وزیر امور خارجه پیشین با بیان اینکه تصمیم کاندیداتوری را به آینده موکول می کنم، گفت: در خصوص حضور در انتخابات پیش رو تصمیماتی را دارم که در آینده به مردم اعلام می‌کنم.

منوچهر متکی در حسینیه انصارالحسین مشهد اظهار کرد: در بحث انتخابات همه باید مراقبت کنیم تا مطابق فرمایش مقام معظم رهبری در دام توطئه های دشمن قرار نگیریم و با مشارکت و حضور خود مانع فتنه و فریب عوامل فتنه گر شویم.
گزيده سخنان وي به نقل از مهر از اين قرار است:
·         من به عنوان فردی که در ساختار حکومت جمهوری اسلامی در بدو پیروزی انقلاب مسئولیت های متنوعی داشته و از مجلس اول تا کابینه نهم تا دهم را تجربه کرده، می توانم با این دید بگویم یکی از واقعیت های کشور شکافی است که میان مسئولین و مردم وجود دارد.
·         امروز وقت پس دادن آزمون ها و آموخته ها است و باید دید تا چه میزان مدل حکومت حاکمیت دینی را اجرا کردیم. اگر فضای مذهبی و اخلاقی ما ابزاری شود، در اقتصاد انحصار به وجود می آید و در عرصه سیاسی جریان ها به جای ورود شفاف به بولتن نویسی در اتاق شیروانی مشغول می شوند.عملکرد نادرست در اخلاقیات فضای کشور را به سمت خود تحریمی می کشاند و این بدترین و خطرناک ترین تحریم برای یک کشور و جامعه محسوب می شود.
·         مردم می دانند بسیاری از مشکلات ناشی از فشارهاست اما این را نیز می دانند که عنصر دیگری در بروز مشکلات معیشتی مردم دخالت دارد و آن ناکارآمدی در حوزه های اجرایی است. 80 درصد اقتصاد در دست دولت است و این امر نشان می دهد که مردم در این اقتصاد نقشی ندارند.
·         زمانی که کشور در تحریم به سر می برد فرصتی برای آزمون و خطا نیست. در این شرایط حساس بسیاری از تصمیمات اشتباه برخی از مسئولین فرصت های پیشرفت و رشد کشور را عقب می اندازد. امروز دعوا بر سر اصول و کلیات توسعه به سر آمده و اینکه بگوییم آزادی و عدالت و به شکل فلسفی و هیجانی به اهداف نگاه کنیم راه به جایی نمی بریم.
·         عرصه تعامل با دنیا نیازمند مهارت است و نمی شود با این مقوله رویا مسلکانه و شخصی عمل کرد و ما نمی توانیم به واسطه سوء تدبیرها مردم را در التهاب مرغ و تخم مرغ قرار بدهیم و بعد ادعای مدیریت جهانی را مطرح کنیم.
·         بازی در دنیا امروز قاعده دارد و همه باید بدانند که فضای سیاست به مانند پارک عمومی نیست که هر کس در آن راه برود و اظهار نظر کند چرا که کافی است به سرانجام کسانی بیندیشیم که با اظهار نظر در عرصه سیاست می گفتند قانون اساسی باید تغییر کند و رئیس جمهور برای بار سوم هم می تواند کاندیدا شود و با بی بی سی هم در ارتباط بودند.
·         شایسته نیست در این کشور به دلیل عدم اتخاذ تصمیم درست دچار نوسان نرخ ارز و ریزش ارزش پول ملی باشیم.
/2929
کد خبر 277017

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۶
  101 5
  ولی ان موقع که رییس جمهور در سازمان ملل در باره مدیریت جهانی صحبت میکرد شما در انتهای صحبت کف و هورا میکشیدید فیلمش هم در وزارت خارجه هست
  • م.م IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۶
   47 6
   احسنت!
  • بدون نام IR ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۶
   8 26
   هيچ ربطي نداشت سخنان امروزش كاملا درست و منطقي است
  • بدون نام IR ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۶
   18 10
   من مثبت دادم ولی دلیل نمیشه چون اونوقت این کار را کرده روی طرز فکر و عقاید الانش که منطقی و درست هست لااقل در مقام گفتگو چون بعضی ها حتی در حرف زدن هم منطقی نیستند چه برسه به عمل در کل صحبتهای فوق ایشان را قبول دارم.
 • بدون نام IR ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۶
  21 51
  حرفاش قشنگ بود
 • بدون نام IR ۲۰:۲۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۶
  23 7
  اون کامنت کف وهورا را حقیر درج کردم ولی کلا یک مثل معروف هست که میگه درخت که افتاد تبرزن زیاد میشه حالا به هر دلیلی
 • هم وطن IR ۰۱:۵۷ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۷
  20 3
  آقا شما خيلي خيلي دير به اين نتيجه رسيده ايد.