رییس جمهور برای چندمین بار به حواشی مراسم تشییع جنازه چاوز واکنش نشان داد.

محمود احمدی‌نژاد صبح امروز (پنج شنبه) در بیست و نهمین یادواره بزرگداشت مقام معلم که با حضور تعدادی از معلمان نمونه کشور و همچنین وزیر آموزش و پرورش در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد،تاکید کرد: کار معلمی یک وجهی از ربوبیت است. کار معلمی کار خدایی است و در واقع جلوه روبوبی حق تعالی در جامعه انسانی کار معلمی است، کار معلمی یک کار اداری نیست، کار معلم بارور کردن تک تک انسانهاست و این به کار معلم ارزش می‌دهد.

وی با تاکید بر این که موضوع کار معلم خود انسان و انسانیت انسان است، با تاکید بر این که از سخترین کارها کار معلمی است، گفت: معلمان در متعالی کردن انسان و جامعه‌ی انسانی نقش بسیار مهمی دارند.

اهم اظهارات رییس جمهور به نقل از ایسنا در ادامه آمده است:

* اقدامات خوبی در وزارت آموزش و پرورش انجام شده و اتفاقی که در ارتباط با آموزش و پرورش رخ داد، باید پایدار باشد و ادامه پیدا کند؛چرا که تحولات در نظام آموزش و پرورش دیگر حوزه‌ها را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. اکنون ظرف و قالب برای تحول آماده شده و ما باید خود را برای محتوا تجهیز کنیم. در واقع شرایط باید برای یک حرکت محتوایی در آموزش و پرورش آماده شود تا ماموریت روبوبیت کار معلمی به نحو احسن انجام شود.

* ما اکنون در کشور 12 میلیون دانش آموز داریم و تک تک آنها مهم هستند و باید برای آموزش و تعالی آنها تلاش شود، دانشگاه فرهنگیان در کشور باید راه اندازی شود، از آموزش و پرورش انتظار داریم که بهترین اساتید در این دانشگاه مشغول به تدریس شوند و برای تدریس از آنها دعوت شود و حتی پرداختی بیشتری نیز به آنها در این ارتباط داده شود. در واقع این یک مبنای جدید است، البته نظام تربیت معلم قبل نیز چیز خوبی بود، ولی با توجه به رشد تحولات و با این نگاه ما نیازمند بنای جدیدی بودیم و در این راستا دانشگاه فرهنگیان تاسیس شد و همانطور که گفتم باید قوی‌ترین‌ها را برای تدریس در این دانشگاه دعوت کرد و ما 15 سال دیگر ثمره آن را می‌بینیم.

* عده‌ای گفتند که با توجه به اینکه انتخابات است ممکن است بعدا برنامه‌ها تغییر کند، ولی من معتقدم که اینطور نیست و اطمینان دارم که این راه روشن ادامه پیدا می‌کند.

*وقتی مطالبات مردم در حال حاضر را نگاه می‌کنیم، و با 8 سال پیش مقایسه می‌کنیم می‌بینیم که مردم بیشتر از 8 سال پیش به دنبال عدالت، عزت و پیشرفت گسترده کشور در تمام زمینه‌ها هستند.

*شهید مطهری واقعا معلم بود و کارش برای خدا بود و یک سر سوزنی از مسیر اخلاق و ادب در مورد مخالفین خود منحرف نشد. فشارهای زیادی که از سوی مخالفان شهید مطهری به ایشان در آن زمان وارد می‌شد، ولی ایشان بهتر از مخالفین خود دیدگاه‌های آنها را مطرح می‌کرد و حتی در برخی از موارد از آنها می‌پرسید که آیا درست می‌گوید یا نه؟و هیچگاه از مسیر اخلاق و ادب در مورد مخالفین خود منحرف نمی‌شد.

* ولی اکنون متاسفانه برخی از قول آدم حرف می‌زنند، نقل قول می‌کنند و وقتی می‌گوییم که ما این حرف را نزدیم می‌گویند تو باید این حرف را گفته باشی و علی القاعده باید این حرف را بگویی مثل داستانی که در مورد مراسم تشیع جنازه دوست عزیزمان رخ داد ماگفتیم اتفاق نیفتاده، ولی آ‌نها می‌گویند این اتفاق باید رخ داده باشد که ما بتوانیم به طور بد و بیراه بگوییم.

* وقتی عدالت بیاید موانع برای رشد انسان‌ها برداشته می‌شود، فرصت‌ها عادلانه توزیع می‌شود و انسان‌ها می‌توانند به شکوفایی برسند.
/27220

کد خبر 291843

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۹
  6 15
  زنده باد بهار
 • بدون نام IR ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۹
  9 18
  درود براحمدي نژاد، يگانه ساده زيست حكومتي
 • بدون نام IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۹
  4 18
  عدالت اجتماعي تنها درگرو مديريت دكتراحمدي نژاد محقق خواهد شد.