۰ نفر
۱۵ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۰:۰۲

ایسنا نوشت:

وزیر اطلاع‌رسانی ونزوئلا اعلام کرد، وضعیت سلامت هوگو چاوز، رئیس‌جمهوری این کشور وخیم شده و وی همچنان ضعیف است و از عفونت شدید دستگاه تنفسی رنج می‌برد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، ارنستو ویله‌گاس، وزیر اطلاع‌رسانی ونزوئلا در تلویزیون ملی این کشور اعلام کرد که بدتر شدن وضعیت تنفس هوگو چاوز، رئیس‌جمهوری ونزوئلا باعث تضعیف دستگاه ایمنی بدن وی شده است.

این مقام مسئول افزود، چاوز دچار یک عفونت جدید و وخیم دستگاه تنفس شده و بر این نکته تاکید کرد که وضعیت عمومی سلامت وی هم‌زمان با شیمی درمانی رو به وخامت می‌رود.

وزیر اطلاع‌رسانی ونزوئلا از این فرصت استفاده کرده و از تلاش آن دسته از افرادی که به دنبال بی‌ثبات کردن کشور با توجه به بیماری چاوز هستند، انتقاد کرد.

چاوز 58 ساله 14 سال است که رئیس‌جمهوری ونزوئلا را به دست دارد. اکتبر سال گذشته میلادی وی برای سومین بار در این سمت انتخاب شد تا شش سال دیگر هم قدرت کشور را در دست داشته باشد، اما نتوانست در مراسم ایراد سوگند که 10 ژانویه 2013 میلادی برگزار شد، حضور یابد چرا که در هاوانا، پایتخت کوبا تحت درمان بود.

چاوز پس از 70 روز بستری شدن در بیمارستانی در کوبا، 18 فوریه سال جاری میلادی به ونزوئلا بازگشت. البته وی نمی‌تواند در انظار عمومی ظاهر شود و تنها تعدادی از عکس‌هایش در حالی که دو دخترش در کنار وی هستند، منتشر شده است.
5252

کد خبر 280458

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =