دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان در نشست کشورهای آمریکای لاتین ویژگی برخی از کشورهایی که هیچگاه مورد هجمه تبلیغاتی و سیاسی قرار نمی گیرند را دوستی با آمریکا دانست.

به گزارش خبرآنلاین محمد جواد لاریجانی در نشست گروه گرولاک با اشاره به فرهنگ و تمدن چندین هزار ساله ایران و بیان اینکه گزارش گزارشگر ویژه متاثر از فشارهای سیاسی علیه ایران است، گفت: در منطقه ای که ایران در آن واقع است کشورهایی هستند که مردم آنهاحتی یک بار هم در زندگی خود رأی نداده اند و هیچ نشانی از حقوق بشر در آنها دیده نمی شود اما برای ایران گزارشگر ویژه حقوق بشر تعیین می کنند.
لاریجانی با اشاره به اینکه این کشورها هیچگاه مورد هجمه تبلیغاتی و رسانه ای غرب قرار نمی گیرند گفت: تنها ویژگی این کشورها دوستی با آمریکا و برخی کشورهای اروپایی است.
جواد لاریجانی که در رأس یک هیئت عالیرتبه حقوق بشری برای شرکت در بیست و دومین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو به سر می برد در ادامه به تشریح وضعیت حقوق بشر در کشورمان پرداخت و گفت: حرکت ایران در امر حقوق بشر رو به جلو است. ایران دستاوردهای زیادی در بحث حقوق شهروندی، قوانین جزایی و هر آنچه مربوط به مسئله حقوق بشر می شود دارد که متاسفانه در گزارش گزارشگر ویژه هیچ اشاره ای به این دستاوردها نشده است.
نماینده اسبق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه به تشریح برخی از این دستاوردها و پیشرفت های ایران در عرصه های مختلف آموزشی، بهداشتی، فناوری و امور مربوط به زنان و کودکان پرداخت و گفت این دستاوردهای بزرگ که از ایران یک کشور قدرتمند و توانمند در منطقه ساخته است همه از نگاه گزارشگر ویژه دور مانده است و او هیچ اشاره ای به آنها نداشته است.
دبیرستاد حقوق بشر با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران از روز نسخت اعلام کرده است که با مکانیزم گزارشگری مشکل ندارد گفت: ما معتقدیم که گزارشگری از وضعیت حقوق بشر نباید منحصر به یک کشور خاص و متاثر از فشارهای سیاسی برخی از کشورهای غربی باشد.
او سپس با اشاره به مواردی از اشکالات فنی، محتوایی و ساختاری آشکار در گزارش ارائه شده توسط گزارشگر ویژه گفت: روند مکانیزم های حقوق بشری سازمان ملل به سمتی پیش می رود که ملت های مختلف باید فرهنگ بومی خود را کنار بگذارندو ما با این رویه مخالفیم. ما معتقدیم که غرب سعی دارد با استفاده از پوشش حقوق بشری سبک زندگی خود را به سایر کشورهای جهان تحمیل کند حال آنکه هر کشوری این حق طبیعی را دارد که براساس فرهنگ و مذهب خود سبک زندگی مطلوب خود را داشته باشد.

4949
 

کد خبر 281895

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =