کمپانی مستقر در کالیفرنیا در قرارداد جدیدی متعهد شد تا بسته مجهز به هویت بیومتریک با قابلیت از راه دور را برای گوشی های هوشمند بسازد.

AOptix متعهد شده تا سیستم شناسایی هویت بیومتریک منصوب روی گوشی هوشمند را طراحی کند تا بدین وسیله نظامی ها بتوانند دشمن را از غیر دشمن تشخیص دهند.
سیستمی که ساخته خواهد شد روی گوشی هوشمند نصب شده و سربازان از راه دور و قبل از رسیدن فرد ، او را شناسایی کنند. رکوردهایی مانند اسکن انجام شده از صورت و چشم و ... که قبلا انجام شده با صورت فرد مورد نظر انطباق داده شده و هویت او قبل از رسیدن به گشت نگهبانی شناسایی شود.
گاهی اوقات افراد غیر خودی با پوشیدن لباس خودی سعی می کنند وارد پایگاهها شده و دست به خرابکاری بزنند (نظیر آنچه امریکا در افغانستان و عراق شاهد آن بوده است) و اسکن های موجود بدلیل اینکه باید از فاصله نزدیک صورت گیرد، امکان ریسک را بالا می برد و حالا پنتاگون امیدوار است سیستمی که قرار است طراحی شود، از راه دور همه کارها را انجام داده و خروجی را به مامور مورد نظر گزارش کند.
پنتاگون جایزه ای 3 میلیون دلاری برای بهترین پروپوزال گذاشته بود که نصیب شرکت AOptix شد و آنها باید ظرف مدت دو سال آنچه که پنتاگون خواسته را انجام دهند.
در قرارداد امضا شده AOptix باید سیستم DOD همراه با نرم افزار و سخت افزار را ساخته و به صورت عملیاتی روی اسمارتفونها تست کند تا بعنوان یک ابزار جدید داخل اسمارتفون جاسازی شده و یا به آن ضمیمه گردد.
مجمعه بسته نرم افزاری و سخت افزاری ضمن انطباق با سیستم موجود در گوشی های هوشمند،باید قابلیت اسکن از راه دور، انطباق اطلاعات و صدور دستور نهایی را انجام دهد. اسکن صدا از راه دور، تلفن فرد مورد نظر، صورت فرد مورد نظر و غیره باید در این بسته گنجانده شود.
کمپانی AOptix جزییات کاری اش را بیان نکرده است و هنوز نمی دانیم اندازه و وزن دستگاهی که با اسمارتفون قرار است متصل شود چقدر بوده و آیا توانایی های درخواست شده را می تواند در خود جای دهد یا نه!
 
 
 
56501
کد خبر 277120

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =