فارس نوشت:

محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در جلسه علنی امروز مجلس در اخطاری قانونی با بیان اینکه تحقق حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی که سال جدید با تدبیر مقام معظم رهبری به این نام موصوف شده است، مستلزم فعل و انفعالات جدی در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی کشور است، خاطرنشان ساخت: یکی از مؤلفه‌های گسترده ملت پای صندوق‌های رای و در انتخابات آینده ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، این است که باید کاندیداها با سلایق مختلف در این دو انتخابات حضور داشته باشند که رهبر معظم انقلاب، در سخنرانی‌هایشان به این موضوع توجه داشتند و بر این امر تأکید کردند. اما متاسفانه برخی افراد در نهادها و وزارتخانه‌های ذیربط که وظایف حساس و تعیین کننده‌ای نسبت به تحقق این رهنمود بر عهده دارند، عملا بر خلاف وظایف قانونی خود به این توصیه راهگشا عمل کردند، درست سخن گفتند، تهدید کردند، برای برخی کاندیداها خط و نشان کشیدند. در آخرین مرحله متأسفانه شنیده‌ها حاکی از این است که هیات‌های اجرایی انتخابات شوراها تعدادی از کاندیداها و عمدتا اصلاح طلبان را از دایره رقابت باز داشتند و عجیب اینکه از آن‌ها می‌خواهند از کاندیداتوری منصرف شوند.
وی گفت: این از دولتی که به ظاهر خود را طرفدار آزادی‌های مشروع سیاسی جلوه می‌دهد به دور است و انشاء‌الله رئیس جمهور محترم تا امروز که آخرین فرصت است، به این موضوع رسیدگی کند.
تابش در خاتمه خواستار رسیدگی هیات رئیسه به این موضوع شد و گفت: با توجه به اینکه هیات‌های نظارت و انتخابات شوراها زیر نظر مجلس عمل می‌کند، به آنها بگویید در بررسی اعتراضات رد صلاحیت شدگان مر قانون را عمل کنند و زیر بار فشارها نروند.

احمدی نژاد نباید پرچم ایران را به کسی بدهد که صلاحیت پست معاون اولی را نداشت

مهر نوشت:
نماینده مردم رشت ضمن انتقاد از سفرهای تبلیغاتی رئیس جمهور گفت: آقای رئیس جمهور در اقدام بسیار خبطی که انجام می دهد پرچم جمهوری اسلامی ایران که شرف و ناموس ماست را بدون کسب اجازه از مردم به دست فردی می دهد که برای احراز پست معاون اولی تایید نشد.

غلامعلی جعفرزاده در پایان جلسه علنی امروز در تذکر شفای خود با انتقاد از سفرهای انتخاباتی رئیس جمهور به استان ها در روزهای پایانی عمر دولت گفت: دیگر زمانی باقی نمانده و پولی نداریم که رئیس جمهور بخواهد تعهدات جدید بدهد یا اینکه بخواهد نیمه کاره خود را محقق سازد و این اقدام هزینه زیادی را بر عهده مردم خواهد گذاشت.

نماینده مردم رشت گفت: آقای احمدی نژاد! شما با اجازه چه کسی پرچم شهدای ما را به کسی تحویل می دهید که صلاحیت هیچ کاری را ندارد. شما حق چنین کاری ندارید. مردم طی یک انتخابات این پرچم را به دست آقای احمدی نژاد دادند و دوره وی که تمام شد باید اجازه بدهد تا خود مردم خودشان برای تحویل دادن این پرچم به شخص دیگر تصمیم بگیرند.

وی در ادامه اظهار داشت: احمدی نژاد حق ندارد با پرچم جمهوری اسلامی ایران که ناموس و شرف ماست هرگونه که می خواهد رفتار کند.
/29220

کد خبر 291678

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =