قالیباف:هدفمندی یارانه ها را ادامه می دهم/روحیه عذرخواهی را آموخته ام

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: در صورت موفقیت، هدفمندی یارانه ها را ادامه می دهم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمدباقر قالیباف در ادامه برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما در خصوص اینکه آیا هدفمندی یارانه ها با همین وضع در صورت پیروزی او ادامه می یابد، گفت: یکی از مزیت ها این بود که هدفمندی را اجرا کرد، البته انتقادی به اجرا آن است ولی اجرای این قانون ادامه خواهد یافت ولی ضعف این برنامه این بود که یارانه تولید پرداخت نشد و این اشکال است.

وی با بیان اینکه در واقعی کردن قیمت‌ها به حقوق ملت کمتر توجه شد،گفت: وقتی قیمت‌ها بالا آمد آیا ملت حقی ندارد؟ من می گویم حق دارد. اگر قرار است بنزین آزاد بخرم چرا باید خودرویی بخرم که به ازای هر 100 کیلومتر 11 لیتر مصرف کند. امروز در دنیا در 100 کیلومتر 6 لیتر مصرف می‌کند. باید به این مسائل رسیدگی جدی شود. بنابراین حتما باید به تولید داخلی توجه شود اما نباید به مردم ظلم شود.
قالیباف در پاسخ به این پرسش که شعار شما مبنی بر اینکه آرامش اقتصادی را در دو سال اجرایی می کنید، چه ضمانتی دارد، گفت: ضربه‌های سنگینی که سرمایه‌های اجتماعی ما و بخصوص اعتماد مردم خورد، به این دلیل است که به وعده‌ها عمل نشد. این حق مردم است که بپرسند چه تضمینی هست که وعده‌ها عملی شود. آیا شما دیدید که قولی را من در تهران داده باشم و عملی نکرده باشم؟ قالیباف ایم پرسش را از مجری گفت و گو پرسید و او گفت: چون روی آنتن هستیم نمی توانم پاسخ بدهم.
وی ادامه داد:مردم عزیز تهران حتما تایید می‌کنند که هیچ قولی ندادم در تهران که عملی نکرده باشم. این را در نیروی انتظامی هم از من دیدند.
این نامزد ریاست جمهوری با بیان اینکه هنوز برنامه 30 دقیقه‌ای بنده پخش نشده، من آنجا تعهدی به مردم دادم که از مردم خواهش می کنم آن را نگاه کنند، گفت: ضمانت کار من گذشته و عملکرد من است. البته در تهران 2 مورد بوده که پروژه را با تاخیر 6 ماهه انجام دادم مانند برج میلاد و پروژه صدر که با تاخیر 6 ماهه و 110 روزه انجام شده و ما در این موارد این روحیه را داشتیم که عذرخواهی کردیم. من عذرخواهی را یاد گرفته‌ام.
وی با بیان اینکه برای رسیدن به این هدف اقتصاد در وهله اول باید مردمی باشد، خاطر نشان کرد:دولت نباید در هر جای اقتصاد دخالت کند. دولت باید چابک و کوچک باشد و هزینه‌اش کم باشد. شفافیت باید در اقتصاد وجود داشته باشد. نباید رانت اطلاعاتی در اقتصاد باشد.
/21227

 

کد خبر 295698

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محسن IR ۰۴:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
  38 14
  آقاي قاليباف به شماوكانديداهاپيشنهادميكنم دراولين فرصت يك شبكه تلويزيوني مختص رصدكردن به اجرادر آمدن مصوبات رهبري - مجلس -دولت ايجادكنيدتا دقيقا رعايت زمان بندي اجراپروژه ها-اختصاص بموقع بودجه- كيفيت اجرا رارصدكنند وبازوي نظارتي خيلي قوي براجراي مصوبات نظام باشد.لطفا حتما انعكاس دهيد.به نظرم نياز امروزاست
 • علیرضا IR ۰۴:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
  0 0
  به نظر شما ایشان رئیس جمهور است؟هنوز انتخابات برگزار نشده برادر ، اگر اصلاح طلبان به اجماع برسند ایشان باید در شهرداری همچنان بمانند ، عیب امثال قالیباف و احمدی نژاد این است که فکر میکنند ایران فقط تهران است و با کار در شهرداری میشود کشور را اداره کرد آن هم بدون داشتن برنامه ای برای سیاست خارجی که مهمترین معضل کشور است .
 • بی نام A1 ۰۵:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
  0 0
  عملکرد ایشان را تو شهرداری را نمردیم و دیدیم که کوچه ما که 1000 متر بیشتر نمیشه 7 ماه طول کشید آسفالت کردند....(آدرس برای اثبات قضیه: جاده مخصوص کلومتر8-خیابان 16)
 • ایرانی IR ۰۵:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
  17 12
  آقای قالیباف یادتان هست شما مخالف دادن یارانه ها بودید!!!!!!!!!!!
  • نگار A1 ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
   3 4
   قطعا یادشون هست! ایشون مخالف بودند چون مبگفتن جامعه ی ما الان ظرفین اجرای این طرح رو نداره! که واقعا هم نداشت اما الان بحث بر اجرا شدن یا نشدن نست بحث بر ادامه دادن یا ندادن! نظر ایشون این ک حالا این طرح اجرا شده باید مساعر کرن شرایط و سامان دادن به ان مرحله های بعدی را نیز اجرا کنیم
 • بی نام A1 ۰۵:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
  1 0
  برنامه های آقای قالیباف منسجم و قابل اجراست.
 • مریم IR ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
  16 15
  صحبتهای قالیباف خیلی خوب بود
  • محسن IR ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
   2 0
   يارانه فقط بايدبه اقشار كم درآمدداده شود- درشهرهايي كه نيازاست جمعيت بيشترساكن شود هم بايديارانه بيشتري داده شود .درضمن آقاي قاليباف درشهرداري مثمر ثمرترهستند.