عرضه فنی گوشی هوشمند موسوم به فیس بوک در 4 آوریل 2013 انجام می شود.

گوشی ساخت اچ تی سی با سیستم عامل آندروید کاستومایز شده 4.2 مخصوص کاربران علاقمند به فیس بوک در کالیفرنیا شوی فنی خواهد شد.
گوشی مذکور 4.3 اینچی بوده و دو دوربین 5 و 1.6 مگاپیکسلی خواهد داشت.
16 گیگ حافظه داخلی داشته و هنوز جزییاتی در مورد قیمت آن عرضه نشده است.
اچ تی سی و فیس بوک دو گوشی دیگر بنام های چاچا و سالسا در سال 2011 به صورت مشترک عرضه کردند که بعد از چند ماه عرضه ناموفق، تولید آنها را متوقف کردند.
در حال حاضر 1 میلیارد کاربر فیس بوک وجود دارد که 680 میلیون نفر آنها از طریق گوشی هوشمند و تبلت به فیس بوک خود سر می زنند و تصاویر و متن های خود را داخل سایت آپلود می کنند و اگر درصد کمی از این کاربران راضی شوند با استفاده از گوشی جدید، فیس بازی کنند، قطعا موفقیت بار دیگر سراغ فیس بوک و اچ تی سی خواهد رفت.
از سوی دیگر گوشی های معمولی یا به صورت از قبل تعریف شده و یا به صورت دستی اپلیکیشن فیس بوک را دارند و کاربران از طریق گوشی های معمولی نیز می توانند این کار را انجام دهند.
سوال این است که کاربران با چه معیار و ایده ای دنبال گوشی مخصوص فیس بوکی خواهند رفت؟ آیا آنها حاضر به خرید گوشی جدید و ترک گوشی قدیمی خود هستند؟
طبق آمار کاربران فیس بوک مانند گذشته با این سایت مانسو نیستند و فیس بوک نیز انحصار خود در بازار شبکه های اجتماعی را مانند سابق در دست ندارد.
نمونه این داستان حضور کاربران در Tumblr است. کاربران فیس بوک دریافته اند داشتن صفحه بسیار فعال در فیس بوک دشمن زا است و به حرفه ای بودن تان و شخصیت تان حمله می شود.
چرخه دعوت جمعه شبها، پارتی شنبه ها و انتشار تصاویر در روز دوشنبه ؛ حرکتی بیمار گونه پیدا کرده است. حضور نداشتن در چنین شبکه هایی نیز باعث می شود تا همه علیه شما شوند.
در واقع نبودن شما در شبکه ها یعنی شما دارید یک چیزی را از بقیه پنهان می کنید. البته پر واضح است که داشتن تعادل بین این دو موضع هنگام استفاده از فیس بوک می تواند شما را متعادل جلوه دهد.
من فکر می کنم همچنان برای آپ کردن صفحات فیس با گوشی هوشمند خود راحتم و دلیلی برای خرید جدید نمی بینم!
 
 
منبع: زد دی نت
5656
 
 
کد خبر 284623

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =