مهر نوشت:

سید محمد غرضی کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برای تحقق شعار انتخاباتی خود که دولت ضد تورم است چه برنامه ایی دارید گفت: از 60 سال گذشته در ایران همه دولتهایی که روی کار آمدند متورم بودند، من تاریخ اقتصادی کشور را به طور دقیق می دانم، از اواسط دولت ناصرالدین شاه ارزش پول ملی شکسته شد چون قدرت سیاسی شکست و باعث شد پول تقلبی به وجود آید.

وی افزود: بعد از انقلاب در دوران بنی صدر یک دلار به 30 تومان رسید و در دولت موسوی دلار 30 تومانی به 150 تومان رسید، آقای هاشمی دولت را با دلار 150 تومانی تحویل گرفت و زمانی که دولت را تحویل می داد قیمت دلار به 450 تومان رسید، در پایان دولت خاتمی دلار 450 تومان به 1000 تومان رسید و آقای احمدی نژاد دولتی را که با دلار 1000 تومان تحویل گرفته بود با دلار 3000 تومانی تحویل داد.

{در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در کابینه شما از چه افرادی استفاده خواهد شد و این که آیا اصلاح طلبان در کابینه شما هستند یا اصولگرایان}: من از متن مردم هستم، انقلاب اسلامی 99 درصد رای داشته است و این تقسیم بندیها حاشیه سازی به حساب می آید چون این جریانها هیچ کدام نتوانستند رای را که از مردم گرفته اند نگه دارند. بنابر این هر کدام از بزرگان که در متن مردم باشند در کابینه دولت من خواهند بود.

*آنهایی که بتوانند با برنامه دولت سازگاری داشته، ضد تورم عمل کنند و با مردم همراه باشند انتخاب می کنم؛ من نمی خواهم کسانی که در کابینه من هستند همراه غرضی یا دولت باشند. بلکه می خواهم جوابگوی ملت باشند؛ من روشی طراحی می کنم هرکس با روش من همراه شد او را قبول می کنم.

* اصلاح طلبان وقتی دولت تشکیل دادند من را معرفی نکردند اصولگریان هم وقتی دولت تشکیل دادند من را معرفی نکردند. اما امام و مسوولان آن دوره بعد از انقلاب من را به عنوان وزیر نفت و استاندار معرفی کردند، نه با اصلاح طلبان نزدیکی سیاسی دارم و نه کارگزارانی هستم، در هیچ دوره ایی هم با آنها جلسه ایی نداشتم.

*{در پاسخ به اینکه ارزیابی شما از اجرای طرح هدفمندی یارانه ها چیست و آیا فاز دوم آنرا اجرا می کنید}: ممکن است شما اطلاع نداشته باشید این کشور از اول انقلاب یارانه ها را شروع کرد، بنزین یک تومان بود که به 3 تومان رسید و هیچ اعتراضی نشد، جیب فقرا هم خالی نشد؛ همیشه و همه دولتها می خواستند این کار را انجام دهند.

* من از طریق رادیو و تلویزیون با مردم صحبت می کنم، اگر حرفهایم کفایت نکرد به خانه مردم می روم و با آنها صحبت می کنم تصمیم با مردم است که به من رای بدهند یا ندهند.

*من در مقام رقابت نیستم بلکه در مقام تبیین دولت ضد تورم به نفع مردم خواهم بود؛ دولت متورم نمی تواند اشتغال، ازدواج و زندگی ایجاد کند ما نسل سوخته ایی هستیم که با تورم زندگی کردیم و قدرت سیاسی و اجتماعی ما نیز گرفتار شده است اما پایداری می کنیم تا ملت به دولت ضد تورم رای دهند؛ اگر به من رای نداده و به هر دولت دیگری رای دادند از آن دولت بپرسند که قصد دارد در پایان انتخابات دولت را با دلار چند تومانی تحویل دهد.

*{در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چطور است که شما معتقدید 55 درصد آرا متعلق به شما است}: من گفتم 1 رای به علاوه 55 رای دارم؛ من یک نفر هستم و 55 نفر دیگر که خواهان دولت ضد تورم هستند نیز به من رای می دهند.

*{در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا به نفع عارف یا روحانی از رقابت انتخاباتی کناره گیری می کنید}: وقتی برای ثبت نام به وزارت کشور رفتم یکی از بزرگان به من گفت آیا به نفع کسی دیگر کنار می روی یا نه، پاسخ دادم من دراین هیچ کدام از این بزرگوران نفعی نمی بینم، 60 سال است که کنار نرفته ام الان هم کنار نمی روم زیرا بقیه شعار من را که ضد تورم است نمی دهند من مدعی هستم که تورم را به صفر می رسانم.

*اینکه صلاحیت من تایید شد اما صلاحیت آقای هاشمی تایید نشد نظر شورای نگهبان است شما می توانید به نظر این مرجع قانونی اعتراض کنید.

*چدر پاسخ به سوالی درباره اتفاقات سال 88 چیست}: دولتهای متورم جیب فقرا را خالی می کنند اما مردم با انقلاب اسلامی مخالف نیستند ولی با دولتهایی که جیب آنها را خالی می کنند مخالفند؛ در سال 78 مردم از فشار اقتصادی دولت خاتمی به خیابانها ریختند؛ نه در سال 78 و نه در سال 88 مساله سیاسی نبود دولتها مسبب آن شدند، آقای احمدی نژاد رئیس جمهور شد و مرغ کیلویی 1500 تومان 4 سال بعد از آن به کیلویی 5000 تومان رسید؛، دولتها عامل این اتفاقات هستند و عده ایی هم از این ماجراها سوء استفاده می کنند.

*{در پاسخ به سوال پایانی مبنی بر اینکه شورای نگهبان از تمام کاندیداها برنامه کاری خواسته آیا از شما برنامه ایی خواسته اند}: من سوال کردم آیا از من برنامه می خواهید گفتند نه از شما برنامه نمی خواهیم.
/27220

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 294736

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمد IR ۱۸:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۲
  8 57
  تورم را به صفر میرسانند؟مشخص است که برنامه ندارند تحلیلهایشان هم همه اشتباه است.در ضمن مشکل این مملکت فقط تورم نیست مشکل اصلی ما فاصله گرفتن از فرهنگ اصیل اسلامی است انقلاب اسلامی روشش مشخص است ما کسی را میخواهیم که این روش را دنبال کند.اکثر کاندیداها روش ابداع میکنن و فقط روش خودشونم قبول دارن.اسلام تمام روشها را گفته ما باید از گفتمان سبک زندگی که رهبر ارائه دادند حمایت کنیم و این گفتمان چیزی جز گفتمان انقلاب اسلامی نیست.
 • بدون نام IR ۰۰:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۳
  65 0
  وگوشت 3600تومانی در شهرستان به 30هزارتوان وروغن (حلب 17کیلویی 14000توانی به هفتاد هزارتومان) وشامپوی 2500تومانی تولید20/ 92/11 را در 92/1/20به 4500تومان
  • بدون نام IR ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۳
   7 0
   و اینست گفتمان مهر ورزی
 • محمد IR ۰۴:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۳
  0 7
  این آقا وقتی وزیر بود چه گلی به سر مردم زد که الان میخواهد رئیس جمهور شود ؟
 • بدون نام IR ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۳
  1 12
  ای بابا کاندیدای تایید صلاحیت شده مارو ببین...
 • بدون نام IR ۱۷:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۳
  1 4
  خدا بدادمون برسه این خیلی اتیشش تنده