حسن روحانی رئیس مرکز مطالعات استراتژیک روز پنجشنبه نامزدیش برای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم را اعلام خواهد کرد.

اکبر ترکان يکي از مشاوران وي در گفت​وگو با خبرآنلاين، با بيان اينکه وي در نظر دارد در جمع دوستان و همکاران خود، رسما اعلام کانديداتوري کند، گفت: جمعي از حاميان دکتر روحاني در سراسر کشور نيز  در اين مراسم حضور خواهند داشت تا از اين پس به عنوان اعضاي ستاد انتخاباتي ايشان به فعاليت خود ادامه دهند.
وي از آغاز فعاليت جدي اين عضو جامعه روحانيت مبارز براي حضور در رقابت​هاي يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري خبر داد و با معرفي مرتضي بانک مسئول امور استان​هاي ستاد انتخاباتي روحاني، از تدوين برنامه منظمي براي سفرهاي انتخاباتي وي سخن گفت.
ترکان در پاسخ به سوالي که به برنامه​هاي روحاني براي رياست جمهوري اشاره داشت، از تدوين برنامه​اي جامع برآمده از سال​ها تجربه وي در مصادر مختلف از نمايندگي مجلس گرفته تا دبيري شوراي امنيت ملي ياد کرد و افزود: ايشان برنامه​اي در صدها محور در حوزه اقتصاد، سياست خارجي و سياست داخلي، فرهنگ و جامعه دارند و از آنجا که مشکل اصلي کشور مباحث هسته​اي است؛ برنامه مشخصي هم براي پيشبرد اين امر تدوين کرده​اند.
وي با بيان اينکه انشالله اين برنامه به موقع ارائه خواهد شد، از اشاره به جزئيات آن خودداري کرده و تنها به بيان اين نکته اکتفا کرد که «محورهايي از اين برنامه​ها در سخنراني اعلام نامزدي ايشان عنوان خواهد شد».
مشاور حسن روحاني همچنين از احتمال معرفي برخي از اعضاي تيم و کابينه وي تا پيش از برگزاري انتخابات رياست جمهوري، ابراز بي​اطلاعي کرد.
ترکان در پاسخ به اينکه «آيا حلقه مشاوران حسن روحاني و ياران وي در تدوين برنامه​هايش به دليل فراجناحي بودن شخصيت وي، مرکب از چهره​هايي از هر دو جناح بوده​اند؟»، گفت: ايشان 8 سال دبير شوراي امنيت ملي در دولت آقاي هاشمي بودند و هشت سال هم در دولت آقاي خاتمي در اين مسند حضور داشند. پس از آن هم که رياست مرکز تحقيقات را بر عهده داشتند همواره معاونين و مشاوريني را برگزيدند که از يک سليقه خاص سياسي گزينش نشدند، بلکه افراد صاحب فکر و انديشمند که در حوزه تخصصي خودشان سرآمد بودند را به مشورت گرفته​اند.
وي با تاکيد بر اينکه شخصيت روحاني فراتر از اين است که در قالب يک جناح خاص بگنجد؛ ادامه داد: به جزات مي توانم بگويم که ايشان از معدود کساني است که براي مسائل اساسي روز برنامه و راه حل فکر شده دارد.
/2929
 
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 285540

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =