در نشست اقتصادی کافه خبر روز دوشنبه به بررسی راههای مهار نقدینگی و اصلاح سیستم بانکی می پردازیم.

علی پاکزاد: در نشست اقتصادی کافه خبر قصد داریم با حضور غلامرضا خلیل ارجمندی مدرس دانشگاه و از مدیران بانک و بیمه کشور به بررسی راههای مهار نقدینگی و اصلاح سیستم بانکی می پردازیم.
در این نشست که روز دوشنبه 16 بهمن بین ساعت 15 تا 17 بعد از ظهر بر گزار می شود، پیش فرض اصلاح سیستم و فضای نقدینگی با کمترین فشار به بخش تولید است، شما نیز می توانید با درج دیدگاهها و نظرات خود ذیل همین خبر در این نشست مشارکت کنید.
قابل ذکر است غلامرضا خلیل ارجمندی روزیکشنبه طی حکمی به عنوان سرپرست موسسه مالی و اعتباری توسعه انتخاب شده است، وی در حال حاضر مدرس دانشکده اموراقتصادی و دارایی است.

/31222

کد خبر 274888

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۶
  0 0
  با سلام.آیا راهی برای تبدیل وضعیت پرداخت یارانه به شکل اوراق مدت دار وجود دارد؟ چرا از راهکار ارائه اوراق فروش متری زمین و ساختمان برای جذب پول های سرگردان استفاده نمی شود؟.شاید یکی از دلایل که مطرح بشود افت منابع بانک ها باشد ولی اگر خود بانک ها متولی انجام این امور شوند می تواند تا حدودی مشکلات را مرتفع نماید. ایجاد یک رابطه منطقی بین منابع سرگردان بانک ها و تقاضای بودجه صنایع و بنگاههای تولیدی چگونه ممکن است؟
 • سید داود الفتی US ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۶
  0 0
  به عنوان یک اخراجی از سیستم بانکی-فعلا در این شرایط حاضر تنها ترین و بهترین راه برای جذب نقدینگی باز گذاشتن دست سیستم بانکی جهت سود دهی به سپرده های کوتاه مدت و بلند مدت می باشد-واین راهی است تجربه شده و امتحان پس داده-نیمه دوم مسله در بکار گیری نیروهای معتقد واقعی در امو بانکی است که پس از جذب نقدینگی -اولویت تسهیلات در امور زیر بنائی تولید و زیر ساخت های تولید را هدف قرار دهند.ولی تنها مشکل سخت نیمه دوم عدم وجود نیروهای معتقد واقعی است حال چرا این خود مسئله دیگری است./
 • بدون نام IR ۲۱:۰۴ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۶
  0 0
  بدون مشارکت مردم درطرح ها اقتصادی هیچ کاری نمیشود انجام داد بهترین راه واگذاری سهام مشارکت درطرحهای تولیدی _ساختمان سازی و... وتضمین آن توسط بانکها میباشد بطوریکه بانک فقط نقش جمع کردن نقدینگی را داشته باشند وافراد مختصص وکاردان کارها را انجام بدهند وتضمین سود بصورت حداقل وحداکثر تعین گردد وبانک مرکزی آن را تضمین کند متاسفانه درچند سال اخیر مردم بطور نسبی اعتماد خود را به بانکها ازدست داده اند وسودی که بانکهاالان پرداخت میکنند مناسب نمی دانند . درایران هزاران نفر مختصص درسطح بالا وجود دارد که میتواننند طرح ونظر مفیدی داشته باشند ومورد به مهری قرارمی گیرندوحتی به فکر خروج ازکشور تحت هرشرایطی هستند چونکه می بینند به فکر وایده آنان اهمیتی قائل نمیشوندوکاری برای انان وجود ندارد