مایکروسافت قصد دارد اپ های ویندوز فون روی محیط ویندوز کار کنند و همچنین اپ های ویندوز 8 و آر تی نیز روی ویندوز فون جواب دهند.

این کار با هدف نزدیک کردن اپ های دو پلتفورم به یکدیگر و در نهایت استفاده کاربر از هر دو اپ در محیط دلخواه تعبیر شده است. این موضوع زمانی آشکار شد که مایکروسافت در سایت کاریابی خود درخواست کرد تا مهندس نرم افزاری را برای تست SDET به استخدام در بیاورد.
در لینک مرتبط با شغل درخواست شده آمده است آیا تمایل دارید کدهایی که می نویسد روی پلتفورمهای ویندوز کار کند و اپ های ویندوز استور روی ویندوز فون به نمایش درآیند؟ و ...
و ما دنبال فردی می گردیم که بتواند با SDET به تیم ما کمک کند تا پاتفورم های ویندوز استور و ویندوز فون را یکجا کنار هم قرار دهد و شما مستقیم با مدیر پروژه کار خواهید کرد تا چالش های فنی را حل کنید و پلتفورمی ایجاد کنید که همه اپ ها روی آن قابل اجرا شوند.
در حال حاضر مایکروسافت نمی تواند اپ های ویندوز فون را بدون modification در ویندوز استور بفروشد و 150 هزار اپ متعلق به ویندوز فون وجود دارد که اگر بدون دردسرهای ذکر شده روی ویندوز استور بیاید مایکروسافت را خیلی جلو خواهد برد.
برخی توسعه دهندگان می گویند کار پیچیده ای نخواهد بود و می توان این کار را سریع انجام داد و برخی دیگر نیز آنرا آسان فرض نمی کنند و می گویند بیشتر از حد تصور مایکروسافت کار خواهد برد. مایکروسافت گفته پلتفورم ویندوز فون روی پردازنده ARM است و از طرف دیگر ویندوز آر تی نیز روی پردازنده ARM است و تنها مشکل اینجاست که runtime و اینترفیس این دو مشابه نیستند و مشکل نیز دقیقا همین جا است و ویندوز فون 8 با هسته ویندوز ان تی ساخته شده است.
به همین خاطر است که مایکروسافت با توسعه ویندوز بلو، قرار است همه را در یک پلتفورم گرد هم آورد که این کار باید یا تغییرات در API و سطح کرنل انجام شود که تغییرات گفته شده را در پاییز 2013 خواهیم دید.
منبع: زد دی نت
56501
کد خبر 276100

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • tirdad IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۳
    3 0
    تصور اجرای اپ های وین8 روی موبایل حیرت اور و رویاییه. پیشرفت تکنولوژی خارج از تصوره