در سومین روز از تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری حسن روحانی مهمان گفت وگوی ویژه خبری بود.

سید صادق روحانی: طبق روال برنامه‌های گذشته ، گفت وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با رئیس مرکز استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ساعت 22 و 45 دقیقه آغاز شد.

حسن عابدینی مجری این برنامه سوالات خود را با پرسشی در حوزه سیاست آغاز کرد و پرسید: انگیزه شما از شرکت در انتخابات چی بوده است؟

در پاسخ حسن روحانی گفت: نیازی به توضیح ندارد. وضع و مشکلات کشور اعم از روستایی و شهری پیر و جوان و کارگر همه می‌دانند که با چه مشکلاتی روبرو هستند. در زندگی روزمره شان با چه مشکلاتی روبرو هستند. من هم به عنوان فردی که تجربه ای داشتم در دوران مجلس دوران دفاع مقدس و در 8 سالی در کنار آیت الله هاشمی دبیر شورای عالی امنیت ملی و در 8 سالی که در کنار حجت الاسلام خاتمی دبیر شورای عالی امنیت ملی بودم. دلم می خواست با ین تجربیات و این آشنایی هایم بتوانم خدمتی کرده باشم و بتوانم در زمینه آینده کشور شاهد آینده بهتری باشم و آنچه در توان دارم در محضر مردم تقدیم کنم.

اهم سخنان این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در برنامه گفت و گوی ویژه خبری در ادامه می‌آید:

من یک اعتدالگرا هستم. من همیشه با اصولگرایان و اصلاح طلبان معتدل آشنا بوده و فعالیت کرده ام. هنوز هم در همان مسیر هستم و خوشحالم در این 34 سال افراطگر نبودم نه به سمت راست و نه به سمت چپ.

دولت تدبیرو امید برای حل مشکلات اقتصادی چه برنامه ای دارد؟
می دانید که ریشه همه این معضلات و مشکلاتی که شما برشمردید بر می گردد به بحث مدیریت و کارآمدی دولت. در بخش اقتصاد اساس حل همه این معضلات رونق هست. نحله های مختلفی وجود دارد. یک نحله معتقد است که دولت پروژه را اجرا کند نحله دیگر می گوید باید دولت بودجه را تقسییم کند. نحله ای هم می گوید باید دولت دنبال خصوصی سازی باشد. نحله چهارم معتقد است که دولت باید محیط کسب و کار را آماده کند. اگر محیط بهبود پیدا کرد تولید بهبود پیدا می کند. تولید در همه بخش ها فعال می شود.

موانع تولید با یک تدبیر قابل حل و فصل است. برخی از موارد در کوتاه مدت و برخهی از موارد در بلند مدت قابل حل است. الآن 41 هزار واحد صنعتی نیمه تمام داریم. اگر 34 میلیارد تومان بودجه در اختیار آن‌ها قرار بگیرد مشکل این‌ها حل خواهد شد.

اگر در تولید ثبات بر قرار بشود. گاهی در یک ماه 40 بار یا 50 بار مقررات اقتصادی تغییر می کند. اگر ثبات برقرار شود. رونق اقتصادی درست می‌شود.

اگر ثبات ایجاد شود مشکل بیکاری هم حل می شود. نا الان 3 میلیون بیکار داریم. اگر این 3 میلیون فعال شوند و هر کدام 1میلیون تولید و در آمد ایجاد کنند در ماه می‌شود  3هزار میلیاردتومان! مردم 3000 میلیارد تومان را یادشان است. در دادگاه وجدان مردم خیلی ها باید بروند دادگاه. چرا ماباید کاری کنیم که در ماه 3میلیون نفر بیکار داریم و 3000 میلیارد تومان عدم النفع داریم. نمی شد ما شاهد یک تحول در کشور باشیم.

ما قرار بود در چشم انداز بیست ساله حداقل رشد اقتصادی ما 8 درصد باشد؛ الآن حدود3 است. در سال گذشته که صفر و زیر صفر بوده است. عربستان تورم دو درصد بوده است ما در بخش غذایی 58 درصد تورم داشتیم. اگر تولید رونق پیدا کند عرضه کالا زیاد می شود و در برابر تقاضا تعادل ایجاد می شود. و ناچار نمی شویم که هر بنجلی را از خارج وارد کنیم و برای کارگزان چینی کار درست کنیم.

امسال ما 400 هزار نفر متخصص کامپیوتر بیکار خواهیم داشت. 100 هزار متخصص کشاورزی بیکار داریم. همه اینها با رونق درست خواهد شد.دولت تدبیر امید محیط کسب و کار را بهبود خواهد بخشید.

فشارها ناشی از فشار بیرونی است. جایگاه اقتصاد مقاومتی کجاست؟
اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد استقامتی. ما باید استقامت را ادامه دهیم. اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصاد ریاضتی نیست. بلکه به معنای این است که برویم به سمت تولید داخلی. ما باید به رشد 8 درصد برسیم. یعنی اینکه نگذاریم بیکار در جامعه باشد. باید خرجهای بیکار دولت را کم کنیم. اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه واردات زیاد نشود بلکه تولید ما افزوده شود.

دنیا می خواه ما را منزوی کند ما نباید بگذاریم. نباید بگذاریم در اقتصاد منزوی شویم. مقاومت یعنی نقشه دولت را نقش بر آب کنیم. ایران هم منابع غنی و سرمایه انسانی ارزشمند دارد. 4 میلیون دانشجو

هدفمندی یارانه در دولت تدبیر و امید این را ادامه می‌دهید؟
یارانه باید هدفمند بشود. اما آیا شد؟ قرار بود بشود. هدفمندی یارانه یک هدف قشنگی است. می دانید مجلس این را از کی شروع کرده است؟ از برنامه دوم و سوم. هدفمندی یارانه قدم اولش ناقص اجرا شد. کاش هدفمندی یارانه همانطور که مجلس تصویب کرده بود اجرا می شد.

هدفمندی یارانه برای این است که هدف درست به تولید بدهیم. هدفمنی یارانه مصوب مجلس است قانون است و باید ادامه پیدا کند. باید برای ادامه اش قانون را اجرا کنیم و نواقص گذشته را درست کنیم. ما نیاز به یارانه کالایی داریم. در دولت تدبیرو امید در کنار یارانه نقدی یارانه کالاهای اساسی باید بدهیم.

اساس اقتصاد تدبیر و امید این است که آرامش به مردم بدهد. نباید مردم برای کالاهای اساسی شان نگرانی داشته باشند. دولت تدبیر وامید دنبال این است که مردم آنقدر درآمد سرشار داشته باشند که نیازی به این یارانه 45 هزار نیاز نداشته باشند. صدقه گرفتن افتخار نیست ، صدقه دادن افتحار است. من کاری می کنم که دولت دستش را به مردم دراز خواهد کرد

دولت شما تا کجا فراجناحی خواهد بود؟
با یک جناح نمی شود مجلس را اداره کرد. دوستان ما در مجلس می گفتند اگردولت و مجلس همسو می شدند و نفت هم گران شود چی می شد؟ خوب شد اما چه شد؟ با یک جناح نمی توان کشور را اداره کرد. برای مسئولیت باید آدم متدین ، دلسوز، قانون اساسی را قبول دارد بگماریم.

باید فراجناحی عمل کنیم. کی اجازه داده است که اتوبوسی بیایند و اتوبوسی بروند. من با افراط میانه خوبی ندارم. کسانی که افراط داشتند با کشور خوب عمل نکردند. اگر افراط نبود 4 سال پیش اردوکشی خیابانی نبود، زندان و حصر نبود. اگر در مسیر اعتدال باشیم می توانیم کشور را خوب اداره کنیم. از همه کارشناسان و نخبگان استفاده خواهم کرد.

عدالت و پیشرفت در دولت شما چگونه فکر خواهد کرد؟
اصل پیشرفت که چشم انداز بیست ساله است. توسعه هدف اصلی استو توسعه توام با عدالت. عدالت یعنی اینکه هرچیزی در جای خودش باشد. عدالت یعنی اینکه تولید گر جای خودش باشد. عدالت یعنی اینکه در جامعه کسی که می خواهد حرف بزند لکنت نداشته باشد. اما همه باید بدانیم که عدالت از اعتدال می گذرد. عدالت می‌تواند ملت را به سربلندی برساند. عدالت یعنی اینکه وقتی مسئولی سوار هواپیما می شود به جای اینکه خانواده و خبرنگار را ببرد، تولید کنندگان را ببرد. عدالت چقدر زیبا اما همه جا.
ای کاش اینجا در صدا و سیما هم عدالت بود. به خیلی ها در رسانه ها ظلم شد.
در همین رسانه ملی، کاش همان شبی که به آن‌ها تهمت زده شد می آمدند و پاسخ داده می شد.
به خیلی از یاران امام توهین شد اما صدا و سیما عدالت نداشت. خیلی از کسانی که در زندان شاه شلاق خورده بودند در صدا و سیما توهین شد. صدا و سیمای علوی یعنی اینکه وقتی در صدا وسیما به یک کسی توهین شد باید خودش به آن طرف زنگ بزند و بگوید بیاید و پاسخ بدهد. گاهی به خیلی ها توهین می‌شود باید به آن‌ها فرصت پاسخ بدهیم. اینها سرمایه انقلاب هستند نباید این‌ها را از دست بدهیم.

در حوزه سیاست خارجی و پرونده هسته‌ای دولت شما چیست؟
اساس این است که تهدید را به فرصت تبدیل کنیم. سیاست ما در آن 22 ماه تحت نظارت رهبری که نماینده ایشان در شورای عالی امنیت ملی بودم این بود که تهدیدها را دفع کنیم و توطئه آمریکا را بشکنیم. آمریکا می‌خواست پرونده ما را به شورای امنیت ببرد. آمریکا این را تا پشت درب نیویورک هم برد. تا ماده 18 برد. ماده 19 یعنی شورای امنیت. ما نمی خواستیم کشور اردچار جنگ و تحریم شود. آمریکا می خواست بلای لیبی را سر ما بیاورد. ما دنبال این بودیم که فناوری کامل شود. آن روز که 3 وزیر آمدند تنها 10 سانتریفیوژ می‌چرخید. کیک زرد نداشتیم. ما می خواستیم آن تهدید را تبدیل به فرصت کنیم. آنها می خواستند بگویند ایران دنبال بمب است. ما می خواستیم بگوییم آمریکا دروغ می‌گوید. با ارشادات رهبری توانستیم.

آقای فیشر آمد به تهران و گفت ما قول دادیم که نمی گذاریم پرونده به شورای امنیت برود. انگلیس و فرانسه قول دادند از حق وتو استفاده می‌کنند. این آن است که می گویم باید تهدید به فرصت تبدیل شود.

البرادعی می گوید سه وزیر اروپایی به من گفتند ما سپر انسانی شدیم دربرابر آمریکا که به ایران کاری نکند.

من نمی خواهم بگویم از آمریکا می ترسیم. اما تا جایی نباید بگذاریم جنگ بشود. البته اگر جنگ شود می جنگیم . من همان طلبه‌ای هستم که در جنگ نقش داشتم.

صلح آمیز بودن هسته‌ای را با حضور آمریکا ثابت کردیم. شورای حکام در 1383 تصویب کرد فعالیت ایران صلح آمیز است. این یعنی شکست آمریکا؛ همان چیزی است که خانم رایس می‌گوید ما می خواستیم ایران را منزوی کنیم آن‌ها[ایرانی ها] ما را منزوی کردند.

امروز باید تلاش بیشتری کنیم که پرونده از شورای امنیت خارج شود. این تحریم‌ها ظلم است. ما آن زمان با وزرا مذاکره کردیم. کم کم رفتیم با روسا یعنی شیراک مذاکره کردیم. امروز یک ایران سطحش بالاست مابقی 5+1 در سطح مدیر کل حاضر می‌شوند. ما در این نبرد با همت بلند و با وحدت ملت وتدبیر این کار را خواهیم کرد.

برخی می‌گویند در سعد آباد همه چیز متوقف شد. چقدر دولت تدبیر انتقاد پذیر است؟

این حرف دروغ است. این‌ها مال بی سوادهاست. شاید در گوشی به شما می‌گوید بی سواد است. بیانیه تهران است نه قرارداد.

ما مذاکره تهران را در مهر 82 انجام دادیم. می دانید یو سی اف در سال 83 افتتاح شد؟! کیک زرد می دانید کی درآمد؟! زمستان 83. ما متوقف کردیم؟! ما کامل کردیم. نه اینکه من، دانشمندان ما این کار را کردند.

«ما» که می گویم یعنی نظام و رهبری. 12 روز بعد از مذاکرات تهران رهبری فرمود در این مذاکرات توطئه آمریکا و اسراییل شکسته شد. اگر بخواهید عین عبارت رهبری را هم می خوانم. این همان بد اخلاقی هاست که می گویم. این صدا و سیما شما انقدر این بد اخلاقی ها را گفته است شما هم باور کرده‌اید.

روزی که من پرونده را ترک می‌کردم 1700 سانتریفیوژ آماده داشتیم.

همه چیز با تدبیر و امید حل خواهد شد.

 

/2727

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 295550

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 179
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۹:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  شبر مادرت حلال دکتر جون
  • مجید IR ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
   8 0
   اشتباهی منفی زدم .
 • بی نام A1 ۱۹:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  روحانی ترکوند! صدا و سیما هم نقد منصفانه ای کرد..
  • بی نام A1 ۲۰:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
   من یادم رفت یک "را" بزارم صدا و سیما را هم نقد منصفانه ای کرد..
 • علی IR ۱۹:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  آقای روحانی عالی و جانانه پاسخ داد .... بخصوص نام بردن از هاشمی و خاتمی عالی بود ....
 • بی نام A1 ۱۹:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  من از تلویزیون گوش دادم عالی بود مدت ها بود که منتظر بودم که یک نفر این حرف ها رو بزند مجری کپ کرده بود
 • محمد حسین IR ۱۹:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  جانا سخن از زبان ما می گویی
 • بی نام A1 ۱۹:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  احسنت خوشمان آمد
 • بی نام IR ۱۹:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  آفرین به آقای روحانی که حقیقتأ عالی صحبت کردند...
 • بی نام A1 ۱۹:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  عالی بود هشت سال منتظر اجازه پخش این سخنان در رسانه به اصطلاح ملی بودم
 • سپهر A1 ۱۹:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  حق با آقای روحانی بود.چون که در شبهای پیش از هیچ کدام از نامزدها سوال چالشی نپرسیده شده بود.
 • سپهر A1 ۱۹:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  حق با آقای روحانی بود.چون که در شبهای پیش از هیچ کدام از نامزدها سوال چالشی نپرسیده شده بود.
 • ali A1 ۱۹:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  عالی بود صحبت های ایشون وقانع کننده
 • بی نام IR ۱۹:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  خوبه
 • علی IR ۱۹:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  واقعا کیف کردم خوب حال صداوسیما و گرفت فوق العاده حاضر جواب و با سیاست هست
 • سعید A1 ۱۹:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  احسنت بر جناب آقای روحانی.... بنده خدا بعد از سالها تریبون در اختیارش قرار گرفت و تونست از حق خودش و دولت اصلاحات در مورد پرونده هسته ای دفاع کنه. امیدوارم اصلاح طلبان با اجماع روی ایشون بتونن نزدیکترین فرد به شیوه مدیریتی آقایان هاشمی و خاتمی رو به عنوان رئیس جمهور آینده ایران انتخاب کنند.
 • محمود A1 ۱۹:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  واقعا دقیق و قدرتمند جواب داد ...
 • اصلاح طلب CN ۱۹:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  درودبرتو.جواب های دندان شکنانه ای دادی دکترروحانی. رأی مادکترروحانی
 • هلیلانی A1 ۱۹:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  به نظر من آقای دکتر روحانی نطقی شیوا و البته کوبنده ایی داشتند و تا اینجا بهترین نطقی بود که کاندیداها در تلویزیون داشتند و من را یاد سخنرانیهای زیبای خاتمی عزیز انداختند
 • ناصر A1 ۱۹:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  بنازم به شیر مرد حسن روحانی
 • بی نام EU ۱۹:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  یک شروعی برای هاشمی خاتمی 2013
 • سیدحسین IR ۱۹:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  من قصد نداشتم در انتخابات شرکت کنم ولی امشب تغییر نظر دادم
  • اندیشه پاک A1 ۰۴:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
   دکتر سرفرازمان کردی
 • بی نام EU ۱۹:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  زنده باد روحانیییی...تا امشب بهترین گفتگو و بهترین برنامه ها از آن روحانی بوده تاببینیم اقایان رضایی عارف قالیباف چه میکنند....
 • بی نام EU ۱۹:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  حرف دل مردم رو زد در مورد صدا و سیما، رای من دکتر روحانی
 • نادر A1 ۱۹:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  با سلام با آرزوي موفقيت براي شما (دكترروحاني)
 • وح ـــید A1 ۱۹:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  اون کلیده چی بود!؟
  • بی نام A1 ۲۰:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
   کلید دولت تدبیر و امید
  • احمد IR ۲۰:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
   95 55
   کلید گاوصندوق
 • اقا الياس A1 ۱۹:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  جالب بود حرفاش...فعلا روحاني و رضايي حرفاي خوبي زدن...جليلي که افتضاح بود و حداد هم سو سو بود نه خوب نه بد
 • سامان IR ۱۹:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  آفرین بر دکتر روحانی
 • بی نام IR ۱۹:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  عالی بودی مرد خدا پشت و پناهت باشه
 • پرويز A1 ۱۹:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  بعد از چندين بار انتخابات ياد گرفته ايم كه شعور ريس جمهور برايمان مهم است نه شور بدون برنامه
 • محمد IR ۱۹:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  البته ايشون گفتند: حجت الاسلام والمسلمين سيد محمد خاتمي.
 • بی نام A1 ۱۹:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  رأی ما حسن روحانی ولایتمدار.
 • بهرام IR ۱۹:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  خییلیی عالی بود جناب روحانی، فقط ای کاش اصلاح طلبان به یک گزینه واحد برسند.
 • حسن جويباري A1 ۱۹:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  داره ازش خوشم مياد
 • محمد A1 ۱۹:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  فقط روحانی....
 • بی نام A1 ۱۹:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  ثمره و روند مذاكرات هسته اي در دولت هشتم،‌ از توفيقات بسيار مهم نظام بود كه متاسفانه، حاميان دولت نهم، همه دستاوردهاي آنرا انكار و بر باد دادند. انها از محدوديتي كه دولت هشتم در اعلان عمومي پيشرفتها و دست آوردها در زمينه هسته اي داشت سوئ استفاده كردند، و همه دست آوردهايي كه تا قبل از آغاز دولت نهم حاصل شده بود را به خود نسبت دادند و در اقدامي به دور از انصاف؛ با همكاري جانبدارانه صدا و سيما، دولت اصلاحات و مذاكره كنندگان هسته اي را به "خيانت" متهم كردند.
 • نيما GB ۲۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  عالي بود عالي... واقعا مشخص بود با برنامه اومده جلو و خيلي خوب دستاورداش به عنوان مذاكره كننده ارشد رو بيان كرد. اقاي "فلاني" يه كم مذاكره كردن ياد بگير...!!!
  • بی نام IR ۰۴:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
   منظورت اینه که باج دادن یاد بگیرن؟
 • مصطفی IR ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  من طرفدار اقای روحانی نیستم ولی اصلا سابقه نداشت که مجری گفتگوی خبری بخواد با کاندیدای ریاست جمهوری مجادله بکنه. این برنامه در جهت تبلیغه باید یه سری سوال از کاندیدا بپرسن اونها هم دیدگاهشونو بگن اما امشب مجری داشت مصاحبه میکرد یه سوالهایی که هشت سال فرصت داشتن بپرسن ازش امشب پرسیدن و حقیقتا اقای روحانی بسیار متین و صریح جواب داد
 • hadi A1 ۲۰:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  عالی و مسلط و بجا حرف زد
 • بی نام IR ۲۰:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  عالی بود .....حق این صدا سیما رو گذاشتی کف دستش......
  • محمد IR ۲۰:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
   البته اگر فردا اقایان یک گزارش تخریبی برای اقای روحانی از رسانه ملی!!!!!! پخش نکنند
 • مجید IR ۲۰:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  روحانی هاشمی دیگر است
 • بی نام A1 ۲۰:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  دوستان کمی تامل و تحمل کنید. من هم روحانی را مردی با فراست می دانم ولی می بینم بعضی دوستان زود احساساتی می شوند. آخر ما تا کی باید چوب احساسی برخورد کردنمان را بخوریم؟!
  • بی نام IR ۲۰:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
   دقيقاً من هم همين نظر رو دارم. به نظرم بايد با تأمل بيشتري به مسائل نگاه كرد. ولي همگي امشب يه مقدار اميدوار شديم...
 • فائزه A1 ۲۰:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  به به ...به این کلام شیوا و روان به راستی که شما لیاقت رئیس جمهوری را دارا هستی درود بر تو
 • هیام A1 ۲۰:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  جالب بود این آقای عابدینی می گفت من کتاب شمارو 2 بار از اول تا اخر خوندم اما سوالایی می پرسید که جوابش رو می دونست!
 • حامی A1 ۲۰:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  خلی خوشم اومد از اینکه به مردم فهموند هسته ای مال قبل از سال 1386 از بعد از 1386
 • سارا A1 ۲۰:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  اون قسمت از صحبت هاش جالب بود که گفت عدالت این نیست که خانواده و رفقات رو سوار هواپیما کنی و بری سفر خارج ... دمت گرم دکتر روحانی عزیز
 • م.ق A1 ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  خيلي عالي بود. ان شالله حماسه سياسي تحقق پيدا مي کنه
 • رضا IR ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  یه وقت انتقادننوسید میمیرید
 • رضا IR ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  واقعا بسیار عالی صحبت کرد / ب امید پیروزی ایشان در انتخابات / بنده شدیدا طرفدار آقای روحانی شدم در حالی ک قبلا شناخت چندانی از ایشان نداشتم / فرد بسیار عالم و محرمی و متعهدی هستند .
 • رضا IR ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  یه وقت انتقادننوسید میمیرید
 • مج A1 ۲۰:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  ذوق زده گى لا به لاى نظرهاى تعدادى از مخاطبين، به خاطر هيجان و احساساته. هيجانى بدون تدبر و تفكر، و صرفا به خاطر لحن بيان شعارها، فرافكنى هاى پى در پى و ادبيات غير قابل قبول. قبل از رأى و نظر دادن، بايد به دور از هيجان، تأمل كنيم
 • بی نام IR ۲۰:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  احسنت روحاني
 • بی نام A1 ۲۰:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  هه هه! مشکل اینه که واسه حرف زدن کنتوری وجود نداره! دوستان مثل اینکه سنشون قد نمیده همین آقا حتی تحقیقات هسته ای رو هم پلمپ کرد! انصافا فقط همین یه بار هم که شده نظر مارو منتشر کنین!
 • ممد IR ۲۰:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  رای من دکتر حسن روحانی
  • امین IR ۲۱:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
   رای ما دکتر عارف و امیدواریم دکتر عارف با آقای روحانی ائتلاف کنند تا به پیروزی قاطع دست پیدا کنیم
 • بی نام IR ۲۰:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  خوشبختانه امشب شاهد حرف و عمل توام آقای روحانی در مورد قانونپذیری، نقدپذیری و فراجناحی بودن بودیم دوستان از خود حرف نمیتوان شناخت حاصل کرد اما از طرز بیان می شود حرف از قانون بزنی و خودت سریع چهره ی حق بجانب بگیری و بیشتر از زمان و حقت صحبت کنی از این رفتار میتوان پی به واقعیت برد
  • بی نام IR ۲۱:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
   80 15
   انصافا حرف درستیه ولی فعلا ما نمی خوایم بفهمیم زنده باد مخالف هر کس فعلا قدرت داره
 • کیان IR ۲۰:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  رای ما دکتر روحانی درود بر تو با اینکه مجری سعی در به چالش کشیدن ایشون داشت تونست پاسخ دندانشکنی به اون بده امشب برخلاف شبای پیش مجری سوالاتی در جهت تخریب دکتر روحانی داشت و این خلاف تبلیغات صدا وسیما در مورد رعایت عدالت بود بجای به چالش کشیدن دکتر بهتر بود از اقای جلیلی سوال میشد که با بی کفایتیش در اینده قراره چندتا قطعنامه ی دیگه برضد ما صادر بشه طبق نظرسنجی های صورت گرفته دکتر روحانی با اختلاف بالایی از بقیه جلوتره درود بر دولت تدبیر و امید
 • 1111 A1 ۲۰:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  ایشان مجادله نکرد ااما مجری متاسفانه بیطرف نیست .یا اصلا او حرات دارد با ولایتی انطور صحبت کند؟ در مجموع خوب دفاع کردند ولی باید مراقب باشن برگهای برنده رو در مناظره ها رو کنند جون رقبا بر روی اموضوع هسته ای ،اقتصاد مقاومتی و...دست خواهند گذاشت . ضمن اینکه مثل امشب مستدل و منطقی اما قوی و رسا صحبت کنند
 • hossein_rf A1 ۲۰:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  خندم گرفت از صحبت های روحانی میدونید چرا؟! چون در مذاکرات سعد آباد کلاه بزرگی بر سر ایران گذاشتند و حتی روحانی نمیدانست طرف مقابل چه تعریفی ازتعلیق برای آنها ارائه داده است. دوستان و بزرگوران تاریخ بخوانید تا کلاه سرتان نرود! تاسف به حال یک عده...
  • بی نام IR ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
   24 3
   حالا الان كه كلاه بزرگ تو سرتون نيست انرژي هسته ايتون هم براهه مردم نان برا خوردن ندارن خوبه .،مردم بدبخت بيچاره انرژي هسته اي مي خوان چيكار ،سر سفره شون ميتونن بذارن.بخورنش.؟حالا ٨ سالم موقع دكتر پلمپ شده باشه شما كه داشتين چه گلي به سر مردم زدين براي خودتون متاسف باشيد
 • امير IR ۲۰:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  راي ما دكتر حسن روحاني ... بسيار عالي و با سياست حرف زدند...
 • بی نام A1 ۲۰:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  واقعا که دولت تدبیر و امید شایسته شخصیت ایشون هست، عالی پاسخ دادند و برای صدا وسیما متاسفم ، انگار صداوسیما هنوز نفهمیده خیلی از مردم باهش قهر کردن سالهاست که قهر کردن
 • رضا A1 ۲۰:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  عالی صحبت کرد ، کاش وقت برنامه بیشتر بود حرفاشون در بحث سیاست خارجی و فرهنگ ناقص موند
 • دکتر A1 ۲۰:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  ما هنوز ذلت پا رو میز گذاشتن وزرای اروپایی در سعد آباد و سخن بلر که گفت" ما میوه جنگ عراق را در سعد آباد چیدیم" را فراموش نکردیم.
  • مهندس A1 ۲۱:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
   جناب دکتر اون عکس ذلت بار رو به مام نشون بده تا بهت معنی ذلت رو در این هشت سال یاد آوری کنم . در ضمن منبع اون حرف بلر کجاست . می شه بگی تا ما هم رو شن شیم ؟ دکترا که بی منبع حرف نمی زنن ؟ می زنن ؟
 • مهرداد IR ۲۰:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  روشنفکرهای ما دنبال برنامه کاندیدها باشند نه اینکه حال این و آن را گرفتن ملاک باشند
  • بی نام A1 ۲۱:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
   اگر اندکی علم اقتصاد بدانید می فهمید که درست ترین حرف رو زد:رونق کسب و کار با چند استاد دانشگاه صحبت کنید تا بهتون بگن هیچ کدام از کاندیداها در ارائه هدف اقتصادی برای برنامه ریزی حتی از 100کیلومتری این هدفگذاریدرست هم عبور نکردند.کسی که هدفش این باشه برنامه جامع و کامل هم داره
 • بی نام IR ۲۰:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  شما زیاد جو نگیردتان .اگه مجری میخواست موشکافی کنه قطعا در جواب دادن میموند .ملاحظه اش کرد مگه نگفت من کتاب شما را 2 بار خوانده ام ان چه جوابی بود ؟1 بار دیگه بخوانید همه مشکلات مردم را دوران اینها یادشان هست .هرچه در چنته داشته اند قبلا بروز داده اند همه هم متوجه هستید برنامه اقتصادی مشخصی ندارند و گفتمان جدیدی بروز نمیکنند
  • بهروز A1 ۲۰:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
   4مورد از مشکلات مردم را در دوران اینها نام ببرید.( 2 نمره)
  • صبا IR ۲۰:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
   فقط یک نگاه به منفی هات برات بسه عاقلان را اشارتی بس
 • مهدی A1 ۲۰:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  واقعا محشر بود خیلی خوشحال شدم، به خدا حس میکنم دوباره به آینده امیدوار شدم خدایا شکرت ...
 • بی نام IR ۲۰:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  درود بر دولت تدبیر وامید درود برشیرمرد ما دکتر روحانی که بدون ترس از ملت ایران دفاع کرد
 • لیلا IR ۲۰:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  تنها مجری کپ نکرده بود ایران کپ کرده بود عالی بود شیر مرد ایران رای آذربایجان روحانی
 • بی نام EU ۲۰:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  چقدر شما ملت زود جو می گیرتتان!
 • رضا IR ۲۰:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  اقای دکتر روحانی حرف دل مردم را زدند. مخصوصا در حوزه عدالت و صدا و سیما. ای کاش وقت بیشتری داشتند. منتظر مناظره های آقای دکتر روحانی هستیم.
 • علی IR ۲۰:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  ببینید کار ما به کجا رسیده که نام بردن از دو ریس جمهور قبلی هم خطر داره!!!!! کسانیکه باعث اعتلای نام ایران شدند روحانی محکم قدم برداشت و با تدبیر
 • کوروش هخامنشی A1 ۲۰:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  خوشم اومد.دیدم و پسندیدم,کلی هم خندیدم.دمش ولرم حال صدا و سیمارو گرفت ایوووووووووووووول ایوووووووووووول داش حسنو ایول
 • مهدی IR ۲۰:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  بسمه تعالی با سلام به همه نظر دهنده ها واحتراما به عقیده شان باید بگویم که اولا مجری برنامه مطمئنا پاسخ بسیاری داشت و سئو ال بیسار و بعلت زمان وهم برنامه ای نبودکه فرد را به چالش بکشاند. ثانیا هنوز ازتورم 49درصدی دوره آقای رفسنجانی و همچنین خسارتهائی که ملت درفتنه 88ازآقایان دیدند فراموش نشده و ... ازخداوند میخواهم که به ما کمک کند در انتخاب اصلح ترین
  • بی نام A1 ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
   72 10
   خدا هدایتت کنه
 • علی IR ۲۰:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  ببینید کار ما به کجا رسیده که نام بردن از دو ریس جمهور قبلی هم خطر داره!!!!! کسانیکه باعث اعتلای نام ایران شدند روحانی محکم قدم برداشت و با تدبیر
 • محمدرضا IR ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  اگر ملت ما با بازخوانی تاریخ وحذف امیر کبیر از سیاست و توقف اصلاحاتش عبرت بگیرد .نمیگذارد تاریخ دوباره تکرار شود.
 • پیمان IR ۲۰:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  عالی صحبت کرد کاشکی اجماعی صورت گیرد از هاشمی و خاتمی برای عارف و روحانی که یکشون بیادمطمئن باشید رای میارن من که الان بلاتکلیفم که به کدوم رای بدم
 • حسین IR ۲۰:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  بسیار عالی بود من راستش از کاندیداها ناامید شده بودم اما از جوابهای مستدل آقای روحانی کیف کردم خدایی منطقی وبا دلیل و برهان و قاطع حرف می زد فکر می کنم هرکس سخنان وی راشنیده وانصاف داشته باشد رایش فقط روحانی خواهد بود .درود بر روحانی رئیس جمهور آینده ی منتخب مردم ایران من دیگر به پای صندوق های رای می روم وبه وی رای می دهم
 • بی نام IR ۲۰:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  فقط دكتر روحاني
 • ایرانی IR ۲۰:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  شک نکنید این بار نوبت اصلاحات است ، از اصول گرایی و اصول گرایان 3000میلیاردی خسته شدیم در دوران هشت ساله اصولگرایان چی ها ندیدیم ( بداخلاقی ، تهمت و افترا ، هنجار شکنی ، مفاسد اقتصادی ، تورم ، ................. ) زنده باد هاشمی و هاشمی ها (روحانی )
 • بی نام A1 ۲۰:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  احسنت به حسن روحانی که حرف دل میلیون ها ایرانی را زد که از دروغ، تهمت ها و تخریبها خسته شده اند که بنیانگذارش بدون تردید احمدی نژاد و صدا وسیما هستند.
 • ا.و A1 ۲۰:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  عالی بود ؟!فقط اقای روحانی یادش رفته بود شعار های انوقت را شاید شنیدن اون شعارها از صدا سیما توسط افرادی مثل مهاجرانی وخیلی های دیگه که فرار کردن ازنظر ایشون توجیح پذیر باشه ولی نرخ تورم 50درصدی چطور یاتئوری مابرای اینده کار می کنیم مردم امروزی تحمل کنند شاید هم به فکر وزیر ارشاد جدید گفتگو تا حد غنی سازی اورانیم صفر درصدیا مثلا هزینه متروی تهران یا اقای فرای امریکایی درنیوجرسی ماشا... خیلی نکت مثبت دارن فکرمیکنم فراموشی درمانه خوبی باشه
  • صبح A1 ۰۳:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
   1 0
   برادر ارزشی توجیه درست است نه توجیح- با موجه هم ریشه است
 • پیمان IR ۲۰:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  عالی صحبت کرد کاشکی اجماعی صورت گیرد از هاشمی و خاتمی برای عارف و روحانی که یکشون بیادمطمئن باشید رای میارن من که الان بلاتکلیفم که به کدوم رای بدم
 • بیطرف A1 ۲۰:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  بخدا من تو کار اینا موندم چرا نظرات صد تا دویست تا یکجا بالا میرن نکنین تو رو بخدا فردا قیامت باید جواب بدین
  • بی نام IR ۲۱:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
   عزیز من از لحظه ای که صفحه مورد نظر شما باز می شود افراد دیگری هم همزمان در همین صفحه به کامنت ها امتیاز میدهند و وقتی شما هم امتیاز میدهید و صفحه شما باز نمایش می شود تعداد امتیازات می شود مجموع امتیاز های داده شده .
 • کارگر ساده A1 ۲۰:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  آقای روحانی عزیز چیزی ندارم که برای رای آوردنت و تبلیغ خرج کنم کارگری ساده هستم اما به شرفم قسم از فردا هر کس را ببینم برایت تبلیغ خواهم کرد دیگر جانمان به لب رسیده
 • بی نام IR ۲۰:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  اون هایی که میگویند خوب بود سخت در اشتبان ..من طرف حق را میگم عزیزان اون کسی هست حکیمی از راحل مشکلات باشد اخه کجاش برنامه اقتصادی مفصل مملکت را گفته حداقل رضایی اشاره ای به فقر اقتصادی گفت
  • میثم IR ۲۱:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
   سایر کاندیدا ها به دفعات در تلوزیون ملی حاضر شدن هر کدوم سایت خودشون رو دارن که خبری هست و میتونن از خودشون دفاع کنن تو این 8 سال هزاران تهمت و فرافکنی و دروغ پراکنی برضد اینها و کلا اصلاح طلب ها و یا حتی میانه رو ها شده . الان بعد 8 سال ایشون 45 دقیقه بهش وقت دادن تو برنامه زنده از خودش و اهدافش دفاع کنه!!! این آخه فرضا با جلیلی یکی هست که ماهی یک بار مفصل از کانال 6 از خودش دفاع میکنه! یا قالیباف که روزنامه همشهری داره یا ولایتی که در همین گفتگوی خبری میان یا آقای حداد که تریبون در مجلس دارن ؟ ایشون در کنار گفتن مشکلات ملت از این 45 دقیقه وقت زنده (چون اون یکی ها امکان داشت سانسور بشه مثله برنامه رضایی ) استفاده کردن که هم اون تهمت ها رو رفع کنن و هم نگاهی به آینده ای که تو فکرشون هست بیاندازن یعنی تنش زدایی استفاده از قدرت ملت برای رونق تولید داخلی و ایجاد اشتغال رفع تورم و این قبیل کار ها فکر کنم در برنامه های آینده که دارن بهتر بتونن صحبت کنن درضمن اگر ایشون در اون مذاکرات بد کار کرده بودند برای من سوال شده این هایی که میگن روحانی کاری نکرد پس چرا رهبر انقلاب هنوز ایشون رو به عنوان نماینده خودشون در شورای امنیت ملی قرار دادن مسلما دستاورد هایی داشته که برای کشور مفید بوده. هرچند الان مذاکرات دست اشخاص دیگری هست . خبر آنلاین لطفا منتشر کن .
 • مهدی A1 ۲۰:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  امشب پس از هشت سال صدای خاتمی رااز چهره حسن روحانی. ریس جمهور اینده شنیدیم
  • بی نام A1 ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
   26 3
   یاد خاتمی بخیر دلم تنگ شده برای عقلانیت او
  • بی نام A1 ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
   32 2
   یاد خاتمی بخیر دلم تنگ شده برای عقلانیت او
 • حسین IR ۲۰:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  واقعا دکتر عالی صحبت کرد من تصمیم نداشتم رای بدم ولی به دکتر روحانی رای میدم دولت تدبیر
 • حسین IR ۲۰:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  واقعا دکتر عالی صحبت کرد من تصمیم نداشتم رای بدم ولی به دکتر روحانی رای میدم دولت تدبیر
  • محمد A1 ۲۱:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
   منم همینطور خوب و بجا حرف زد در کل در حد انتظار رضایت بخش بود.... اگر اصلاح طلب رویک نفر متمرکز بشن و اون یک نفر روحانی باشه چه خوب میشه...
 • Omid Nooshin IR ۲۰:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  شکر خدا داره موج اصلاح طلبی به قدرت راه می افته من هم تا امشب نمیخواستم رای بدم ولی الان دچار تردید شدم ولی از الان پیروزی اقای روحانی در مناظرات واسم روشنه زنده باد خاتمی وهاشمی عزیز
 • مرتضی IR ۲۰:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  عالی بود عالی دوباره شور منو گرفت
 • حسن A1 ۲۱:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  آقای روحانی خیلی خوب به مشکلات اقتصادی و اجتماعی و ... اشاره کردند ولی هیچ برنامه ای برای رفع این مشکلات ارائه ندادن. منتظر برنامه های ایشون هستیم.
 • حیدربابا IR ۲۱:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  بهتره با عارف ایتلاف بشه چون رای اصلاح طلبان میشکنه
 • پیمان IR ۲۱:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  به نظر من اگه خاتمی و هاشمی اعلام حمایت نکردن بیائیم خودمون تو اینترنت اجماع کنیم به نظر من با اینکه عارف در برنامه شبکه جام جم بسیار خوب صحبت کرد ولی روحانی دیگه از این بهتر نمیشد باشه عقیده دارم روحانی رای اصلاحتچیا بزن کف قشنگه رو
 • لکستان هلیلان A1 ۲۱:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  با تُن صدای خاتمی عزیز بخوانید( و اینک فرزند دیگر آرمان و انقلابتان ، آنکه به عظمت ایران می اندیشد ، همه با هم به دکتر روحانی رای میدهیم)
 • بی نام A1 ۲۱:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  یعنی ممکنه ؟؟ یعنی باز شور حسینی ما رو میگیره ؟؟؟ یعنی یعنی یعنی ...........
 • محمد A1 ۲۱:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  یعنی ممکنه ؟؟ یعنی باز شور حسینی ما رو میگیره ؟؟؟ یعنی یعنی یعنی ...........
 • مریم بانو A1 ۲۱:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  ملت بزرگ ایران صدقه نمی خواهد.... زنده باد روحانی
 • بی نام IR ۲۱:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  بالاخره یکی زد تو برجک این صدا و سیما . احسنت دکتر .
 • نیما A1 ۲۱:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  ما برنده ایم دکتر ، تا اخر همینطور شجاع و نترس باش ، جوون های ایرانی امیدشون به شمائه دکتر . رای جوان ایرانی ، دکتر حسن روحانی .
 • علی IR ۲۱:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  آفرین به روحانی
 • بی نام A1 ۲۱:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  همه اصلا طلبان به يك نفرراي بدهندتاراي پراكنده نشود
 • بی نام IR ۲۱:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  بله به نظر من هم ایشان حیلی حوب صحبت کزدند ولی یک سئوال مهم برایم بوجود آمد که اگر این قدر مذاکرات ایشان موفق بوده ‍پس چرا قبل از احمدی نژاد سایه تهدید و جنگ بر سر کشور سایه انداخته بود؟ لطفا پاسخ بدهید؟
  • بی نام IR ۰۴:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
   سوال شما بسیار جالب بود . به نظر میرسه شما دکتر هستید . احسنت به درک و فهم شما از موقعیتها .
  • بی نام A1 ۰۴:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
   عالی بود بااینکه دررای دادن تردیدداشتم دیشب تصمیم نهایی راباخانواده گرفتیم.رای ماروحانی
  • بی نام IR ۰۸:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
   خوب عزیز اونموقع بوش سر کار بود که عشق لشگر کشی به اینور و اونور داشت منتها الان اوباما سر کاره قطعا اگه اوباما اون موقع بود قضیه کلی فرق میکرد
  • ایرانی IR ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
   14 0
   به همون دلیلی که خود دکتر هم گفتند. حکومت آمریکا دست یه دیوانه بود که دو کشور همسایه ما رو پشت سر هم اشغال کرد. مطمئن باش با سیاست های ما در دوره حاظر اگر باز هم بوش رئیس جمهور امریکا بود تا الان ما درگیر یه جنگ وحشتناک شده بودیم.
 • رضا A1 ۲۱:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۶
  عالی بود دکتر خداوکیلی از بچه های اصلاح طلب هم بهتر صحبت کردی حالا وقتشه که دکتر عارف هم به نفع ایشون بکشه کنار زنده باد هاشمی زنده باد خاتمی زنده باد روحانی و زنده باد میهن من
 • بی نام IR ۰۴:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
  این آقای روحانی دچار توهم هست. کی در صدا و سیما به اون شخصی که آقای روحانی سنگشو به سینه میزنه تهمت زده شد که بعدش باید میومد تو صدا و سیما حرف بزنه؟ هر جا که بهش تهمت زده شد همونجا از خودش دفاع کنه نه اینکه در مجلس تهمت زده بشه ولی در صدا و سیما جلوی 80 میلیون نفر جواب بده. شاید منظور ایشون صدا و سیمای بریتانیا بوده.
  • بی نام IR ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
   1 0
   آقا خدا وکیلی خودت فهمیدی چی نوشتی ؟
  • بی نام IR ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
   168 4
   فکر کنم شما خودت دچار توهم شدی.انواع تهمت ها رو احمدی نژاد توی مناظره ها بهش زد و صدا سیما ککش هم نگزید
  • بی نام A1 ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
   168 7
   خوشم میاد با این همه منفی که گرفتی دیگه نیازی به جواب دادن نداری ! مردم باهوشن و خوب قضاوت میکنن
 • حسن IR ۰۴:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
  احسنت حسن آقا دل ما شاد کردی یکی هم پیدا شد از صدا و سیما انتقاد کنه آخه بی عدالتی تا کی چرا ما احزاب نباید صدای همدیگه در صدا و سیمای خودمان بشنویم تا مجبور به مصاحبه با بیگانگان نگردیم.فقط و فقط روحانی
 • بی نام A1 ۰۴:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
  بايد دكتر عارف و دكتر روحاني ائتلاف كنند و دكتر روحاني بشوند رئيس جمهور و دكتر عارف معاون اول انشاال.. 8 سال دولت دست اصولگرايان بوده است حال ديگر نوبتي هم باشد با دولت اعتدال است.
 • بی نام IR ۰۴:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
  شیر مادرت حلالت
  • بی نام A1 ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
   42 1
   زدی تو خال
 • محسن IR ۰۴:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
  ابهت و کلام ش در شان رییس جمهور بود . در 45 دقیقه هشت سال تهمت و بد اخلاقی را به همراه نمای کلی اهداف وخود را بیان کردند . نه مثل بعضی فقط شعارهای آرمانی و احساساتی بدهد یا دیگران را متهم کند و بگوید بگم بگم ؟
 • ایرانی A1 ۰۴:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
  بعد از مدتها حرفهای منطقی.شاید بتوان به تکرار انتخابات زمان خاتمی دوباره امیدوار شد.
  • فرهاد EU ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
   27 1
   برید مصاحبه دکتر روحانی رو در مورد کروبی و میرحسن موسوی بخونید.بعد همچنین برید دیدگاه اقای عارف را درمورد این آقایون بخونید.به راحتی متوجه تفاوت شجاعت و روحیه اصلاح طلبی این دو کاندیدا میشید.
 • شعور US ۰۴:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
  نظر جناب آقای خاتمی و آقای هاشمی و دیگران را در حمایت از کاندیداهای معتدل و منصوب به اصلاح طلبی را باید در نظر بگیریم.این حداقل وظیفه مردم در پروسه کار تیمی و رسیدن به نتیجه مطلوب و ادای حق بزرگان می باشد.بدور از هر گونه احساست. دوره انتخاب با شعور فرا رسیده است.تصمیم گیری با شور بارها نتیجه اش را نشان داده است.
 • مسعود A1 ۰۴:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
  حرفهای آقای دکتر روحانی انصافا حرفهای مستدل و منطقی ای بود و به قول یکی از مخاطبان خبر آنلاین که به درستی اشاره کردند آقای حسن روحانی در این چند سال تریبونی نداشتند که از خودشون دفاع کنند ولی همه این دوستان اصولگرا دارای تریبون های مختلفی بودند . تحلیل من از آینده این مبارزات انتخاباتی و صحبتها این هست که نهایتا اصلاح طلبان و اصولگرایان میانه رو بر روی آقای روحانی به اجماع خواهند رسید و با توجه به پراکندگی و بی برنامگی من در اردوگاه اصولگرایان سنتی می بینم اونها در این انتخابات شکست خواهند خورد یا در خوش بینانه ترین شرایط یکی از اونها با دکتر روحانی به دور دوم خواهند رفت . آقای عارف هم پس از پایان مناظره های زنده هشت نفره در کنار آقای روحانی خواهند ماند و نهایتا 48 ساعت مانده به انتخابات به نفع دکتر روحانی کنار خواهند رفت و همان موقع آقای هاشمی از روحانی حمایت خواهند کرد. به امید داشتن ایرانی سربلند و خلق یک حماسه سیاسی.
  • آلزایمر نگرفته A1 ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
   9 78
   با مرور تاریخ میشه حافظتون تقویت بشه :1-آقای خاتمی در تاریخ 28 خرداد83 در جمع خبرنگاران از پیمان شکنی های 3 دولت اروپایی انتقاد کرد و گفت :ما تایید البرادعی را داشتیم که گازدهی به دستگاه سانتریفیوژ، قطعه سازی و مسایل دیگری که مربوط به آن میشود و مونتاژ، اصلا جزو غنی سازی نیست. حال یا بهانه گیری کردند یا نظرشان عوض شد و یا مسئله غنی سازی را تعمیم دادند و ما با حسن نیت این را پذیرفتیم و عملی هم کردیم و مسیر را پیش میرفتیم که سوال کردند ،به آنها اجازه دادیم حتی از تشکیلات نظامی ما بازرسی کنند . خاتمی تصریح کرد:در مقابل ،اروپایی ها تعهداتی داشتند که زمینه انتقال تکنولوژی و همکاریهای گسترده را بوجود آورند و هم در زمینه منطقه ای ،دو جانبه و هم با اتحادیه اروپایی همکاری کنند که با بهانه های مختلف در این مسیر حرکت نکردند. پس از بحثهای فراوان بالاخره در بروکسل این بحثها ادامه داشت و بنا بر این بود که پرونده هسته ای ایران در اجلاس ژوئن عادی بشود ، یعنی از یک مسئله فوق العاده بیرون برود. امروز با وجود بازرسیها و همکاریهایی که شده، پرونده ایران از حالت فوق العاده خارج نشده است. 2- رویکرد تسلیم طلبانه باعث شد که علی اکبر محتشمی پور 11تیرماه 83 ضمن سخنرانی در حسینیه جماران اعلام کند:در جریان مباحثی که سال گذشته میان ایران و آژانس اتمی مطرح شد، ناگهان وزرای کشورهای انگلیس، آلمان و فرانسه به ایران آمده و قراردادی را با دبیر شورای عالی امنیت ملی(روحانی) امضا کردند که یکی از مفاد آن تعلیق موقت غنی سازی اورانیوم بود. درحالی که این اقدام ربطی به کشورهای اروپایی نداشت و اگر ایران با آژانس انرژی اتمی مسئله ای دارد، اروپایی ها حق نداشتند از موضع قیم مآبانه با ملت ایران رفتار کنند. آقای روحانی مجاز نبود در سفر به بروکسل با وزرای خارجه کشورهای فرانسه ،آلمان و انگلیس قراردادی را امضاء کند که به موجب آن متعهد شود ایران ساخت قطعات دستگاههای سانتریفیوژ را متوقف کرده و در مقابل اروپاییها هم قول بستن پردونده هسته ایران در آژانس را بدهند در حالی که این کار از عهده آنها بر نمی آمد صحبتهای آقای خرازی هم هست ولی خودتون برید بخونید خسته شدم
  • امیر A1 ۲۳:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۵
   3 0
   الان (تو این تاریخ) که دارم نظرت رو میخونم کف کردم! شما با نوستراداموس نسبتی ندارید؟!
 • yas IR ۰۷:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
  روحانی آنجا ببر مرا که "شرابم" نبرده است.عالییییییییییییی بود فرزند انقلاب
 • یاسر جعفری A1 ۰۷:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
  در جواب دوستی که میگه اقای روحانی دچار توهم شده باید بگویم که شما ید که هنوزدچار توهم هستید مگر میشه کسی که در صدا سما بهش تهین میشه ولی ان شخص برود در خانه اقای ضر غامی جواب اورا بده دوست عزیز وقتی بکسی توهین می کنند واگر ان شخص شناسنامه انقلاب باشد باید در سیما جواب افراد توهین کننده را بدهد و حقایق را برای مردم روشن کنند چون صداوسیما برای شخص ویا برای یک گروه وکلی بگویم که برای اصوالگرایان نیست مگر اصلاح طلبان جز ایران نیستند پس لطفا خدا را هم درز نظر بگیرید
 • بی نام IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
  0 0
  راي ما عارف يا روحاني
 • سپهر A1 ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
  0 1
  کلید حل مشکلات در دست ماست:دولت تدبیر و امید. زنده باد روحانی باعث شور سیاسی شدی.
 • مجید A1 ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
  سلام حرفهای زیبا و با قدرتی دکتر روحانی بیان نمود من فکر می کنم برای مملت بهتره یک روحانی رئیس جمهور بشه چون نمی تونن مثل آقای احمدی نژاد در عرض یکسال نابودش کنن آخه روحانیت جزئ اصلی نظامه خوب یا بد مثل هاشمی مثل خاتمی مثل کروبی و ....( اگه کروبی نبود معلوم نبود موسوی چه بلایی به سرش بیاد . به هر حال ایران نیاز به جناح های مختلف داره اصولگرایان خراب نکردند اما اباد هم نکردن بنظر من هم نقاط مثبت داشتن هم منفی تقریبا نمره 10 گرفتن در حالی که بعد از 8 سال حاکیمت اصلاح طلبان مثل 8 سال پیش همچین روزهایی مردم به انها نمره کمتر از 10 می دادند و نمونه اش هم این بود که خاتمی رو توی دانشگاه با گوجه زدند البته بعدها احمدی نزادم گوجه در سیاست خارجی خورد اما به نظر من مال خاتمی خیلی بدتر بود از مردمن خودمون. خلاصه روحانی لیاقت ریاست جمهوری رو دارد انشاله پیروز بشه و خدا اراده مردم رو به سمت این بزرگ مرد هدایت کنه هر چند 8 سال دیگه وضعمون از امروز خیلی بدتر میشه
  • مرتضی IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
   9 0
   آقا مجید سلام در رابطه با اون جمله آخرت میشه توضیح بدی. آخه با نوشته های بالات تناقض داره.
 • بی نام IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
  در این معنی سخن باید که جز سعدی نیاراید که هرچ از جان برون آید نشیند لاجرم بر دل
 • بی نام IR ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
  از این که رای ها درست ثبت میشه ممنون
 • احمد IR ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
  بابا دمتون گرم اقای روحانی کارنامه بسیار ضعیف در مذکرات هسته ای داره اونا عزت کشور از ترسضون زیر پا له کردن با گردن کج نشستند جلوق اورپاییا دو سال و نیم کل فعالیت هسته ای کشور رو تعطیل کردن و دانشمندان هسته ای کشور رو نامید کردن هر چی غربیا خواستن دو دستی تقدیم کردن اخر هم اونا مارو محور شرارت نامیدن ومسافرای ما رو تو اون هوای سرد لخت کردنو.... گستاخی شون به جای رسیده بود که تو همون به اصطلاح بیانیه تهران تو سعد اباد اقای سولانا پاش رو انداخته بود رو میز پیشنهادشون پرت کرد جلوشون گفت ما سر اینا مذکره نمی کنیم خفت از اینا بیشتر تازه وقتی از اقا انتقاد میشه میگه ا شما کجا بودی یه راه کار ارایه نداد و فقط شعار واقعا براتون متاسفم برید یه مقدار کارهای اقایون و بخونید بعد قربون صدقه اش برید
  • محمد IR ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
   عزت کشور،شما از عزت و افتخار چه تعریفی دارید جناب احمد عزت با ازلت وانزوا متفاوت است.آنچه امروز درگیر آنیم دنائت ودست به دامانی امثال ترکیه وهند وسوریه است.
  • رضا US ۲۱:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
   بخشید اگر ضعیف بود پس چرا رهبری تایید کردند؟ این نظر شماست که ضعیف بود اینکه با بی درایتی تمام دشمنان ایران را متحد کنیم یعنی قوت!! اینکه با بهانه دادن به دشمن کاری کنیم که مردم دچار تحریم بشن یعنی قوت؟ اینکه تولید کننده و اکثریت مردم دچار ضعف بشن یعنی قوت؟ بیهوده نیست که امام علی درباره صفات مومن فرموده اند : مومن باهوش است. متاسفانه ما همین که فقط در حرف جواب بدهیم ، باعث رضایتمان می شود و تصور می کنیم قوی هستیم اگر قوت این بود که سعید الصحاف وزیر خارجه صدام ، زمانیکه که نیروهای آمریکایی در چند صد متری بغداد بودند از تار مار کردن ارتش آمریکا سخن می گفت با این منطق حتما صدامیان خیلی قوی بودند!!
  • بی نام A1 ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
   87 3
   لابد بریم کیهان بخونیم نه؟ این دروغایی که اینجا بافتی از جنس همون مطالب کیهانه! برادر من! نه اونوقت نه حالا نه روحانی نه جلیلی هیچکدوم از طرف خودشون بدون اجازه رهبری کاری نکردن! تنها تفاوت در نحوه اجرای سیاست های رهبریه! و مهمتر از اون اینه که موفقیت های هسته ای مرهون تلاش خیلیاست که حسن روحانی و دولت های هاشمی و خاتمی هم جزو اون هستند. منتهی دوستان احمدی نژاد و کسایی که از بذل و بخشش های رحیم مسایی از جیب بیت المال، به نوایی رسیدن اصرار دارن هرچیز خوبی هست رو بزنن به نام دکتر محمود وبس! و هرچی بدی هست بزنن به نام طرف مقابل!
  • بی نام A1 ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
   88 4
   آقا جان درباره ی چیزی که نمی دونی حرف نزن. فعالیت هسته یی تعلیق نشده، غنی سازی تعلیق شده. نمی دونی دیگه، دروغ می گین فقط.
  • بی نام A1 ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
   0 0
   تا کی بدون اطلاعات بدون تحقیق محکوم کردن ادامه خواهد داشت ؟!
 • محمد IR ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
  دکتر روحانی آبروی سمنانیهای را که دراین 8 سال ریخته شده بود برگردانید .
 • بی نام IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۷
  اقاي دكتر حسن روحاني فرزند برومند انقلاب برس به داد ما جونهاي بيكار جونهايي كه از درد نداري كليه ميفروشند جونهايي كه به صراحت ميگويند بخدا شرمنده زن و بچه مان هستيم شير ماذر حلالت باشد،درود بر افكار و نترس بودنتاقاي دكتر حسن روحاني فرزند برومند انقلاب برس به داد ما جونهاي بيكار جونهايي كه از درد نداري كليه ميفروشند جونهايي كه به صراحت ميگويند بخدا شرمنده زن و بچه مان هستيم شير ماذر حلالت باشد،درود بر افكار و نترس بودنتاقاي دكتر حسن روحاني فرزند برومند انقلاب برس به داد ما جونهاي بيكار جونهايي كه از درد نداري كليه ميفروشند جونهايي كه به صراحت ميگويند بخدا شرمنده زن و بچه مان هستيم شير ماذر حلالت باشد،درود بر افكار و نترس بودنتش
 • amir IR ۰۴:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
  احسن به هم چینین کاندیدی که اینقدر با صراحت و قدرت و عالی مباحث موجود در جامعه رو نقد کردند و نشان از علم و دانش و سطح سواد و به روز بودنشان می باشد
 • سجاد A1 ۰۶:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
  1 0
  اگه با عارف اعتلاف نکنه خیلی بد میشه. ممکنه هیچکدوم رای نیارن .
 • سروش لشکری A1 ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
  روحانی واقعا گل کاشتی!شایسته ترین رئیس جمهور تویی!
 • مخالف بیسوادی IR ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
  واقعا طرفدارای احمدی نژاد پرا انقدر ساده لوحن؟ کدوم اقتدار؟ کدوم هسته ای ؟ به په قیمتی؟ آبروی ایران؟ فلاکت ماها؟ خب معلومه طرفدارش با جیب پر پول میاد اینجا از روحانی انتقاد میکنه.
 • بی نام IR ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
  عالی بود
 • حمید رضا IR ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
  من به خاطر هاشمی و خاتمی و تمامی مردم ایران بهش رای میدم .:: زنده باد روحانی ::.
  • بی نام IR ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
   11 43
   آقایان از ایشان حمایت نکردند
 • رها A1 ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
  سلام به همگی نمردیم و ادبیات اعتدلال رو فهمیدیم هنر بعضی ها خوب دروغ گفتنه واقعا تعلیق غنی سازی یعنی پیشرفت در گفتگو انسان باید خیلی ساده باشه که حرف روباه پیر و ... را "در مذاکرات رسمی" باور کنه و بازی بخوره خوبه حرفها و انتقادات رهبری در رابطه با سیاست غلط آن زمان مرور شود
 • بی نام IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
  اگه این سایت مال حزب روحانی نباشه با این نظرات به نظر میرسه رای زیادی بیاره
 • هومن IR ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
  تابلو طرفدار روحانی هستید
 • محمود IR ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
  درود برتو ای دکتر الحق که همشهری خودمی تو شهرستان سرخه با حرفهات سر بلندمون کردی... به امید روزی که با کلیدت بیای و مملکته مون رو از این اوضاع نجات بدی
 • بی نام A1 ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
  115 5
  بنظر می رسد که یکی از کار های مهم کاندیداها یکی هم این باشد که مثل پوتین در پایتخت خودش میدانی (سه تا میدان اختصاص داده شده هم اکنون) اختصاص دهد به مخالفان که حرف های خود را بگویند. این امر باعث می شود که هزینه اضافه ای به کشور وارد نشودچرا که وقتی جایی نباشد مثل دیگ جوشان در بسته ، که مجبور است خود را بترکاند . و نظام یاید نشان بدهد که قوی است.
 • dfsfsf DE ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
  من که از صدای روحانی یاد خاتمی افتادم ......... دارم بهش اعتماد می کنم ........ نظرمو گرفته
  • بی نام IR ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
   0 0
   مجالست با ابرار (هاشمی ، خاتمی ) ، تسلط بر گفتار ، ذهن پویا ، ذکاوت آشکار ، ... و مخصوصا" شهامت ایشان قابل تحسین است من در رأی دادن به ایشان مردد بودم اگر مجری وقت کشی نکند واجازه بدهد راهکارهای عقلانی را هم اعلام نمایند شک نکنید انشاءالله همان دور اول پیروزند
 • بی نام IR ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
  0 0
  تربیت خوبه ادم داشته باشه
 • گنجی پور IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
  هوالعزیز اکثر کسانی که به اقای روحانی رای میدهند و در اینجا حمایت میکنند نه بخاط دوست داشتن ایشان است بلکه از انقلاب نفرت دارن و طرفداران خاتمی و اربابان امریکایی ایشان هستند . باور بفرمایی اگر بجای ایشان هر کس دیگر از طرف خاتمی و منافقان حمایت بشود این افراد حمایت میکنند میدانم هم اکنون کلی بد و بیراه مینویسید اما خداییش همینه که گفتم خودتون هم میدونید .
  • بی نام IR ۱۷:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
   8 0
   نه شما خوبی که انقلاب رو به اینجا رسوندی که بجای صادر کردن انقلاب داریم از چین و روسیه انقلاب وارد می کنیم
 • عرفان A1 ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
  1 0
  کسایی که با روحانی مخالف میکنن مردن برن همین حرفا رو جلو خودش بگن ببینن چطور مثل مجریه میشورتشون میزاتشون کنار زنده باد روحانی مخصوصا اون تیکه که گفت تهران دکلریشن
 • بی نام A1 ۱۵:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
  0 0
  ولی مشکوکه ،چرا عارف ساکته؟چهرش فکر کنم شبیه یه بنده خداییه
 • احمد IR ۱۷:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
  1 0
  یکی از سیاستمداران بزرگ دنیا در تعریف سیاست گفته است : سیاست میدان مبارزه ای است که انسان باید در این میدان همواره سعی کند تا در صورت روشن نبودن راه صحیح و قرار گرفتن اجباری در مسیر انتخاب دو خطا، کوچکترین خطا را انتخاب کند و مراقب باشد که اگر رسیدن به مصلحت درجه اول برایش میسر نیست بسرعت مصلحت درجه دوم را یافته و آنرا دنبال کند و به همین ترتیب جلو برود . امروز در شرایط سیاسی و انتخاباتی خاصی که برای جناح اصلاح طلب بوجود آمده رسیدن به مصلحت درجه اول که انتخاب آقایان خاتمی یا هاشمی باشد میسر نیست، توقف و باقی ماندن در حالت ابهام هزینه های زیادی خواهد داشت که رقبا هم این رکود را می خواهند . از سوی دیگر دو نفر از نامزدها از شرایط حداقلی برخوردارند جناب عارف و جناب روحانی که باید با راهنمایی بزرگان یکی از آنها به نفع دیگری کنار رود و کل جریان اجتماعی و سیاسی و اقتصادی جناح اصلاح طلب پشت سر فرد انتخاب شده قرار گیرد اگر همه متحدا" حرکت نمایند پیروزی قطعی است . البته به نطر میرسد در شرایط فعلی شخصیت جناب روحانی و اقتدار و صلابت و مدیریت ایشان برای گذار به دوره پیروزی ارجحیت داشته باشد .
 • بی نام IR ۲۱:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
  0 0
  دوستان همه ما باید به صورت دهان به دهان برای اقایان روحانی و عارف تبلیغ کنیم. امید است که راه به جایی برد.
 • اندیشه IR ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۹
  1 1
  ولی کاش ایشان به نفع آقای عارف کنار بکشد