معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران با تأکید بر اینکه سپاه و بسیج در انتخابات از هیچ کاندیدایی حمایت نمی‌کنند، تأکید کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون مخالفت با سپاه و بسیج شاخصی برای شناخت منحرفین و دشمنان انقلاب بوده است.

در ادامه گزیده ای از اظهارات حمیدرضا مقدم‎فر معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در پنجمین همایش عاشقان ولایت در مشهد به نقل از تسنیم می آید:

 • دستگاه‎های مسئول در حوزه‎های سیاسی، اطلاعاتی و فرهنگی و... باید سناریوها و دسیسه‎های دشمن برای انتخابات پیش رو را برای نخبگان، خواص و مردم در این حماسه تبیین کنند و مراقب باشند خدای ناکرده مثل فتنه 88 غافلگیر نشوند. مطالبی که در فرمایشات حضرت آقا در روز اول سال در حرم مطهر بیان شد، دریایی از معارف سیاسی و محتوای غنی و روشنگرانه‎ای بود که باید بیش از این مورد کنکاش، تبیین و توجه قرار گیرد.
   
 • اگر در انتخابات 88 فریب بزرگ دشمن «تهمت تقلب» بود، به نظر می‎رسد در انتخابات 92 فریب بزرگ موضوع «مذاکره و سازش با آمریکا» و نشان دادن راه حل مشکلات اقتصادی و... در موضوع مذاکره با آمریکاست. آمریکایی‎ها از مذاکره، تسلیم مردم ایران را طلب می‎کنند و عده‎ای در داخل مانند دوران هاشمی و خاتمی به دنبال این وابستگی و در واقع ذلت و توقف رشد و شکوفایی کشور هستند.
   
 • آمریکایی‎ها نه تنها به دنبال حل مشکلات ما نیستند بلکه به‏دنبال متوقف کردن پیشرفت‎های ایران هستند، در حالی که آنها حتی هم پیمانان خود مانند برخی از اعضای اتحادیه اروپا مثل یونان را نمی‎توانند نجات دهند، از طرفی آمریکا خود نیز در بحران شدید اقتصادی قرار دارد.
   
 • در انتخابات پیش رو پیچیده‎ترین شرایط را نسبت به 32 انتخابات گذشته داریم. در همه انتخابات‎ها تنها دو یا سه قطب داشتیم در حالیکه انتخابات یازدهم ریاست جمهوری چند قطبی است؛ اتفافات عجیب نیز در این انتخابات بسیار است که از جمله آن‎ها می‎توان به پیوند پنهانی میان جریان انحرافی و فتنه و تقسیم کار میان خود اشاره کرد.
   
 • یکی از این اشتراکات [جریان فتنه و انحراف] در سیاست خارجی و در موضوع مذاکره با آمریکا است، هردوی آن‌ها به دنبال مذاکره و ارتباط با آمریکا هستند. تسامح و دوری از ارزش‌های اسلامی و هنجارهای اخلاقی در مسایل اجتماعی از وجوه مشترک دیگر آنهاست.
  مقدم‎فر با اشاره به مخالفت جریان فتنه و انحراف با سپاه و بسیج گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون مخالفت با سپاه و بسیج به عنوان یکی از شاخص‎های مهم شناخت منحرفین و عوامل داخلی دشمن در کشور بوده است.
   
 • نخستین راهبرد دشمن کاهش مشارکت و حضور مردم پای صندوق‌های رای و دومین راهبرد، ایجاد ناامنی و نشان دادن عدم سلامت انتخابات به هر وسیله ممکن است. سومین راهبرد دشمن ایجاد درگیری و چالش در میان مسئولان است. ایجاد اختلاف در جامعه به ویژه درمیان مسئولان و انجام رفتاری که مطابق میل و خواست دشمن است، از راهبردهای عملیاتی و مهم آنان است.
   
 • سازمان بسیج و سپاه به دنبال حمایت از هیچ مصداق خاصی نیست و از شخص خاصی حمایت نمی‌کند، این درحالی است که دشمنان در تمامی انتخابات‎ها همواره تلاش دارند به این مجموعه اصیل انقلاب تهمت حمایت از کاندیدای خاص را وارد نمایند و به نوعی در نیروهای انقلاب انفعال ایجاد کرده و بسیجیان را از ماموریت بزرگ بصیرت افزایی و کمک به خلق حماسه سیاسی و اقتصادی و تقویت حضور و مشارکت مردم، باز دارند. /2727
کد خبر 287935

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 1
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۷:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۳۱
  23 3
  سلام .متشکریم از نظر سردار..بنظر بنده همان طور که در قانون اساسی آمده .نیروهای مسلح حق هیچگونه دخالت را در داخل کشور بخصوص انتخابات را ندارند .اهداف آنها برون مرزی است نه درون مرزی