شبکه مانیتورینگ پلیس و از جمله دوربینهای کنترل ترافیک و جریمه نویس مسکو به بدافزاری ناشناخته آلوده شده اند.

ایزوستیا گزارش داد اداره ترافیک وابسته به پلیس مسکو گفته بوسیله بدافزار ناشناسی مورد حمله قرار گرفته است.
بدافزار ظاهرا توانسته سیستم کنترل بزرگراهها با دوربین Arrow-ST System را تحت تاثیر قرار دهد. این سیستم با دوربینهای پیشرفته کار مانیتورینگ و کنترل جاده های اصلی ورودی به پایتخت را انجام می دهد.
همچنین کار پاک کردن سیستم و برپایی مجدد آن نیز گرفتار سیستم اداری از نوع روسی شده و کمپانی طرف قرارداد یعنی intechGeoTrans تحت فشار شدید در این رابطه قرار گرفته است.
دوربینهای مسکو به طور متوسط ماهانه 100 میلیون روبل جریمه معادل 3.2 میلیون قبض جریمه برای رانندگان متخلف پایتخت صادر می کنند اما شبکه از آنجایی که در دو هفته اخیر چنین پولی را به جیب پلیس نریخته مورد سوء ظن واقع شد. برخی گزارشات محلی نیز تایید کرد که از اوایل فوریه سیستم دچار مشکل در جریمه یابی شده است. (خوش به حال رانندگان مسکو)
این موضوع دردسرهای سیاسی نیز در مسکو برانگیخته است.
برخی سیاسیون کمپانی intechGeoTrans را مسبب وضع موجود می دانند و آنرا تقبیح کرده اند که چرا نتوانسته مشکل را حل کند اما کمپانی نیز گفته کیت مانیتورینگ را از SK Region ناقص تحویل گرفته است و مشکلات اخیر را به ارث برده است.
برخی می گویند مشکل آلوده شدن به بدافزار مشکل دوم موجود در اداره ترافیک است و 144 دوربین تحت این شبکه از قبل مشکل داشته اند که موضوع بدافزار آنرا حاد کرده است.
تحقیقات مستقل بر روی 13 دوربین نشان می دهد ، هیچ کدام به برق وصل نبوده و برخی نیز لنزهای خراب داشته و روی آنها زنگار گرفته بوده است که عملا بلا استفاده شده اند.
بازرسان روی هارد دیسک متصل به دوربین ها نیز بدافزاری پیدا کردند که این بدافزار مانع از ارسال تصاویر به مرکز می شده است و این موضوع نشان می دهد تمیز کردن هارد کامپیوترهای شبکه توسط intechGeoTrans نیز خالی از اشکال نبوده و در واقع نتوانسته اند بدافزار را پاک کنند و بعد، این مشکل نیز به کسپرسکی برای بررسی بیشتر بعنوان طرف قرارداد ارجاع داده شده است.اداره تحقیقات کسپرسکی نیز بعد از ارجاع مجدد، تصمیم گرفته تا هارد دیسک را از کامپیوتر خارج کرده و برای شناسایی بدافزار روی آن تحقیقات مستقلی را انجام دهد. ظاهرا در بار اول ضد ویروس کسپرسکی نتوانسته بدافزار را از بین ببرد.
ایزوستیا می نویسد دلیل ورود بدافزار به دوربینها، آلوده شدن سیستم ها و شبکه پلیس مسکو است.
ترجمه از روسی به انگلیسی در این لینک قابل مشاهده است.
 
منبع: د رجیستر
56501
کد خبر 279723

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • سعید IR ۰۱:۲۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۱
    24 2
    کسپرسکی رفته گل بچینه :))