۰ نفر
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۹:۳۳

نشر واحه با انتشار 5 اثر از شهید مرتضی آوینی در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران شرکت کرده است.

داریوش دل آرا، جانشین مدیرمسئول نشر واحه، ضمن اعلام این خبر گفت: پیش از تاسیس انتشارات واحه از سوی خانواده شهید آوینی، آثار این شهید بیشتر از سوی نشر ساقی منتشر می‌شد اما پس از آغاز به کار این نشر، تصمیم گرفته شده که همه آثار وی در این نشر انتشار یابد.
«امام و حیات باطنی»، «با من سخن بگو دوکوهه»، «مرکز آسمان» و «سفر به سرزمین نور» که پیش از این از سوی روایت فتح و ساقی منتشر شده بود، امسال برای اولین بار از سوی نشر واحه منتشر شده و کتاب «تماشاگه راز» هم از جدیدترین کتاب‌های آوینی است که پیش از این انتشار نیافته بود.

جانشین مدیرمسئول نشر واحه با مدیر مسئولی همسر شهید آوینی در خصوص استقبال از آثار این شهید نیز گفت: استقبال از آثار شهید آوینی در نمایشگاه امسال بسیار خوب است و می‌توان گفت که تقریبا از همه قشرها مخاطب دارد. شهید آوینی چندکتاب در حوزه دفاع مقدس و سه کتاب در حوزه سینما دارد که مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده است و بیشتر مخاطبان آن را دو قشر جوانان و دانشجویان تشکیل می دهند.

به گزارش خبرآنلاین، آخرین جلد از مجموعه آثار سید مرتضی آوینی با نام «انفطار صورت» شامل 6 مقاله‌ هنری که در فاصله‌ سال‌های 68 تا 72 نوشته شده و در مجله‌های سوره و کتاب نگاره ـ مجله هنرهای تجسمی حوزه هنری ـ منتشر شده، در ماه های پایانی سال 87 از سوی روایت فتح منتشر شد که آخرین کتاب این شهید نیز محسوب می شد؛ آخرین مقاله‌ این کتاب با نام «نقاشی برای نقاشی» آخرین مقاله شهید آوینی با محوریت هنرهای تجسمی شش ماه پیش از شهادت او نگاشته شده بود و به بحثی در مابعدالطبیعه نقاشی مدرن می پرداخت. از سال 88 و پس از صدور مجوز فعالیت نشر واحه، کلیه آثار مربوط به شهید آوینی گردآوری، بازخوانی و به تدریج در انتشارات واحه منتشر شده است.
 

6060

کد خبر 291084

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =