گزارش هواشناسی برای تهران حاکی از آسمانی صاف و گاهی وزش باد است و انتظار می‌رود شاخص کیفیت هوا در شرایط پاک باقی بماند.

 

کارشناس ارشد هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید از سمت شمال غرب به کشور گفت: با ورود این سامانه بارشی، بارندگی‌های بهاری در سطح کشور آغاز می‌شود.
محمد اصغری در گفت‌وگو با فارس با اشاره به خروج سامانه بارشی که چندی پیش وارد کشور شده بود گفت: خروج این سامانه با وزش باد در برخی از نقاط کشور همراه خواهد بود.
کارشناس ارشد هواشناسی در ادامه از ورود موج شدید سرما به کشور خبر داد و گفت: از بعد از ظهر روز چهارشنبه موج جدید سرما از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود.
وی با اعلام اینکه به دنبال ورود این سامانه بارشی بارندگی‌های بهاری در کشور آغاز می‌شود افزود: این امر به شکلی است که بارندگی‌ها اغلب به صورت رگباری و موقتی ظهور می‌کند ضمن آنکه می‌تواند به شکل تگرگ نیز ظاهر شود.
اصغری با بیان اینکه این بارندگی سواحل دریای خزر تا شمال شرق کشور را در بر می‌گیرد گفت: بارندگی‌های بهاری از بعد از ظهر چهارشنبه، استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کرمان، البرز، قزوین و ارتباعات تهران را در بر می‌گیرد.
این کارشناس ارشد هواشناسی در ادامه با اعلام اینکه عمده ناپایداری‌های هوا را در نیمه شمالی کشور شاهد خواهیم بود اضافه کرد: این امر به شکلی است که در روزهای پایانی هفته (پنج شنبه و جمعه) در سواحل دریای خرز دمای هوا نسبت به روز گذشته (چهارشنبه) 8 درجه سانتی گراد کاهش می‌یابد.
اصغری با اعلام اینکه با ورود سامانه بارشی جدید، ناپایداری‌ها تا اوایل هفته آینده یعنی حداکثر تا روز دوشنبه در نیمه شمالی کشور ادامه خواهد داشت گفت: تا اوایل هفته آتی حداقل برای یک مرتبه در استان‌های واقع در نیمه شمالی کشور از جمله استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، ایلام، قزوین، زنجان، تهران، مازندران، گیلان، سمنان، ارتفاعات همدان، خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش موقتی باران خواهیم داشت.
وی خاطر نشان کرد: در استان‌های خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش به شکل تگرگ خواهد بود.
همچنین گزارش هواشناسی برای تهران حاکی از آسمانی صاف و گاهی وزش باد است و انتظار می‌رود شاخص کیفیت هوا در شرایط پاک باقی بماند.
سازمان هواشناسی برای برخی مناطق شرق و جنوب شرق کشور نیز وزش باد و رگبار و رعد و برق پیش‌بینی کرده است و خلیج فارس نیز مواج خواهد بود.
چهارشنبه (7 فروردین ماه) نیز در بخش‌هایی از جنوب شرق کشور بارش پراکنده پیش بینی می‌شود و دریای عمان نیز مواج خواهد بود. دمای هوا از امروز تا پنج‌شنبه در اکثر نقاط کشور بویژه روز چهارشنبه در سواحل دریای خزر افزایش خواهد داشت. استان‌های گیلان و اردبیل نیز در این روز در برخی ساعات وزش باد شدید خواهند داشت.
در اواخر وقت چهارشنبه در شمال غرب کشور افزایش ابر، وزش باد و بارش‌های پراکنده پیش بینی می‌شود. در روزهای پنجشنبه و جمعه نیز ضمن کاهش دما در سواحل دریای خزر، افزایش ابر و بارش‌های پراکنده و مواج شدن دریا دور از انتظار نخواهد بود
 

4545

کد خبر 283975

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =