ایسنا نوشت:

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با ارسال نامه‌ای به مدیریت‌های استانی از دست‌اندرکاران امور حوزه و طلاب و روحانیون خواست به منظور حفظ جایگاه محوری روحانیت، از عضویت در احزاب و تشکل‌های مرتبط با انتخابات و حمایت‌های خاص از افراد خودداری کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهاشم حسینی بوشهری در نامه‌ای خطاب به طلاب و روحانیون سراسر کشور با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و فعالیت‌های انتخاباتی و رسالت حوزه‌های علمیه در تقویت نظام مقدس اسلامی، تاکید کرد: انجام رسالت حوزه‌های علمیه و روحانیت می‌طلبد که دست‌اندرکاران اداره امور حوزه‌ها، فضلا و طلاب، در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری، نسبت به تشویق و ترغیب مردم برای شرکت گسترده در انتخابات اقدام کنند.
وی به جایگاه محوری روحانیت در جامعه اشاره کرد و یادآور شد: به منظور حفظ جایگاه محوری روحانیت، دست‌اندرکاران اداره مدیریت‌های استانی و مدارس علمیه و همچنین طلاب و روحانیون از عضویت در احزاب و تشکل‌های مرتبط با انتخابات و حمایت‌های خاص از افراد خودداری نمایند.
مدیر حوزه‌های علمیه در پایان با اشاره به نقش روحانیت در آگاهی بخشی به مردم، به طلاب و روحانیون سراسر کشور توصیه کرد تا با تبیین و تشریح شاخص‌های مورد تایید مقام معظم رهبری، به ارشاد و راهنمایی مردم بپردازند.
/2929

کد خبر 297353

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =