رئیس جمهور در مراسم بزرگداشت روز ملی فناوری فضایی گفت: حرکت در هر مسیر نیازمند مقدماتی است و این مسیر نقطه‌ی بلوغی خواهد داشت.

محمود احمدی‌نژاد امروز در مراسم بزرگداشت روز ملی فناوری فضایی گفت: حرکت در هر مسیر نیازمند مقدماتی است و این مسیر نقطه‌ی بلوغی خواهد داشت.
در ادامه گزيده اي از سخنان رئيس جمهور به نقل از ايسنا مي آيد:

 • جوانان ما مصمم هستند ظرف چهار پنج سال آینده انسان به فضا بفرستند و مطمئنم که این اتفاق می‌افتد. من حاضرم فدایی شوم و علیرغم ریسک بالایی که دارد حاضرم اولین آدمی باشم که می‌خواهید به فضا بفرستید.
 • به عنوان خادم شما باید بگویم که به لحاظ بودجه، دولت در فشار است، اما حتما دولت در اولویت خود دارد که از فعالیت‌های فضایی پشتیبانی کند.
 • [سخنان مزاح گونه رییس‌جمهور] امروز دوستان درخواست ارز و پول کردند و من به آنها گفتم حاضرم خودم را به فروش و مزایده بگذارم و ارز آن را برای فعالیت‌هایتان بدهم، البته آنقدر مشکل نخواهد بود و یک نوسان کوچک و کوتاه در مسیر رشد ما ایجاد شده است که به لطف خدا بر آن غلبه می‌کنیم و از آن عبور خواهیم کرد و به جایی می‌رسیم که آنها حسرت ایستادن در کنار ملت ایران را با خود به جایی می‌برند که اجدادشان بردند.
 • اگر ملت ایران بالا رود به نفع همه بشریت است، چون پرچم توحید و عدالت و انسانیت در قله‌ها مستقر خواهد شد، پس شما دانشمندان کارتان را مقدس و الهی بدانید تا سرعت حرکت‌تان چند برابر شود؛ چراکه هر جا کار با عشق و انگیزه الهی است، سرعت قابل محاسبه نیست و همین اتفاق امروز در صنایع فضایی ما افتاده است.
 • با افتخار اعلام می‌کنم ملت ایران در مسیر رشد ملی از مرز بلوغ عبور کرده است.
   
 • مسیر رشد علمی هم نقطه‌ی بلوغ دارد و نقطه بلوغش آنجاست که به ابعاد کار مسلط شویم. مثل همین بحث فناوری فضایی که امروز متخصصان ما در این مسیر به بلوغ رسیده‌اند.
 • در حوزه پزشکی و بیوتکنولوژیکی به بلوغ رسیده‌ایم و در حوزه نانوتکنولوژی هم در مرز بلوغ هستیم. همچنین در علوم هسته‌ای، بخش‌های مهندسی، علوم پایه و علوم زیستی به بلوغ رسیده‌ایم که اتفاق بزرگی است و از این به بعد هر چه تلاش کنیم، سرعت ما بیشتر می‌شود و زودتر می‌رسیم. نقطه پایانی برای علم‌اندوزی انسان نداریم و انسان می‌تواند به خزانه علم الهی متصل شود و تا ابد در مسیر بی‌نهایت بالا رود و خدا را شکر امروز سرعت حرکت علمی ملت ایران و دانشمندان ما بسیار بالاست، پس هر چه سرمایه‌گذاری در این مسیر داشته باشیم، کم است، چون اگر در قله دانش بایستیم بقیه دستاوردها زیر پای ماست.
 • باورم این است که برخی این حرف‌ها را بر نمی‌تابند، اما ملت ایران به طور ویژه مورد بغض و کینه شیاطین است که به ویژگی‌های برجسته و منحصر به فرد ملت ایران برمی‌گردد.
 • ملت ایران، کمال‌جو، آرمانی، ایمانی، پاک و انسانی است و در طول تاریخ همیشه موحد بوده و بهترین‌ها را خواسته است و البته به دنبال صلح و عدالت و حقیقت‌جویی بوده و در این مسیر حق‌پذیر و حق‌طلب بوده است. چنین ملتی معلوم است که دشمن دارد.
 • وقتی خاطرات و حوادث تاریخی 150 سال اخیر را مطالعه می‌کنیم، بارها و بارها فقط گریه می‌کنیم که دست شیاطین و فاسدان عالم و برخی سخیف‌ها و خودخواها و پست‌ها به دنبال آنها، چطور هر بار که ملت ایران برای رسیدن به جایگاه شایسته خود خیز برداشت، پر و بالش را چیدند. شیاطین از پیشرفت ملت ایران نگران هستند چون ملتی هستیم که پیام داریم و دارای مکتب و آرمان و سابقه تاریخی پرافتخار هستیم، پس اگر در کنار آنها در مرز علم و دانش و پیشرفت‌های اقتصادی و اجتماعی بنشینیم، جایی برای زورگویی و چپاول‌های آنها نمی‌ماند.
 • یک روز می‌گویند ایران خطرناک است و یک روز می‌گویند ایران چیزی ندارد و اوضاعش خراب است و اخیرا هم در رابطه با پرتاب موجود زنده به فضا همان موضعی را گرفتند که در رابطه با مساله هسته‌یی داشتند، چون وقتی چند هزار سانتریفیوژ توسط ایران نصب شد، آنها تمام توان خود را بسیج کردند که یک دانه از آنها مستقر نشود، پس ما می‌گوییم بیایید روی همین مساله تفاهم کنیم و شما می‌گویید ایران چیزی ندارد، پس ما هم همین را می‌گوییم پس بروید دنبال کارتان.
 •  بحث اصلی فشارهای اقتصادی برای جلوگیری از بلوغ علمی و پیشرفت ملت ایران است. البته به این معنا نیست که ایران اشکال و ضعف ندارد، چون همه جای دنیا اشکال وجود دارد و من در نیویورک گفتم هر کس مدعی است در کشورش به طور کامل مسایل انسانی را رعایت می‌کند، خود را معرفی کند پس همه باید بدانند که مساله مربوط به ایران را خود ملت ایران حل خواهد کرد، اما به همان نسبت که ملت ایران عظمت دارد، دشمن هم دارد.
 • دست دشمن در لباس و نام ایرانی مقابل ماست، آدم‌های کوتاهی که برای رسیدن به پست صدارت و نخست‌وزیری و یا یک پست حکومتی حاضرند شرافت و وطن خود را بفروشند و آن دشمنان الان هم هستند و ما هر چه اوج بگیریم بغض آنها بیشتر می‌شود، اما دامن ما از دست آنها دورتر خواهد شد.
 • فناوری فضایی یک لوکوموتیو پیش‌برنده کل علوم و فناوری کشور است. همه علوم در دانشگاه‌ها توسط لوکوموتیو فناوری فضایی به صورت هم‌افزا و مفید کار می‌کنند، پس باید در این مسیر حرکت کنیم چون کسی که بالا نرود و در فضا نایستد، این پایین هم نمی‌تواند زندگی کند، پس هم در مدیریت زمین باید مشارکت داشته باشیم و هم در آسمان حاضر باشیم و مسائل را پیش ببریم.

/2727

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 275090

برچسب‌ها