دبیرکل حزب موتلفه می گوید اصولگرایی منهای روحانیت، یک اصولگرایی «من‌در آوردی» است.

محمد نبی حبیبی در همایش جبهه پیروان خط و امام و رهبری تصریح کرد: اصلاح طلبان باید مرز خود را با فتنه مشخص کنند و  شترسواری دولا دولا نمی شود.»
وی با بیان اینکه نگاه ابزاری به روحانیت یعنی پشت پا زدن به همه مقیدات، افزود: ما یک نگاه کلی به روحانیت داریم  و آن اینکه روحانیت به عنوان پیشتاز در جمهوری اسلامی ایران است.
حبیبی با بیان اینکه اصولگرایی اصلی جریان بدون روحانیت منحرف است گفت: اصولگرایی منهای روحانیت یک اصولگرایی من درآوردی است.
حبیبی اشاره ای به مشخصات این جریان اصولگرا نکرده است.
دبیرکل موتلفه که «تعدد کاندیداها» را آسیب جیران اصولگرایی در دوره هایی از انتخابات می داند، افزوده است:در انتخابات های گذشته به علت تعدد نامزدهای اصولگرایی شاهد آن بودیم که در یک حوزه انتخاباتی با وجود رای مطلق اصولگرایان که از بقیه بیشتر بود به علت تقسیم رای فزونی رای اصولگرایان در مقابل کمی رای رقبا باخته اند.
در جریان انتخابات مجلس نهم،چند پاره شدن اصولگرایان در انتخابات در نهایت موجب شد در برخی از حوزه های انتخابیه چهره های مستقل یا اصلاح طلب به مجلس راه پیدا کنند.
نبی حبیبی بار دیگر همچنین از جریان حاشیه دولت انتقاد کرد و گفت: با جریان انحرافی مواجه هستیم که هم عـُده و هم عده را تدارک دیده اند.
او با اشاره به نقل قولی از فردی که او را «سردمدار جریان انحرافی» می خواند، اظهار داشت: «در انتخابات مجلس یکی از سرمداران  این جریان اعلام کرد در مجلس نهم سیاست ما آن است که دو سوم نمایندگان از آن ما باشد. همین که این موضع را اعلام کرد یعنی می خواهیم در مجلس نهم رقیب اصولگرایان باشیم.»
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه «از جدا کردن صف جریان انحرافی از مجموعه اصولگرایان استقبال می کنیم،» ادامه داد: در مقابل جریان انحرافی موضع صریح مخالفت داریم و تبعات خطرناک بودن این جریان را به اصولگرایان اعلام می کنیم.
دبیرکل موتلفه در سخنانش همچنین گریزی به رقبای سنتی این جریان زد و تاکید کرد که «: در ذهن بسیاری از اصلاح طلبان اولویت با انتخابات شوراهاست اما مشخص است که می خواهند با یک نامزد واحد وارد انتخابات شوند.»
اسدالله بادامچیان عضو شورای مرکزی موتلفه اسلامی هم امروز در این نشست از تلاش اصلاح طلبان و جریان حاشیه دولت برای موفقیت در انتخابات شورا ها سخن گفت.
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه «اصلاح طلبان باید مرز خود را با فتنه مشخص کرده چرا که شترسواری دولا دولا نمی شود،» اضافه کرد: اگر مردم«صراحت در مرزبندی بین اصلاح طلبان و جریان فتنه» را احساس نکنند اصلاح طلبان نباید انتظار داشته باشند که مورد استقبال مردم واقع شوند.
 دیگر اظهارات دبیرکل موتلفه به شرح زیر است:
* اصولگرایان تا جایی که امکان داشته باشد با نامزد واحد در انتخابات شرکت می کنند. چرا که اگر متشتت باشند ضرر خواهند کرد.
* جبهه پیروان خط امام و رهبری به طرف یک ائتلاف بزرگ در حال حرکت است. همه اصولگرایان در این دایره جا دارند هیچ مرزی برای ورود به این دایره نیست جریان اصولگرایی با پیوستن به این دایره که رقیب رقبای دیگر است با قدرت به رقابت بپردازد.
* ائتلاف بزرگ اصولگرایان با محوریت روحانیت به خصوص جامعتین کارساز است . این محوریت اگر وسط میدان حضور داشته باشد برای رسیدن به ائتلاف بزرگ و کاهش کاندیدا و رسیدن به کاندیدای واحد موفق خواهیم شد.
* ما اگر چه روحانیت را برای انتخابات یک محور می دانیم اما فقط نگاه انتخاباتی به روحانیت نداریم.ما پای روحانیت ایستاده ایم ولو اینکه شکست بخوریم.
* حرکت به سوی ائتلاف بزرگ باید با محوریت روحانیت باشد. مانعی از سوی جبهه پیروان خط امام و رهبری در این خصوص نیست . ما تعهد کردیم که محوریت روحانیت را معتبر بدانیم و برای تصمیم نهایی آنها اعتبار قائل شویم.
* شورای مرکزی جبهه پیروان خط و امام و رهبری محوریت روحانیت را قبول دارد و به آن تمکین می کند و لو اینکه کاندیدای جبهه پیروان خط امام و رهبری را ترجیح نداده و کس دیگری را تایید کنند.
 

/27212

کد خبر 282266

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۸:۲۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۴
  14 2
  اصولگرايان نيز مسئوليت 8سال گذشته را بپذيرندوشاخه من دراوردي انحرافي را به عنوان مسئول معرفي نكنند
  • بدون نام IR ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۵
   3 0
   احسنت بر شما