سایه بانک مرکزی آمریکا بر بازار نفت و طلا /برنانکی:تورم باید 2 درصد می شد ولی 1 درصد است

رئیس بانک مرکزی آمریکا(فدرال رزرو) سیاست های این بانک را برای کمیسیون اقتصادی کنگره آمریکا تشریح کرد تا سایه تصمیم گیری های آتی او بر تحولات بازار نفت و طلا سنگین تر شود.

به گفته بن برنانکی ، بانک مرکزی آمریکا در انتظار مشاهده علائمی از بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا است و تا آن زمان به سیاستهای پولی حمایتی خود ادامه خواهد داد.
برنانکی گفت :" افزایش تقاضای خانوارهای آمریکایی و شرکتها از عوامل ایجاد رشد اقتصادی در سه ماهه اول سال است. این مساله کاهش میزان مخارج دولتی را به ویژه در بخش دفاعی جبران کرده است. به رغم این بهود اوضاع کارآفرینی همچنان نامطلوب است . میزان بیکاری همچنان بالاتر از میزان عادی و مرسوم آن قرار دارد."
به این ترتیب بانک مرکزی آمریکا به اجرای برنامه خرید اوراق قرضه تا سقف 85 میلیارد دلار در ماه ادامه خواهد داد. بانک مرکزی آمریکا اعتقاد دارد با ایجاد تغییراتی در سیاستهای پولی حمایتی، باعث افزایش نرخ بهره و متوقف شدن روند احیای امور اقتصادی خواهد شد.
در همین حال وی در پاسخ به سوال اعضای کنگره در خصوص زمان کاهش میزان خرید اوراق قرضه تصریح کرد:" چنانچه بازار کار آمریکا به وضع مطلوبی برسد وی میزان خرید اوراق قرضه را کاهش خواهد داد."
رئیس بانک مرکزی آمریکا گفت:" در حال حاضر نرخ تورم یک درصد می باشد که کمتر از حد انتظار 2درصدی این بانک است و علت این امر هم کاهش قیمت نفت است."
اظهارات برنانکی موجب افزایش ارزش دلار در برابر سایر ارزهای معتبر جهان شد و این مساله تاثیر زیادی بر افت قیمت نفت و طلا خواهد داشت.
به طوری که در اولین واکنش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در بازار لندن با 69 سنت کاهش به کمتر از 101.91 دلار رسید.
سرمایه گذاران بین المللی به دقت تصمیمات فدرال رزرو آمریکا را دنبال می کنند.
به اعتقاد کارشناسان اقتصادی اگر فدرال رزرو آمریکا اجرای سیاست های انبساطی پولی را متوقف کند ارزش دلار به شدت افزایش خواهد یافت و این مساله تاثیر منفی بر قیمت نفت و طلا و سایر کالاها خواهد داشت.

3131

کد خبر 294776

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • arash IR ۱۷:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۲
  103 2
  ایشون چقد چهرتا شبیه مسولین ما هستن! ولی از نظر عملکرد تفاوت زیادی بینشون وجود داره... به هر حال 1درصد کجا و 201درصد کجا!
 • reza IR ۲۲:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۲
  41 1
  بحران اقتصادی در امریکا!! تورم یک درصد!!!
 • بدون نام IR ۲۳:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۲
  36 0
  البته رئیس بانک مرکزی ما هم مثل ایشون گفته تورم نزدیک 50 میشد ولی متاسفانه 31.5 شده
 • بدون نام IR ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۴
  1 5
  ميخواهند جو رواني را آرام كنند.اقتصاد آمريكا به اين زودي ها بهبود نخواهد يافت.آمريكا آنقدر بدهكاري دارد كه ساليان سال طول ميكشد تا اين بدهي ها را كم كند.الان فقط ژاپن به داد آمريكا رسيده و الا وضع اقتصاد امريكا هيچ فرقي با سال قبل ندارد.