فارس نوشت:

سومین روز ثبت‌نام کاندیداهای ریاست جمهوری که از صبح امروز آغاز شد با حاشیه هایی هم همراه بود. غلامرضا آقایی که از قم برای ثبت‌نام به تهران آمده بود متولد سال 1341 و دیپلمه ریاضی است.و آقایی دست‌فروشی و کاسبی را شغل و پیشه‌اش معرفی کرد و گفت: من یک ساعت وقت می‌خواهم تا برنامه‌هایم را برای سران مملکت بازگو کنم.

غلامرضا که می‌گفت 4 دختر دارد چهارمین دوره است که در انتخابات ثبت‌نام می کند و به گفته خودش در سیاست و دیانت تک است. غلامرضا که بر اثر پوشیدن لباس‌های متعدد بین همدیگر سوژه خبرنگاران و عکاسان شده بود در مورد دلیل پوشیدن لباس‌های زیاد گفت: من سردم است و برای اعصابم مجبورم که ده دوازده لباس روی هم بپوشم؛ البته الان خیلی از لباس‌هایم را درآورده‌ام و در در کیسه‌ای که در دستم است گذاشته‌ام. غلامرضا همچنین گفت که هر روز که صبح از خواب بیدار می‌شود کتاب جغرافیایی کلاس دوم راهنمایی را می‌خواند تا اعصابش آرام شود.

قاسمعلی فلاحیان 51 ساله دیگر کاندیدی بود که امروز به ستاد انتخابات وزارت کشور آمده بود. قاسمعلی خود را دانشجوی NBAو بازنشسته نیروی دریای با درجه سرتیپ 2 معرفی کرد. این متقاضی ثبت‌نام در انتخابات انضباط اقتصادی را مهمترین برنامه‌اش عنوان کرد و گفت: که از احمدی‌نژاد به عنوان مشاور استفاده می‌کنم.

قاسمعلی فلاحیان در پاسخ به این سوال که آیا نسبتی هم با آقای فلاحیان دارید گفت: آقای فلاحیان برادر من است؛ البته وی از حضور همزمان برادرش! در ستاد انتخابات وزارت کشور برای ثبت‌نام اظهار بی‌اطلاعی کرد.

بهروز وثوقی‌راد یا همان قیصر لیدرهای فوتبال ایران که در روز اول ثبت‌نام‌ها حاشیه‌ساز شده بود امروز هم پشت در وزارت کشور پرسه می‌زد. وقتی به سراغ وی رفتیم و دلیل پرسه زدنش را پرسیدیم گفت که منتظر یکی از دوستان فیلم‌سازش است.

همزمان با ثبت‌نام خرازی در ستاد انتخابات، تعداد زیادی که ملبس به لباس‌های محلی از اقوام مختلف بودند پشت در وزارت کشور حضور یافتند و حمایت‌شان را از خرازی اعلام کردند.

مهدی رحیمی متولد 1359 و کارمند وزارت ورزش هم امروز برای ثبت‌نام به وزارت کشور آمد. وی مدرکش را معادل فوق‌لیسانس کشتی‌رانی عنوان کرد و اظهار داشت: از سال 88 برنامه‌هایم را تدوین کرده‌ام و می‌خواهم مسائل معیشتی را حل کنم.

البته امروز سومین خانم هم برای ثبت‌نام به ستاد انتخابات وزارت کشور آمد ولی هیچ پاسخی به خبرنگاران نداد و در پاسخ به اصرار فراوان خبرنگاران گفت که بعد از تایید صلاحیتم صحبت می‌کنم.

محمدهاشم آخوندی هم که می‌گفت پزشک است امروز به وزارت کشور آمد. وی می گفت که هیچ نگاهی به ریاست جمهوری ندارد و فقط برای استفاده از پوشش رسانه‌ای در وزارت کشور حاضر شده‌ام تا برخی مسائل را اعلام کنم. البته محمدهاشم گفت که در سال 84 هم تفننی در انتخابات شرکت کرده است.

کریمی زمانی 39 ساله و ملبس به لباس روحانیت هم امروز در ستاد انتخابات حضور یافت. وی که می‌گفت دو دوره در انتخابات ثبت‌نام کرده تاکید داشت که دین از سیاست جدا نیست.

وی که خود را اصولگرا می‌دانست برنامه‌هایش تحت عنوان اصلاحات اسلامی را به خبرنگاران نشان داد.

عباسعلی خوشنویسان 52 ساله تقریبا عصبانی‌ترین نامزدی بود که در این دوره برای ثبت‌نام به ستاد انتخابات وزارت کشور آمد.

وی که به صدای بلند و گاها الفاظ خارج از عرف سخن می‌گفت: اظهار داشت من آنقدر پول دارم که برای پول هم نیامده‌ام. وی معتقد بود که رئیس‌جمهور ایران از این به بعد باید انگلیسی صحبت کند چرا که رسانه های خارجی سخنان او را تحریف می‌کنند.

محمد شربتیان پیرمرد عصا به دستی بود که می‌گفت متولد 1317 است و در جمع خبرنگاران گفت که برای انجام برنامه‌هایم شرافتم را گرو می‌گذارم. آقای شربتیان خطاب به خبرنگاران گفت که هر کسی که می‌خواهد عروسی بگیرد فعلا می‌تواند از حیات ویلای من که در پردیس کرج است استفاده کند.

فردی که خود را محسن کوثری دانشجوی دکترای علوم سیاسی معرفی می‌کرد هدفش از ثبت‌نام برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری را خدمت به مردم عنوان کرد.

وی که به گفته خود از استان گلستان برای ثبت‌نام به وزارت کشور آمده بود اظهار داشت: وقتی دیدم احمدی‌نژاد کشور را به اینجا رسانده من هم تصمیم گرفتم رئیس‌جمهور شوم.

این فرد هدف دیگر خود برای نامزدی در انتخابات را برقرار رابطه با غربی‌ها برشمرد.

فرد دیگری که از خبرنگاران خواست وی را مهندس و دکتر خطاب نکنند و اعلام کرد که وی رمضانعلی ایرانی‌الاصل نام دارد.

وی با بیان اینکه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بایستی از قانون اساسی مطلع باشند، تصریح کرد: باید از نامزدها درباره قانون سؤال شود.

علیرضا هاشمیان‌پور 22 ساله از تهران فرد دیگری بود که با حضور در ستاد انتخابات کشور برای نامزدی در انتخابات ثبت‌نام کرد.

وی نابود کردن آمریکا و پیروی از ولایت فقیه و خدمت صادقانه را از جمله اهداف خود برشمرد.

هاشمیان پور همچنین بخشی از کابینه خود را معرفی کرد که بر اساس گفته وی محمود احمدی‌نژاد معاون اول، مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت، حبیب کاشانی وزیر آموزش و پرورش و عابدینی وزیر ورزش بود.

این فرد همچنین با بیان اینکه خدا نکند خاتمی و هاشمی در کابینه‌ام حضور داشته باشند حمایت خود را از قالیباف، ولایتی و حداد عادل اعلام کرد.

بر اساس این گزارش جوانان 22 ساله‌ای که عنوان می‌کرد محمدحسین معدنچی نام دارد دلیل حضور خود را اینگونه عنوان کرد که برای کسب تجربه و حضور جدی‌تر در دوره‌های بعدی به صحنه آمده است.

همچنین فردی که خود را سردار شیمیایی جنگ تحمیلی به خبرنگاران معرفی کرد پس از اینکه مسئولان ستاد انتخابات به دلیل نقص مدرک از وی خواستند با کامل کردن مدارک برای ثبت‌‌نام اقدام کند با ناراحتی دچار تشنج شد که به وسیله مسئولان وزارت کشور به حالت عادی درآمد.

همچنین فردی 45 ساله با نام اصغر قدیمی با حضور در وزارت کشور برای کاندیداتوری در انتخابات ثبت‌نام کرد.

وی خود را دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم سیاسی و مدافع و حامی محسن رضایی عنوان کرد و گفت: بنده اگر به قدرت برسم علی‌اکبر ولایتی را به عنوان وزیر امور خارجه، قالیباف را به عنوان وزیر دفاع در کابینه خود به کار می‌گیریم و از احمدی‌نژاد استفاده نخواهم کرد.

وی همچنین بهره‌گیری از اساتید و نخبگان را از جمله برنامه‌های خود برشمرد و تأکید کرد که هزینه تبلیغات انتخاباتی خود را به وسیله اعلام شماره حسابی تأمین خواهد کرد. شعار انتخاباتی این فرد دولت حمایتگر و نظاره‌گر است.
 

کد خبر 291885

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 25
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • امیر IR ۲۰:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۹
  وزارت کشور روش خوبی برای تفنن ایجاد کرده در صورتیکه مجلس میتواند با تدوین یک قانون درست و حسابی از ثبت نام افراد نامربوط جلوگیری کند. به هر حال انرژی و هزینه زیادی برای این کارها صرف می شود که باید از اتلاف آنها جلوگیری کرد.
  • بدون نام IR ۲۲:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۹
   9 1
   سرمایه ی مملکت رو با چه کارایی دارن به باد میدن!!! آخه این چه کاریه؟!!! اینا رو کی راه داده تو وزارت کشور آخه!!! مسخره ی عام و خاص کردین مملکت رو!!!
  • مهران IR ۲۳:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۹
   8 1
   اگه منم تهران بودم حتما واسه ثبت نام میرفتم . چون از نظر خودم وقتی آقای احمدی نژاد 8 سال تونست چرا من نتونم !! حداقل خیالم راحت بود که اگه خطائی از من سر میزد ، کسی بازخواستم نمیکرد !
 • بدون نام IR ۲۰:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۹
  وزارت کشور شده دیوانه خانه !
 • بدون نام IR ۲۱:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۹
  این دلقک بازی ها چه معنی میده؟
  • میثم NL ۲۲:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۹
   9 1
   نمیدونیم به این وضع بخندیم یا گریه کنیم! اونوقت میگیم چرا وضعمون اینه!
 • بدون نام IR ۲۱:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۹
  با این ضعف قانون در مورد ثبت نام وجه ایران در جهان خدشه دار می شود .
  • بدون نام IR ۰۰:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۰
   6 1
   چی خدشه دار می شه؟
 • کمیل IR ۲۱:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۹
  ببین وضع مملکت به کجا رسیده که هر کسی فکر می کنه بهتر از رئیس جمهور میتونه کشور رو اداره کنه .
 • سعید IR ۲۲:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۹
  2 0
  کاندیدای شورای شهر مدرک کارشناسی ، کاندیدای مجلس کارشناسی ارشد و کاندیدای ریاست جمهوری بدون نیاز به مدرک تحصیلی (شیرتوشیر). جای تأسف دارد در کشوری که داعیه جهانی شدن دارد ،انتخابات ریاست جمهوری فرصتی برای تحمیق ایرانیان باشد.
 • بدون نام IR ۲۲:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۹
  2 0
  چه خوب است همه اينهايي كه فساد ندارند تاييد صلاحيت شوند.
 • بدون نام IR ۲۲:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۹
  3 1
  خبرانلاین خدا خیرت بده کلّی خندیدیم. خداییش به من بود یه پخش زنده از ثبت نام کاندیداها میذاشتم
 • مسلم IR ۲۲:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۹
  1 0
  با این کارهای مردم و مسئولین که اینجور قانون میزارنذ که هر کی دلش می خواد میاد ثبت نام ابروی کشور جلوی بیگانگان میره
 • مینا IR ۲۲:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۹
  2 0
  توی تلوزیون با یکی از اینا داشتن مصاحبه می کردن که علنا مصاحبه نبود مسخره کردن و توهین کردن بود. بالاخره تو هفتاد میلیون جمعیت وجود 100 آدم با شخصیت ضعیف و خیال پرداز عادیه. اما نباید زمینه تمسخر و توهین به اونا اونم در سطح وسیع ایجاد بشه.
 • بدون نام IR ۲۳:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۹
  3 0
  آيا آزادي و دموكراسي فقط در ثبت نام رياست جمهوري بايد به اين شكل نشان داده شود؟
 • بدون نام IR ۲۳:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۹
  5 0
  خداروشکر اقای احمدی نژاد اعتماد به نفس کاندیداتوری رو بالا برده
 • بدون نام IR ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۰
  1 0
  اگر برای ورودیه و ثبت نام یه مبلغی در نظر میگرفتن مثلا 500 هزار تومن نود درصد این سیاهی لشگرها نمیومدن
 • اشنا رزوه IR ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۰
  0 2
  میگن دموکراسی تو ایران نیست حالا این وضعیت ایران با دموکراسی ترین کشورها که ادعا دارند
 • بدون نام IR ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۰
  2 1
  اين نشانه ازادي نيست ازادي چيز ديگري است عزيزان
 • بدون نام EU ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۰
  0 0
  نهایتش کشور به همون نتیجه ای که ما مدتهاس رسیدهایم میرسه،ولی چون ما سمتی نداریم کسی به حرفمون گوش نمیده تا هزاران اتفاق بیفته،سرای زیادی به سنگ یخوره، بعد شاید کاری بشه یانه! عزیزای من چند حزب تشکیل بدیم،به رسمیت شناخته بشن،بعدش هر حزبی کاندیدای منتخب خودش رو معرفی کنه ودر طی ریاست جمهوری نماینده ی آرای حزبش باشه،نه خودسر وخود رای،اونوقت هر دیوونه ای تصمیم به رییس جمهورشدن نمیگیره.
 • رامین IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۰
  0 0
  خودمون سوژه درست میکنیم میدیم دست اونا بعد که مسخرمون میکنن میگیم اونا دشمن ما هستن.
 • بدون نام IR ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۰
  1 0
  سالی که نکوست از بهارش پیداست آغاز ریاست جمهوری که اینگونه باشد آخرش هم بهتر از حال و وضع کنونی احمدی نژاد نمی شود
 • مهدی IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۰
  1 0
  میگند که حضرت یوسف رادر بازار مصر برای فروش گذاشته بودنند پیرزنی باچند بسته نخ برای خرید یوسف امده بود بهش گفتند برای چه امدی گفت برای خرید یوسف خندیدند وگفتند قیمتش بیشتر از این حرفهاست پیر زن گفت میدونم فقط میخواستم اسم منهم در بین خریداران یوسف باشه حلا تعدادی هم میخواند اسمشون داخل لیست ریس جمهوری باشه اگه دلشون به این خوشه دل شکستن روا نیست
 • رحیم از اهواز IR ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۰
  1 0
  امیدی به بهبودی اقتصاد مملکت ندارم
 • علی EU ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۱
  2 0
  لطفا به مشکلات واقعی مردم برسید مسکن ، اشتغال ، ازدواج ، تحصیلات ، سیاست خارجی ، کنترل قیمتها در بازار ، هدایت نقدینگی ، از عوام فریبی ، دروغگویی سیاست زدگی به شدت بپرهیزید .