سایت خانه ملت نوشت:

وزیرسابق بهداشت و درمان و آموزش پزشکی دولت دهم با بیان اینکه ۹۰ درصد مشکلات حوزه‌سلامت ضعف مدیریتی است و آقایان نباید آن را به گردن تحریم‌ها بیاندازند، گفت: رئیس جمهور آینده باید حوزه سلامت را در اولویت برنامه قرار دهد.


مرضیه وحیددستجردی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه رئیس‌جمهور آینده کشور اگر دیپلمات باشد بهتر است یا تکنوکرات، گفت: رئیس‌جمهور آینده باید عاقل باشد و حوزه سلامت جز اولویت های کاری او قرار گیرد.

رئیس شورای راهبردی سلامت و رفاه مرکز پژوهش های مجلس، ادامه داد: رئیس جمهور آینده باید کاری کند که مردم اینقدر از جیب خود هزینه نپردازند و بودجه قابل قبولی برای سلامت مردم و کاهش هزینه های آنان تخصیص دهد تا وضعیت بیماران بهبود یابد.


وی در پاسخ به سوال که آیا صحیح است که متولیان امر بهداشت و درمان در کشور، بحث کمبود امکانات درمانی را به گردن تحریمها و مسائل ارزی و مبادله ای می اندازند؟ تاکید کرد: ۹۰ درصد مشکلات کشور گیر مدیریتی دارد و آقایان نباید آن را به گردن تحریم ها بیاندازند.

مرضیه وحیددستجردی اولویت های حوزه سلامت برای مردم در دولت آینده را بحث پزشک خانواده، تقویت بیمه ها و تجمیع بیمه ها خواند و افزود: با تقویت بیمه ها مردم هزینه ای از جیب خود در بیمارستان های دولتی نمی پردازند.

وی گفت: همچنین باید داروها زیر پوشش بیمه بروند و حداکثر مبلغی که مردم برای خرید دارو باید بپردازند ۱۰ درصد فرانشیز بر اساس پروتکل های مصرف دارو باشد.

رئیس شورای راهبردی سلامت و رفاه مرکز پژوهش های مجلس، با بیان اینکه بحث تجمیع بیمه ها باید بر اساس برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران انجام می شد، گفت: متاسفانه تجمیع بیمه ها براساس برنامه انجام نشد.1717

کد خبر 296153

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مصطفی EU ۰۱:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۱
  24 2
  این خانم نخبه هست کسی باور نمی کنه،مشکلات عمدتا توی این چند مدتی که ایشان نبوده اتفاق افتاد ، خودش که بود همه نکات مدیریتی صحیح بود؛ اتفاقا هنوز پرسنل وزارت بهداشت بعلت اینکه ایشون بمنظور رعایت اصول مدیریتی و حفظ جایگاهشون اقدامی برای احقاق حقوق پرسنل و دریافت حقوق مجموعه سلامت کشور انجام نداد دعا گوی ایشان هستند.
 • بی نام IR ۰۲:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۱
  4 1
  پس چرا زمانیکه خودتان در مقام وزارت بودید اینکارها را نکردید؟ شما که مدت کوتاهی از مقام وزارت برکنار شده اید .
 • بی نام IR ۰۳:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۱
  6 1
  بهتر بود ایشان اول به دوره صدارت خودشون نگاهی می انداختند بعد نظر میدادند . اینطوری بهتر نبود/
 • بی نام IR ۰۳:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۱
  5 1
  هوش خانم دستجردی قابل ستایش است . یکی بیاد بگه چرا خودتون اینکارها را نکردید ؟ شما که تازه از مقام وزارت برکنار شدید
 • بی نام A1 ۰۴:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۱
  5 2
  سياه نمايي جديد!!!!!!؟
 • مجید IR ۰۴:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۱
  4 3
  شیری به مولا
 • بی نام IR ۰۵:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۱
  12 0
  من داروی مصرف میکنم با پایه ی گیاهی اما در عرض چند روز سه هزار تومان گران شده (قبلا میخریدم چهار هزار تومان حالا شده هفت هزار تومن )اینکه دیگه به تحریم ربط نداره
 • ایرانزاد IR ۰۵:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۱
  6 1
  یکی از همین مدیران خود خانم دکتر و معاون محنرمشون بودن. ضعف مدیریتی شامل مدیریت ایشون هم هست. حالا که وزیر نیستن انتقاد میکنند؟
 • بی نام IR ۰۶:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۱
  7 0
  لطفا به دورره صدار ت خودتان برگردید و ببینید سوء مدیریت بوده یا خیر؟