همه ساله مراسم «جشن نوروز» و رویکرد دولت به این جشن حاشیه ساز بوده با این حال، این بار دولتمردان « مراسم استقبال از نوروز» را نیز برپا کردند.

مراسمی که ظهر امروز در محل سالن اجلاس و با حضور رئیس‌جمهور و اسفندیار رحیم مشایی و حمید بقایی برگزار شد.
در این مراسم با حضور این سه نفر و همچنین اسدالله عباسی سرپرست وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و جمع دیگری از دولتمردان از تمبر یادبود نوروز 92 رونمایی شد.
به گزارش فارس، همچنین رئیس‌جمهور در مراسم ملی استقبال از نوروز از تمبر هوگو چاوز رئیس‌جمهور ونزوئلا رونمایی کرد.
 احمدی​نژاد همچنین نشان فرهنگ را به اسفندیار رحیم‌مشایی رئیس دبیرخانه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد اهدا کرد. اعطای این نشان در جلسه چهارشنبه هفته گذشته هیئت دولت تصویب شده بود.
در مراسم اهدای نشان فرهنگ به اسفند‌یار رحیم مشایی علاوه بر رئیس‌جمهور، سیدحسن موسوی رئیس دفتر رئیس‌جمهور و حمید بقایی رئیس نهاد ریاست جمهوری و معاون اجرایی رئیس‌جمهور نیز حضور داشتند.
به گزارش ایرنا، اسفندیار رحیم مشایی مشاور رییس جمهور و رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد نیز در سخنانی خود را لایق دریافت این نشان ندانست و گفت: نیمی از مزایای مادی این نشان را به پیشکسوتان فرهنگ و هنر تقدیم می کنم که با بیماری های سخت مواجه هستند تا در درمانگاه ریاست جمهوری هزینه درمان آنها شود. نیمی از آن را به گل های نو رسیده ای که وقت پژمرده شدنشان نرسیده اما پژمرده هستند یعنی به کودکان سرطانی تقدیم می کنم.
وی در حالی که بغض کرده و قطرات اشک از چشمانش جاری بود؛ افزود: در آستانه بهار که فصل رویش است دعا می کنم که اینان ریزش نکنند و بمانند.
مشاور رییس جمهوری مهر و محبت را مهم ترین و بالاترین صفت ایرانیان عنوان کرد و افزود: این دولت از ابتدای شکل گیری بنای خود را بر مهر گذاشت زیرا در سایه سار مهر می توان هر فضیلتی را داشت.
مشایی ادامه داد: معتقدان به این مکتب کسانی هستند که عشق به ملت در آنان موج می زند و اگر پیامبر اسلام (ص) فرمود که برای کامل شدن اخلاق مبعوث شده است این بدین معنی است که باید خودمان را در دیگران جست و جو کنیم.
وی به اعتقاد ملت ایران درباره آینده درخشان بشریت و ظهور حضرت ولی عصر (عج) اشاره کرد و افزود: اگر امام خود را تبلیغ می کنیم دنیا بداند که امام ما بهار است.
/2929
 
کد خبر 281511

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =