این روزها حتما خبر یک ساعت با یک قهوه کنار تیم کوک مدیر اپل به قیمت 190 هزار دلار را شنیده اید؟

داستان از این قرار است که تیم کوک برای کمک به خیریه، یک ملاقات یک ساعته را با فردی که بالاترین پیشنهاد را بدهد ترتیب داده و رقم ملاقات را 50 هزار دلار تعیین کرده اما در رقم پیشنهاد شده فعلی 190 هزار دلار توسط شخصی نامعلوم به اصطلاح  bid شده است.
موضوع ملاقات هم تعیین نشده و می تواند در مورد هر چیزی باشد.(سه هفته دیگر این پیشنهاد تمام خواهد شد و به بالاترین پیشنهاد دهنده اجازه ملاقات داده خواهد شد)
صرف نظر از اینکه فرد پیروز باید خیلی ثروتمند باشد و یا خول که چنین پولی را برای دیدار یک ساعته با تیم کوک هزینه کند، باید طرف دیگر قضیه را نیز نگاه کرد.
سوال بزرگ این است که اگر استیو جابز زنده بود آیا کسی حاضر به پرداخت چنین رقمی و ملاقات با وی بود؟  حتما می گویید نه تنها 190 هزار دلار، بلکه شخصا ممکن بود 500 هزار دلار هم پرداخت کنیم تا وی را ببینیم.
این آرزوی هزاران اهل تکنولوژی بود که چنین آرزویی را در سر بپروازنند اما تعداد کسانی که دوست داشته باشند چنین پولی را در برابر تیم کوک خرج کنند، زیاد نخواهد بود.
از آنجایی که رقم پیشنهادی در حال افزایش است قطعا شگفتی ساز است اما قهوه خوردن با استیو جابز کجا و تیم کوک کجا!
تیم کوک پویاترین شخص در جهان نیست ولی یکی از مدیران قوی در دنیای آی تی است. اما با همه این توصیفات، تیم کوک، استیو جابز نیست و تیم کوک نمی تواند خود را تا حد سوپر من دنیای آی تی بالا بکشاند.
تیم کوک روی موجی سوار است که استیو جابز آنرا ساخت و به راه انداخت و استیو جابز قبل از مرگش نقشه راه اپل را کشیده و تحویل تیم کوک داده است و برخی می گویند تیم کوک چیزی را انجام می دهد که استیو جابز از او چند سال قبل خواسته بود.
از سوی دیگر در میان اهل فناوری، استیو جابز در حد پرستش بالا رفته است و وقتی بالای سن می رفت دیری نمی پایید که عاشقان تکنولوژی در اطراف دنیا به حرفهای وی ایمان می آوردند. تماشاچیان را به حرفهایی که می زند، معتقد می کرد. در بیم تجار و بیزینس من ها نیز استیو جایگاه خاصی داشت و حرفش صند اقتصادی برای سهامدارن بود.
استیو توانایی این را داشت که کمپانی مرده ای را زنده کند اما تیم کوک چنین توانایی ندارد.
حالا از شما می پرسیم چقدر حاضرید برای خوردن یک قهوه کنار استیو جابز بپردازید؟ من می گویم 50 هزار دلار و بلکه بیشتر!
ما در مورد مردی صحبت می کنیم که یک تنه تمام دنیای آی تی وتکنولوژی بود و قطعا ارزش اش بیشتر از اینها بود و شاید افرادی هم در دنیا باشند که بیشتر از این نیز خرج می کردند تا یک ساعت کنار استیو جابز باشند.
در آخر اینکه تیم کوک استیو جابز نیست و نخواهد بود.

 

5656

کد خبر 289272

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۱
  2 0
  صند؟
  • بی نام IR ۲۱:۳۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۳۰
   0 0
   در بیم تجار؟ "در بین تجار"