قرار بود بحث جدایی ری از تهران، پس از انتخابات شورای شهر چهارم و انتخاب اعضای شورای شهر برای آن عملی شود، اما مصوبه مجلس چنین چیزی را فعلا منتفی کرده است.

زهرا تالانی چندسالی است که طرح جدایی ری از تهران مطرح است ، طرحی که موافقان و مخالفان سر سختی دارد. مخالفان این طرح معتقدند این جدایی به ضرر مردم ری تمام می شود و موافقان نیز بحث درآمدهای کلان این شهرستان را مطرح می‌کنند.

با مخالفت اکثر اعضای شورای شهر و نوشتن نامه مردم به مقام معظم رهبری،کار به مجلس کشیده شد.مجلس هم مخالف خود را اعلام کرد و تقریبا این بحث تمام شده بود که دوباره این موضوع با ثبت نام برای برگزای انتخابات شورای شهر دوباره مطرح شد.

روز سوم ثبت نام انتخابات شورای شهر، سرانجام شورای نگهبان حکم خود را اعلام کرد و شورای نگهبان مصوبه مجلس درباره برگزاری یکپارچه انتخابات شورای شهر ری و تهران را تأیید کرد.

اما این بار مرتضی تمدن دوباره تاکید می کند که تا زمانیکه حکم از سوی دولت به استانداری نرسد،انتخابات شهر ری جداگانه برگزار می شود.

وی به خبرآنلاین گفت: هنوز حکم یا سندی در این باره به دست ما نرسیده و ما از طریق رسانه هااز این مطلع شدیم. به همین دلیل ثبت نام از اعضای شورای شهر شهر ری جداگانه انجام می شود.
استاندار خیلی کوتاه اعلام کرد: ما طبق قانون عمل می کنیم اما هنوز قانونی به ما ابلاغ نشده و برای همین ما ثبت نام از اعضای شورای شهر ری را مستقل در فرمانداری انجام می دهیم.
وی با بیان اینکه هیئت های اجرایی در این زمینه تعیین شده است افزود: تا این لحظه قانون ما را مکلف کرده که در ری انتخابات شوراها جداگانه برگزار شود و از آینده خبر ندارم.


مصوبه مجلس درباره ری را می‌پذیریم
این درحالی است که معاون استاندار گفته مصوبه مجلس را می پذیرد. امیرحسین باقرنژاد معاون استاندار تهران گفت: مصوبه مجلس که با تائید شورای نگهبان تبدیل به قانون شده است را می‌پذیریم اما ثبت‌نام از داوطلبان برای شورای اسلامی شهرری با وجود مصوبه مجلس که با تایید شورای نگهبان به قانون تبدیل شد تا ابلاغ رسمی این قانون از طرف وزارت کشور ادامه می‌یابد.
وی به فارس گفت: با تشکیل شورای اسلامی شهر تهران، ری و شمیرانات از این به بعد شهرداری ما دیگر شهرداری شهر تهران نخواهد بود بلکه شهرداری تهران هم به شهرداری تهران، ری و شمیرانات تبدیل می‌شود.
معاون استاندار تهران تاکید کرد: بنابراین انتصاب شهردار منطقه 20 باید با تایید فرماندار ری و انتصاب شهردار شمیران با تایید فرماندار شمیرانات صورت بگیرد و نیز آنچه که در شورای اسلامی شهر تهران، ری و شمیرانات به‌عنوان مصوباتی که مربوط به منطقه 20 باشد باید در کمیته انطباق فرمانداری ری بررسی شود و پس از تصویب در این کمیته برای اجرا از فرآیند شورای اسلامی شهر تهران، ری و شمیرانات به شهرداری تهران، ری و شمیرانات و بعد به شهرداری منطقه 20 برای اجرا ابلاغ شود.
47232

 

کد خبر 287496

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۹
    3 0
    شهرری رو اسیر بازی ها سیاسیتون نکنید جمعیت بالای دو میلیونی شهرری بازیچه نیستند یکی می خواد بچسبه یکی می خواد بکنه والا این منطقه محرومیت زیاد داره با این کارها فقط فقط پروژه ها نیمه تموم می مونه