۰ نفر
۲۹ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۵:۵۵

فارس نوشت:

مجموعه انفجارهای خونینی که صبح امروز بغداد، پایتخت عراق را هدف قرار داد، بیش از 80 کشته و زخمی برجای گذاشت. به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد، ‌مجموعه‌ انفجارهای تروریستی صبح امروز سه‌شنبه مناطق الکاظمیة، الشعلة، الحسینیة، شهر صدر،‌ المشتل، بغداد الجدیدة و الزعفرانیة را هدف قرار داد. همچنین یک کارمند وزارت دارایی در اثر انفجار یک بمب که در خودرو وی کار گذاشته شده بود و منفجر شدن آن هنگام رفتن به محل کار در منطقه المنصوره در بغداد کشته شد.

از سوی دیگر 6 نفر براثر انفجار یک خودرو بمبگذاری شده در منطقه «الاسکندریة» در شمال بابل که یک گشتی پلیس را هدف قرار داده بود، کشته شدند. همچنین براثر انفجار یک خودرو بمبگذاری شده در شهر «الکاظمیة» در شمال بغداد 10 نفر زخمی شدند .

در منطقة «الشعلة» در نزدیکی منطقة مقدس الکاظمیه یک خودرو بمبگذاری شده منفجر شد که شماری کشته و زخمی از خود برجای گذاشت. در شهر صدر در شرق بغداد نیز براثر انفجار یک خودرو بمبگذاری شده در خیابان الفلاح یک شهروند عراقی کشته و 11 نفر دیگر زخمی شدند.

منابع امنیتی عراقی در این خصوص تاکید کردند که یک خودرو بمبگذاری شده دیگر نیز در خیابان الفلاح شهر صدر منفجر شد که این انفجار نیز ده‌ها کشته و زخمی به دنبال داشت.

اما منطقه الزعفرانیه در جنوب شرقی بغداد یک خودرو بمبگذاری شده منفجر شد تا درپی خود یک کشته و 8 زخمی برجای گذارد.

غیر از آن منطقه «المشتل» در شرق بغداد نیز شاهد انفجار یک خودرو بمبگذاری شده بود که یک کشته و 12 زخمی به دنبال داشت. همچنین انفجار یک خودرو بمبگذاری شده دیگر در این منطقه 3 کشته و 9 درپی داشت. در راستای این انفجارهای تروریستی و خونین منطقه «الحسینیه» در شمال شرقی بغداد یک کشته و 8 نفر زخمی شدند.
5252

کد خبر 283098

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =