محمدرضا شریفی‌نیا به بهانه اکران فیلم «تهران 1500» در نوروز 92 و بازی در این فیلم مهمان برنامه «هفت» بود و در این برنامه به تداوم حضور خود در عرصه تلویزیون و سینما تاکید کرد.

الهام نداف: جمعه شب آخرین برنامه «هفت» در سال 91 به بررسی فیلم‌های اکران نوروز 92 اختصاص داشت.

در اولین قسمت از این برنامه بهرام عظیمی کارگردان و محمدرضا شریفی‌نیا یکی از بازیگران فیلم «تهران 1500» به تبلیغ این فیلم و انگیزه‌های خود از ساخت آن پرداختند.


شریفی‌نیا با اشاره به اهمیت انیمیشن «تهران 1500» گفت: «این انیمیشن تحول بزرگی در سینما است. 250 نفر حدود چهار سال روی این فیلم کار کردند که چیزی از انیمیشن‌هایی که در شرکت‌ها و کمپانی‌های بزرگ دنیا ساخته می‌شود، کم ندارد.»


او ادامه داد: «انیمیشن «تهران 1500» می‌تواند سرآغاز ساخت انیمیشن سینمایی در ایران باشد. قصه این کار حدود 108 سال دیگر اتفاق می‌افتد. ماشین‌ها به صورت پرنده است. ما می‌توانیم قصه‌های بزرگ دنیا و ایران را از طریق انیمشین برای مردم جذاب کنیم. این فیلم باید در جشنواره فیلم فجر سال گذشته حوا حلوا می‌شد، اما این اتفاق نیفتاد. این قصه با خانواده‌ها ارتباط برقرار می‌کند و می‌تواند سنین مختلف را به سمت سینما بکشاند.»


در ادامه این برنامه بهرام عظیمی با اشاره به تجربه خود در ساخت انیمیشن عنوان کرد: «خیلی‌ها می‌گویند چرا بهرام عظیمی این فیلم را ساخته است. من تجربه ساخت انیمیشن را در ایران دارم و مهم‌ترین مساله‌ای که باعث شد به من اعتماد شود همین بود. در چنین کاری اعتماد خیلی مهم است. تهیه کننده خصوصی به من اعتماد کرد که بتوانم برای ساخت این فیلم چهار سال زمان بگذارم.»


این انیمیشن ساز در ادامه افزود: «ما این فیلم را در جشنواره اهی معتبر انیمیشن نمایش دادیم و با استقبال خوبی هم همراه شد. من به عنوان کارگردان انیمیشن که سالی چند بار در جشنواره‌های مختلف دنیا حضور دارم، این را می‌گویم که روزهای اولی که در جشنواره‌ها حضور داشتیم، خیلی توجهی به ما نمی‌کردند، اما بعد از اینکه این فیلم یا انیمیشن‌های دیگری از ایران نشان می‌دهیم برخورد‌ها عوض می‌شود و عکس العمل خیلی خوب است. در یکی از این جشنواره‌ها از من می‌پرسیدند هزینه ساخت «تهران 1500» چقدر بوده و وقتی من می‌گفتم سه تا چهار میلیون دلار تعجب می‌کردند. یک روز یکی از آهنگسازان معروف دنیا به من پیشنهاد کرد چون شما از ایران هستید، من می‌توانم با دو میلیون دلار برای این فیلم موسیقی بسازم. تازه کلی هم تخفیف داده بود که این رقم را پیشنهاد کرد. بعد از آن ما هزینه واقعی صرف شده برای تولید این فیلم را نمی‌گفتیم.»


عظیمی همچنین افزود: «ساخت فیلم سینمایی یک اتفاق بزرگ در صنعت انیمیشن است. اگر این اتفاق‌ها در مملکت ما بیفتد خوب است و به نظرم می‌توانیم در این عرصه رقابت داشته باشیم.»


در بخش دیگری از این گفت‌و‌گو شریفی‌نیا در مورد اکران و نحوه ساخت «تهران 1500» توضیح داد: «آقای عظیمی متواضعانه در برابر ساخت این فیلم برخورد می‌کند. من توصیه می‌کنم مردم حتما این فیلم را به عنوان اولین فیلم انیمیشن ببینند. ساخت لوکیشن‌ها، حرکات دست و نوع رفتارهای بازیگران در فیلم خیلی خوب درآمده است. این انیمیشن به خاطر اتفاقاتی که دارد برای همه جذاب است. این فیلم از باقی فیلم‌های اکران جداست. بخش دولتی باید کمک کند و سرمایه بدهد تا بتوانیم قصه‌های جذاب ایرانی را به صورت انیمیشن درآوریم.»


او در خصوص حضور خود در سینما و تلویزیون به صورت همزمان گفت: «مشکل اینجاست که پخش آثار تلویزیونی و سینمایی دست ما نیست و به همین دلیل به صورت همزمان در چند فیلم حضور داریم. خیلی‌ها می‌گویند شریفی‌نیا زیاد فیلم بازی می‌کند. من 14 سریال برای تلویزیون کار کردم به نیت 14 معصوم. حالا می‌خواهم 124 هزار سریال بازی کنم به نیت 124 هزار پیغمبر. 30 سال است در این عرصه حضور دارم و در بهترین سریال‌های تلویزیونی بازی کردم.»


شریفی‌نیا در خضوص فیلم‌های اکران نوروزی گفت: «فیلم «حوض نقاشی» یکی از بهترین فیلم‌های امسال است. کار جذابی است و مردم حتما باید آن را ببینند. «قاعده تصادف» هم فیلم خوبی است و می‌تواند مخاطب جذب کند. فیلم «تهران 1500» را هم به خاطر کمک به انیمیشن ببینید. البته ما نباید از فیلم‌هایی که خودمان در آن‌ها حضور داشتیم تعریف کنیم و باید تبلیغ فیلم‌ها دیگر را کنیم.»

 

58246

کد خبر 282491

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مهناز IR ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۶
  36 4
  بفرما , بازی کن , کیه که نگاه کنه
 • بدون نام IR ۱۸:۲۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۶
  27 1
  ماشین های پرنده ای که 105 سال دیگه در تهران تردد می کنند: پراید پرنده.. سمند پرنده.. پژوی 405 پرنده !!!
 • رایان RU ۲۰:۵۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۶
  31 2
  این بنده خدا رو لج افتاده. لجبازی و کل کل با مردم؟!! واقعن که!
 • بدون نام IR ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۰۱
  23 4
  حالا نمیشه محض رضای خدا سینما رو بذاری کنار ؟!!!!