قاضی کمیسیون تجارت بین الملل گفت سامسونگ حق ثبت اختراع موسوم به Text-Selection اپل را در گوشی های هوشمند و تبلت های خود بکار گرفته ولی در مورد شناسایی میکروفون بعد از اتصال به جک صوتی، سامسونگ ناقض نیست.

در واقع قاضی توماس پندر گفت به دو مورد از شکایت اپل از سامسونگ در 26 مارس پاسخ داده شده که تا امروز رسانه ای نشده بود.
گزارش کامل از چندین نقض ثبت اختراع اپل توسط سامسونگ در ماه آگوست 2013 قرائت خواهد شد و اگر موراد اعتراضی محرز گردد، سامسونگ از فروش بسیاری از گوشی های هوشمندو تبلت های خود در امریکا منع خواهد شد. اپل گوشی هایی مانند گلکسی ، تراسفورم و نکسوس را از جمله گوشی های ناقض قوانین ثبت اختراع خود دانسته است.
در گزارش اولیه که بر اساس شکایت 26 مارس تنظیم شده همچنین آمده است که سامسونگ حق ثبت اختراع اپل مبنی بر شناسایی میکروفون به محض اتصال به جک صوتی دستگاه را نقض نکرده است.
قاضی توماس پندر قاضی کمسیون بین الملل تجارت می گوید کلا 7 مورد شکایت و نقض ثبت در شکایت اپل از سامسونگ لحاظ شده که از این تعداد 4 موردش در اکتبر سال گذشته بررسی شده و سامسونگ در دو مورد گناهکار شناخته شد. به گفته وی دو مورد دیگر در آخر ماه مارس بررسی شده اینک رسانه ای شده و یک مورد دیگر نیز کلا از گردونه شکایت خارج شد.
بهر حال باید تا آگوست و روز رای گیری بین اعضای کمیسیون تجارت صبر کرد و اگر رای به نفع اپل شود، سامسونگ از فروش محصولات بیشتری در خاک امریکا منع خواهد شد.
 
 
منبع: زد دی نت
56501
کد خبر 285333

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =