رییس جمهور بالاخره نسبت به ردصلاحیت های گسترده در انتخابات نظام پزشکی واکنش نشان داد.

به گزارش خبرآنلاین؛ پایگاه اطلاع رسانی دولت متن دستوری از محمود احمدی نژاد را منتشر کرده است که نشان می دهد او رد صلاحیت ها را نپذیرفته است. رییس جمهور به دنبال نامه رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور درباره عملکرد هیات های نظارت بر انتخابات نظام پزشکی در روند رسیدگی به صلاحیت های نامزدهای انتخابات هیات مدیره این سازمان، خواستار اصلاح این روند و تجدیدنظر درباره افرادی شد که بدون دلیل قانونی رد صلاحیت شده است.
،متن دستور محمود احمدی نژاد به سرپرست وزارت بهداشت و وزیر کشور درباره نامه رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران به شرح زیر است:

باسمه تعالی
جناب آقای طریقت
جناب آقای نجار
مطلب صحیح است. باید طبق قانون عمل شود و نظرات شخصی و گروهی و خارج از چارچوب قانون دخالتی نداشته باشد. چنانچه روند اصلاح نشود و افرادی که بدون دلیل قانونی رد صلاحیت شده اند با تجدیدنظر احقاق حق نشوند، برگزاری انتخابات خلاف قانون و از نظر اینجانب باطل است.

اما دکتر بیژن گودرزی رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران در نامه خود خطاب رییس جمهور آورده است:

خدمت برادر گرامی جناب آقای دکتر محمود احمدی‌نژاد
ریاست جمهوری محبوب و محترم اسلام ایران
با عرض سلام و تحیت
احتراماً، به استحضار می‌رساند که چندی است که مقدمات برگزاری انتخابات نظام پزشکی در حال اجرا می‌باشد، عملکرد هیات‌های نظارت بر انتخابات نظام پزشکی شهرستان‌ها، تهران بزرگ و هیأت نظارت مرکزی در روند رسیدگی به صلاحیت نامزدهای انتخابات هیأت مدیره سؤالات و ابهامات فراوانی را برای جامعه پزشکی فراهم آورده است.
از آن جمله می‌توان به رد صلاحیت تعدادی از پزشکان اشاره نمود که در دوره‌های متوالی مورد اعتماد و وثوق جامعه پزشکی قرار گرفته‌اند و بارها به عنوان رییس هیأت مدیره شهرستان‌ها، عضو شورایعالی و حتی رییس کل سازمان نظام پزشکی انتخاب گردیده‌اند. بسیاری از ردشدگان از جمله اساتید شاغل در دانشگاه‌های علوم پزشکی و سایر نهادهای دولتی بوده و دارای سوابق انقلابی و از خادمین شناخته شده نظام جمهوری اسلامی می‌باشند. براساس قانون تشکیل سازمان نظام پزشکی مصوب مجلس شورای اسلامی و آیین‌نامه‌های مربوطه مراجع پنج‌گانه مورد استعلام در مورد این گروه از نامزدها اعلام نظر نموده‌اند، در کمال تعجب با آنکه پاسخ استعلامات مزبور حاکی از حسن سابقه برخی از این افراد بوده است، معهذا مشخص نیست که هیأت‌های نظارت بنا به کدام مستمسک قانونی ایشان را رد صلاحیت نموده‌اند. در حالی که دولت خدمتگزار از طریق تمهیدات مشروع و قانونی موجبات اعتماد مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی را فراهم می‌سازد، معلوم نیست که چرا با رد صلاحیت افراد شاخص و مورد وثوق جامعه پزشکی موجبات دلسردی و عدم اعتماد در این جامعه فرهیخته فراهم می‌آید.
مجمع عمومی نظام پزشکی جمهوری اسلامی به عنوان فراگیرترین مرجع منتخب جامعه پزشکی از مقام منیع ریاست جمهوری تقاضا می‌نماید که با مرعی نمودن کلیه اقدامات قانونی و ملحوظ ساختن تمامی مقدورات، نسبت به اصلاح روند رسیدگی به صلاحیت نامزدهای انتخابات نظام پزشکی و عملکرد هیأت‌های نظارت مرکزی، تهران و شهرستان‌ها دستور عاجل صادر فرمایند.
امید است به فضل الهی و تحت توجهات حضرت ولی عصر(عج) در تحقق اهداف بلند و رفیع انقلاب اسلامی ایران، پیروز، سرفراز و موفق باشید.
دکتر بیژن گودرزی
رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران

4747

کد خبر 276918

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =