روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور انتشار خبری در یکی از روزنامه های کشور مبنی بر سفر رئیس این سازمان با هواپیمای 2 نفره را کذب محض خواند.

روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور در پی انتشار مطلب کذب روز یکشنبه 13 اسفند 91 روزنامه ایران، با عنوان «اظهارات سیاسی یک مقام قضایی»، جوابیه‌ای صادر کرده که در ادامه می‌آید. روزنامه ایران در بخش‌هایی از این مطلب مدعی شده بود حجت‌الاسلام و المسلمین پورمحمدی با هواپیمای اختصاصی دونفره به استان گلستان رفته بود. این در حالی است که سفر حجت‌الاسلام و المسلمین پورمحمدی به استان گلستان یک سفر کاری و با هیأت همراه آیت‌‌الله آملی لاریجانی ریاست محترم قوه قضائیه انجام شده بود. گفتنی است روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور به همین منظور، تکذیبیه‌ای را روز دوشنبه 14 اسفند 91 برای روزنامه ایران ارسال کرده بود، اما این روزنامه تاکنون از انتشار آن خودداری کرده است. برای تنویر افکار عمومی متن تکذیبیه روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور به مطلب نادرست روزنامه ایران انتشار می‌یابد.
مدیر مسئول روزنامه ایران
مقتضی است، برابر قانون، پاسخ روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور به نوشته مضحک و سرتاپا دروغ روزنامه‌تان در تاریخ 13 اسفند 1391، صفحه 3، ستون «دیگه چه خبر؟» را در اولین شماره و در همان صفحه و ستون، منتشر کنید.
1. نوشته‌اید: «رئیس سازمان بازرسی... با هواپیمای اختصاصی دونفره به این سفرها می‌رود». هنوز هیچ «هواپیمای دو نفره‌‌ای که بتواند رئیس محترم سازمان بازرسی را، به اتفاق هیأت همراه آیت‌الله آملی لاریجانی، به سفر ببرد، اختراع نشده است. این گروه، با پرواز عمومی شرکت آسمان، و در سفری کاری به استان گلستان سفر کرده بود.
2. نوشته‌اید: «رئیس سازمان بازرسی... در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاهی استان گلستان، به ایراد اظهارات سیاسی پرداخته است». آیا فهم این نکته که از سیاستمدار باید «حرف سیاسی» شنید، براستی این قدر دشوار است؟ رئیس سازمان بازرسی، بر مبنای قانون، از جمله صالح‌ترین افراد برای اظهارنظر درباره هر موضوع سیاسی است که به اجرای درست قانون و حسن جریان امور مربوط باشد. مگر این که مقصودتان از سیاست، چیزی از جنس فریبکاری رسانه‌ای باشد که در این صورت، اظهارنظر نیازمند صلاحیت نیست و البته روزنامه ایران نشان داده است که بخوبی از عهده این نوع سیاست ورزی برمی آید.
3. اگر توصیه به زبان بستن از کذب را برمی‌تابید و اگر برای اخلاق مداری ـ که خواست و سفارش همیشه مقام معظم رهبری است ـ خرده ارزشی قائلید، این نصیحت را بشنوید که مواجهه با خبر، از دریچه تنگ جناح و باند، شاید بتواند تمنیات حقیر چندروزه را برآورده کند، اما، بی‌تردید، نسبتی با انصاف، عدالت و مردانگی ندارد. دست کم حرمت نام «ایران» را نگه دارید!

/2727

کد خبر 280844

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۰۷:۴۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۷
  0 0
  روزنامه ایران دیگه واقعا داره شورش رو در میاره...اون از خبر چند روز پیشش در مورد افتتاح جکوزی اختصاصی مدیران مترو تهران(که نصب و تعبیه یک عدد دستشویی و توالت در ساختمان روابط عمومی مترو رو تحت عنوان افتتاح جکوزی اختصاصی مدیران مترو کار کرده بود!!!)که البته جواب درخور و در شان خودشون رو از طرف روابط عمومی مترو دریافت کردند و این هم از خبر دروغ سفر با هواپیمای اختصاصی!!به نظر میرسه این روزنامه هم به تبعیت از رئیس جمهور مردمی همون قصه بگم بگم های کذایی رو راه انداخته...کاش کشور ما هم مثل بقیه جاهای دنیا بود و اینطور نبود که رئیس جمهور و اطرافیانش دور خودشون یه خط قرمز بکشند و بگن هیچ کس حق نداره از این خط عبور کنه و داخل اون محدوده قرمز هرکاری دوست داشتند انجام بدن و با ابروی همه بازی کنند...
 • هدی IR ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۸
  0 0
  عجب جواب تندی