فارس نوشت:

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از امدادرسانی به 160 سانحه رانندگی در تعطیلات نوروزی خبر داد.
مهدی ولی‌پور بیان داشت: امسال جمعیت هلال احمر استان در راستای اجرای طرح امداد و نجات نوروزی 48 پایگاه و پست ثابت و سیار امداد و نجات و 40 پست راهنمایی مسافران را تدارک دید تا شرایط مطلوبی را برای میهمانان استان فراهم کند.
وی افزود: در طرح امداد و نجات جاده‌ای علاوه بر پست‌های 33 گانه ثابت و موقت، 12پست سیار مجهز به موتورسیکلت، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس پیشرفته، دو دستگاه خودروی چندمنظوره امدادی و مرکز امداد هوایی مجهز به یک فروند بالگرد امدادی نیز مشارکت داشتند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران تصریح کرد: در طرح امداد و نجات نوروزی حدود 2 هزار نفر امدادگر و نجاتگر آموزش‌دیده و 200 نفر از پرسنل جمعیت استان حضور فعال داشتند.
ولی‌پور گفت: امسال 33 دستگاه آمبولانس، 10 دستگاه خودروی نجات و 30 دستگاه خودروی کمک‌دار امدادی در اجرای طرح امداد و نجات جاده‌ای به کارگیری شدند تا خدمت‌رسانی به مسافران و میهمانان نوروزی استان در کمترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت انجام پذیرد.
وی افزود: برای اجرای طرح راهنمایی مسافران نوروزی نیز علاوه بر 40 پست، 34خیمه نماز، 31 نمایشگاه محصولات فرهنگی و تجهیزات امدادی، 35 ایستگاه سلامت تجهیز شد و بیش از 2 هزار نفر از جوانان عضو جمعیت هلال احمر مشارکت کردند.
این مسئول با اشاره به خدمت‌رسانی این جمعیت به 2 میلیون گردشگر نوروزی گفت: خدمت‌رسانی به یک میلیون و 900 هزار نفر از مراجعان به پست‌های راهنمایی مسافران، توزیع بیش از 700 هزار نسخه انواع بروشور و ویژه‌نامه‌های اطلاع‌رسانی، توزیع بیش از 600 هزار بسته فرهنگی شامل کتابچه مهارت‌های زندگی، نرم‌افزارهای آموزشی، نقشه شهرستان، استان و کیف کمک‌های اولیه انجام شد.
ولی‌پور ادامه داد: ارائه خدمت به بیش از 8 هزار نفر از مراجعان به ایستگاه سلامت و انجام خدمات رایگان تست قندخون و فشارخون، استفاده 12 هزار کودک از خدمات سرگرمی و آموزشی کلبه‌های دوستدار کودک و همچنین بازدید بیش از 12هزار نفر از نمایشگاه‌های فرهنگی و یادمان شهدا از جمله خدمات ارائه شده جمعیت هلال احمر استان در بخش راهنمایی مسافران نوروزی بوده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با اشاره به خدمات این جمعیت در حوزه امداد و نجات جاده‌ای گفت: انجام بیش از 500 ماموریت امدادی و امدادرسانی به 160 سانحه رانندگی، ارائه کمک‌های اولیه و امدادی به 330 مصدوم و ارائه خدمات درمان سرپایی به بیش از 5 هزار نفر، انتقال 215 مصدوم به مراکز درمانی، توزیع 300 بسته غذایی و اسکان اضطراری بیش از 2 هزار گردشگر نوروزی در راه مانده از جمله اقدامات و خدمات جمعیت هلال احمر استان در طرح نوروزی امداد و نجات جاده‌ای بوده است.

ولی‌پور تصریح کرد: طرح امداد و نجات نوروزی جمعیت هلال احمر مازندران که از 24 اسفند و طرح راهنمایی مسافران که از 28 اسفند آغاز شده تا پایان روز 15 فروردین ادامه داشت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مازندران گفت: استان مازندران با توجه به موقعیت طبیعی و جاذبه‌های بی‌نظیر خدادادی همه ساله در فصول مختلف به ویژه در ایام نوروز میزبان میهمانان و گردشگران بسیاری است که ارائه خدمات مورد نیاز آنان رسالت خطیر همه دستگاه‌های اجرایی بوده و جمعیت هلال احمر نیز بر حسب ماموریت ذاتی خود به عنوان یکی از اعضای مهم ستاد تسهیلات سفر با تمام ظرفیت اجرایی و عملیاتی در این عرصه حضور دارد.
301282

کد خبر 285202

برچسب‌ها