با تعلیق جان لینوود از سمت CTO در بی بی سی، پروژه دیجیتال کردن محتوای شبکه بی بی سی (DMI) رسما به خاک سپرده شد.

قرار بود با این پروژه - Digital Media Initiative –نوارهای سنتی و حلقه های سنتی فیلم و صوت شبکه بی بی سی به صورت فول، دیجیتالی گردد که بعد از گذشت سالها نه تنها این اتفاق نیفتاده بلکه کارمندان این شبکه ، همچنان به سبک قدیمی به یکدیگر آرشیو نواری Tape و حلقه های سنتی را قرض می دهند!
بدلیل ناموفق بودن پروژه،  لینوود از دریافت حقوق کامل محروم شده و بحث در مورد هزینه 98.4 میلیون پوندی برای این پروژه به پارلمان نیز کشیده شده است.
BBC Trust یا همان بدنه حکومتی بی بی سی تحقیقات خود را در این زمینه ادامه می دهد اما ظاهرا جان لینوود سال گذشته 287800 پوند به عنوان حقوق سالیانه، دریافت کرده اما تا اطلاع ثانوی هیچ پرداختی به وی صورت نخواهد گرفت.
در همین فاصله پیتر کولس کنترلر تکنولوژی در بی بی سی مسوولیتهای وی را به عنوان CTO انجام خواهد داد.
تونی هال، مدیر عمومی در بی بی سی گفت پروژه DMI تلف کردن کامل منابع مالی بوده است و دیگر اجازه نمی دهد تا بیش از این، پول مردم به هدر برود. وکیل بی بی سی از قول وی نامه ای به پارلمان انگلیس نوشت و در ان دلایل توقف پروژه را توضیح داد.
فناوری قفسه های دیجیتالی در رسانه ها برای تبدیل نوارها و حلقه های صوت و تصویر قدیمی به محتوای دیجیتال، سالهاست شروع شده و پروژه DMI در بی بی سی نیز از 2004 با هزینه گزاف شروع شده اما عملا هیچ خروجی نداشته است.
این در حالی است که بودجه بخش آی تی در بی بی سی سالیانه 400 میلیون پوند تعریف شده است.
پروژه DMI در بی بی سی قبل از این نیز مورد انتقاد اداره ممیزی انگلیس قرار گرفته بود.
گفتنی است با شروع پروژه، فازهای اصلی به کمپانی زیمنس آلمان به صورت برون سپاری واگذار شد و بعد از مدتی از راه اندازی اولیه همه چیز به کمپانی بعدی بنام Atos واگذار شد.در سال 2009 بعد از مشکلات فراوان پروژه دوباره درون کشوری شد و از حالت برون سپاری Outsourcing در آمد.
سال 2011 اداره ممیزی پروژه را بیهوده خواند و بی بی سی را به سوء مدیریت در تحویل دوباره و کار روی پروژه متهم کرد و حالا همه چیز متوقف شده است.
قرار بوده پروژه DMI یک تکان اساسی در فناوری تبدیل محتوای سنتی به دیجیتال باشد که این اتفاق نیفتاده است.
منبع: د رجیستر
5656
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 295481

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =