ایسنا نوشت:

نشریه اقتصادی فوربس در تازه‌ترین گزارش خود در سال 2013 به معرفی ارزشمندترین تیم‌های فوتبال جهان پرداخت که در این بین رئال مادرید با پیشی گرفتن از منچستریونایتد در صدر قرار گرفت.
براین اساس فوربس ارزش فعلی تیم رئال مادرید را سه میلیارد و 300 میلیون دلار اعلام کرده است که نسبت به سال گذشته رشد 76 درصدی را نشان می‌دهد. همچنین نسبت بدهی به ارزش در تیم رئال مادرید تنها پنج درصد اعلام شده است.
درآمد این تیم نیز معادل 650 میلیون دلار برآورد شده است. سود عملیاتی رئال هم 170 میلیون دلار تخمین زده شده است.
در همین حال دو تیم منچستر یونایند و بارسلونا به ترتیب با سه میلیارد و 165 و دو میلیارد و 600 میلیون دلار رده‌های دوم و سوم ارزشمندترین تیم‌های فوتبال جهان را بدست آوردند.
رده‌های چهارم تا دهم ارزشمندترین تیم‌های فوتبال جهان نیز به ترتیب به آرسنال، بایرن مونیخ، آث میلان، چلسی، یوونتوس، منچسترسیتی و لیورپول رسید.
تاتنهام هاتسپر، شالکه 04، بورسیا دورتمند، اینترمیلان، المپیک لیون، ناپولی، هامبورگ اس‌وی، المپیک مارسی و نیوکاسل یونایتد نیز در بین ارزشمندترین تیم‌های فوتبال جهان یازدهم تا بیستم شدند.
از نظر میزان رشد ارزش بهترین وضعیت به ترتیب مربوط به بارسلونا، رئال مادرید و منچستر سیتی به ترتیب با 99، 76 و 56 درصد بوده است.
از نظر شاخص نسبت بدهی به ارزش بهترین وضعیت مربوط به تیم‌های چلسی، شالکه 04، ناپولی و نیوکاسل یونایتد بوده است که در این تیم‌ها عملا بدهی وجود نداشته و صفر است. این در حالی است که از نظر همین شاخص بدترین وضعیت مربوط به تیم فوتبال آرسنال به میزان 29 درصد است.
از نظر شاخص‌های درآمد و سود عملیاتی نیز به ترتیب رئال مادرید، بارسلونا و منچستریونایتد اول تا سوم شدند.
3939

کد خبر 287643

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =