فارس نوشت:

آیت‌الله محمد یزدی در دیدار جمعی از خادمان اعتکاف استان قم اظهار کرد: هر کاری که با نیت قربت انجام شود نوعی عبادت است و اجر و ثواب در پی دارد و برخی که گمان می‌کنند عبادات تنها در نماز و دعا خلاصه می‌شود در اشتباه هستند.

وی افزود: روز نخست جلسه شورای نگهبان، آیت‌الله جنتی به من گفت اکنون ماه رجب است و همه در حال دعا و اعتکاف ولی ما محروم شده‌ایم و بدی‌ها و خوبی‌های دیگران را برای کاندیداتوری بررسی می‌کنیم که من به او گفتم بررسی برای تعیین صلاحیت افراد بر اساس دلایل و مستندات و اینکه صریحاً بگوییم فلان شخص حق حضور ندارد، ثوابی به مراتب بیشتر از دعا و اعتکاف خواهد داشت.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه بر اساس روایتی از امام صادق(ع) عبادت به کثرت و کمیت آن نیست، گفت: ملاک اصلی روح و انگیزه کار است که برای چه کسی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: هر وظیفه‌ای که به درستی صورت گیرد دارای ثواب است بنابراین انسان نباید به بهانه ماه رجب یا سایر مناسبت‌های مذهبی کار و تکلیفش را رها کند.

آیت‌الله یزدی با بیان اینکه برخی مسئولان به بهانه نزدیکی انتخابات و تغییر دولت و اینکه نمی‌دانند در آینده چه رخ می‌دهد کار خود را رها می‌کنند گفت: نباید به بهانه انتخابات کار رسمی را بر زمین نهاد و این تفکر اشتباه است. دیده می‌شود بعضی مسئولان که سمت‌های بالایی هم دارند به بهانه انتخابات و اینکه دست و دلشان به کار نمی‌رود سست می‌شوند؛ به اینها باید گفت مگر کارتان را برای رئیس جمهور انجام می‌دادید؟ اگر انجام وظیفه در راستای قرب الهی باشد آنگاه اجر و ثواب دارد و هیچ سستی هم پیش نمی‌آید.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: مسئولیت‌های مادی ارزشی ندارند مگر اینکه به نیت رضای الهی انجام شوند که در این صورت هرچه مسئولیت سنگین‌تر باشد ثواب و ارزش بیشتری هم خواهد داشت.

وی با اشاره به دعای امام سجاد(ع) برای مرزبانان کشور اسلامی اظهار کرد: یک مقام امنیتی که از ورود تروریست‌ها به کشور جلوگیری می‌کند و اجازه نمی‌دهد آنها امنیت کشور را به خطر بیندازند بالاترین عبادت‌ها را انجام می‌دهد.
/29220

کد خبر 293068

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =