‌شهری برای ترغیب شرکت‌های مسافری است تا از یک دستگاه اتوبوس، مینی‌بوس یا سواری کرایه در 24 ساعت اما با افزایش تعداد راننده برای سرویس‌دهی استفاده کنند.

 آغاز سفر از در منزل با سواری‌های کرایه

 رییس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور خاطرنشان کرد: در صورت تمایل مسافران، می‌توان با تماسی سواری بین‌شهری را در منازل فرستاد تا مسافران از آنجا سفر خود را آغاز کنند.

 افندی‌زاده با بیان این‌که اداره ترمینال‌ها زیر نظر شهرداری‌ها است افزود: مسافران در برخورد با هرگونه مشکل در فروش بلیت و تهیه آن می‌توانند به دفاتر ادارات کل حمل‌ونقل پایانه‌های مستقر در ترمینال‌ها مراجعه کرده یا از طریق سامانه 1000143 مشکلات خود را عنوان کنند.

 معاون وزیر راه و شهرسازی درباره سایت‌هایی که متقاضیان می‌توانند از طریق آن از 23 بهمن ماه به صورت اینترنتی بلیت تهیه کنند گفت: پانزدهم بهمن‌ماه فهرست نهایی سایت‌ها مشخص می‌شود اما به طور قطع تسهیلاتی در این زمینه ایجاد می‌شود تا مشکلی از نظر بار ترافیکی وجود نداشته باشد.

 ادامه ساخت سالن مسافری در پایانه‌های مرزی

 وی در پاسخ به اینکه با توجه به انجام بخشی از سفرهای زمینی به مقاصد کشورهای همسایه، چه تدابیری در این زمینه اندیشیده است؟ گفت:‌ به‌طور قطع برای نوروز 92 آمادگی لازم برای پذیرایی از مسافران در پایانه‌ها وجود دارد.

 رییس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به اینکه در بسیاری از پایانه‌های مرزی کشور طرح توسعه و ساخت سالن‌های مسافری و تجاری درحال انجام است گفت: با توجه به حجم کالا یا تعداد مسافر، ساخت سالن تجاری و مسافری در اولویت قرار گرفته است.

 او افزود: در پایانه مرزی باشماق در استان کردستان سالن تجاری در اولویت ساخت بود ضمن آنکه سالن مسافری نیز به صورت موقت وجود دارد و تا زمانی که سالن مسافری دائمی ساخته شود امکان ارائه سرویس وجود خواهد داشت.

 وی به توسعه سالن‌های تجاری و مسافری پایانه‌های مختلف اشاره و اظهار کرد: سالن مسافری در پایانه باشماق کردستان درحال ساخت است. همچنین در پایانه مرزی چزابه در استان خوزستان و پایانه پرویزخان در دست ساخت است.

 افندی‌زاده به هماهنگی خطوط بین‌المللی برای تردد مسافران تاکید کرد و گفت: در تعامل با شرکت‌های بین المللی به دنبال راحتی سفر در مسیرهای منتهی به کشورهای همسایه هستیم.

 پیش‌بینی افزایش سفرهای زمینی به کشورهای همسایه

 رییس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور پیش‌بینی کرد: برای نوروز امسال سفر به کشورهای ترکیه، آذربایجان، ارمنستان، گرجستان و عراق از راه‌های زمینی نسبت به سال گذشته افزایش یابد.

 وی با تاکید بر این‌که میزان تردد مسافران در پایانه‌های غرب و شمال غرب کشور بیشتر از پایانه‌های شرقی است گفت: مسافران از مرزهای شرقی کشور به سمت پاکستان و افغانستان نیز تردد می‌کنند.

 تفاهم با عراق برای ورود اتوبوس‌های ایرانی به این کشور

 افندی‌زاده از تلاش برای آماده‌سازی تفاهم‌نامه با کشور عراق برای عبور اتوبوس‌های ایرانی از مرز ایران و عراق خبر داد و گفت: در حال حاضر اتوبوس‌های مسافری ایرانی تنها تا مرز ایران وعراق می‌توانند حرکت کنند اما به دنبال آن هستیم تا با تفاهم‌نامه‌ای اجازه ورود اتوبوس‌های ایرانی به عراق را کسب کنیم.

3131

کد خبر 272335

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =