۰ نفر
۱۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۴:۲۹
عجیب ترین ابرهای جهان!

ابرها همواره با اشکال عجیب و غریبشان باعث رشد اوهام در ذهن کسانی می شود که به آنها خیره می شوند.

هادی معیری نژاد - برای بسیاری از ساکنان شهرهای بزرگ دیدن اشکال مختلفی که ابر می سازد به دلیل تراکم ساختمانها و آلودگی هوا ممکن نیست.
اما برای خیال پردازان و البته دانشمندان که برای دیدن ابرها فضاهای بازتری را می جویند دیدن اشکال غریب ابر هم لذت بخش است و هم دلیل خوبی برای پژو هش های آب و هوایی
گاه اشکال تشکیل شده توسط ابرها آنقدر عجیبند که انسان را به یاد قارچ اتمی ویا یک لوله عظیم می اندازند. در ادامه نگاهی داریم به چند تا از عجیب ترین ابرهای تشکیل شده
ابر کلوین - هلموتز
این ابر زیبا که مانند موجهای توفنده اقیانوس به نظر می رسند به نام دو فیزیکدان آلمانی و انگلیسی به نام های هرمان فون هلموتز و لرد کلوین معروف شده و حاصل مواجهه دولایه متفاوت هوا با یکدیگر است که یکی سریعتر از دیگری حرکت می کند.


ابر

ابرهای سیروس اشعه ای
ابرهای سیروس معمولا در بلندترین و سردترین نقطه جو در نقاط گرمسیریتشکیل می شوند و در پنج نوع متفاوت طبقه بندی می شوند که ابرهای اشعه ای یکی از عجیب ترین آنها هستند نکته جالب این است که این ابرها در حالی که با هم موازیند اما همگرابه نظر می رسند.

ابر
ابر نیلوفری
ابر نیلوفر یا شکوه صبحگاهی یکی دیگر از پدیده نادر است و به همان اندازه هم چشمگیر است. این رول ابر در پایین لایه جوی پیش از طوفان رخ می دهد و اغلب در شمال استرالیا مشاهده شده است. شکوه صبح همچنین در آلمان، مرکزایالات متحده ،انگلیس و شرق روسیه مشاهده شده است.آنها می توانید 1000 کیلومتر طول داشته باشند. با وجود بیش از 70 سال مطالعه توسط دانشمندان این پدیده شگفت انگیز جوی تا کنون به وضوح درک نشده است.

ابر
ابرهای ماماتوس
این نوع ابرها واقعا شکلهای عجیبی را به وجود می آورند. این پدیده جوی گاه صورت وحشت آوری به خود می گیرد علی الخصوص اینکه همراه با رعد و برق شدید رخ می دهند. جریان همرفت و رانش هوای سرو باعث پف کردن ابر به سمت پایین می شود.

ابر
ابر یوفو
این ابرها که بر اثرجاذبه زمین به وجود می آید یکی از زیباترین و نادرترین ابرهاست این ابر را به راحتی می توان با یک اثر فرازمینی از یک بشقاب پرنده در فیلمهای تخیلی اشتباه گرفت.

ابر
ابر ژاک کاستیو
این ابر با اشکال وحشت آورش نشانگر خشونت و هرج ومرج است

ابر

تشکیل چنین ابرهایی در هنگام طلوع یا غروب با رنگهای عجیبی توام می شود که گاه می تواند شبیه یک تابلوی نقاشی البته از نوع سورئال آن باشد.

منبع:http://www.toptenz.net/top-10-unusual-but-fascinating-cloud-formations.php

45301

 

کد خبر 296934

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۵:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۷
  3 0
  بنظرم ببخاطر تاثیر جاذبه زمین و سیارات هستند ضمنا خواهش میکنم این مطلب رو در سایت بگذارید... زلزله یکی از مباحثی است که تقریبا ذهن اکثر افراد جامعه را به خود مشغول و در هنگام وقوع هر چقدر هم که از مرکز اتفاق دور باشی حس ترس را تجربه می کنی اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که زلزله ها در محور زمین تغییراتی ایجاد می کنند یا خیر؟ مهدی زارع، معاون پژوهشگاه زلزله شناسی در گفتگو با خبرنگار علمي باشگاه خبرنگاران گفت: زلزله های کوچک که در زمین اتفاق می افتد روی مدار و زاویه انحراف زمین در فضا از نظر نجومی تاثیری ندارد. وی اظهار داشت: کره زمین هر لحظه در حال لرزش است اما به دلیل اینکه این لرزش ها از اندازه 4 پاین تر است و آن را احساس نمی کنیم و تنها متوجه لرزش هایی می شویم که
 • سب IR ۰۷:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۷
  7 2
  زیبا بود
 • محمد خاني قره پاچان سفلي IR ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۷
  7 1
  و تبارك الله احسن الخالقين
 • vahid IR ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۷
  12 1
  شگفت انگیزه
 • sepehr IR ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۷
  10 0
  چه جالب سايت منبع فيلتره.........
 • بی نام IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۷
  11 1
  بی نظیره