ایسنا نوشت:

معاون طب سنتی وزیر بهداشت از اقدامات انجام شده برای تعرفه‌گذاری خدمات طب سنتی و همچنین ارسال فهرست داروهای پرمصرف سنتی و گیاهی به شورای عالی بیمه به منظور پوشش بیمه‌ای خبر داد.

دکتر محمود خدادوست گفت: اگر قرار باشد خدمات طب سنتی ارائه شود، از یک سو نیروی انسانی و از سوی دیگر باید ابزار و لوازم مربوطه نیز تامین شود. به این ترتیب توجه به تولید داروهای گیاهی و سنتی جزو یکی از اولویت‌های خدمات طب سنتی در نظر گرفته شد و اکنون به صورت جدی‌تر به این مسئله پرداخته می‌شود.

وی به توجه دولت برای ارزان‌تر ارائه شدن خدمات طب سنتی اشاره کرد و افزود: به منظور آن که داروهای گیاهی و سنتی با قیمتی ارزان‌تر در اختیار مردم قرار گیرد، مقرر شد فهرستی از داروهای پرمصرف طب سنتی و گیاهی به شورای عالی بیمه معرفی شوند تا تحت پوشش بیمه‌ای قرار گیرند.

معاون طب سنتی وزیر بهداشت پوشش بیمه‌ای داروها و خدمات طب سنتی را اتفاقی مبارک خواند و گفت: پیش از این 56 قلم از داروهای گیاهی تحت پوشش بیمه بود. اکنون نیز حدود 25 قلم از داروهای گیاهی پرمصرف و همچنین 70 قلم از داروهای سنتی برای پوشش بیمه‌ای به شورای عالی بیمه معرفی شده‌اند.

12 خدمت طب سنتی برای تعیین تعرفه و پوشش بیمه‌ای به شورای عالی بیمه رفت
خدادوست به عدم پوشش بیمه‌ای خدمات طب سنتی و لحاظ نشدن تعرفه برای این خدمات، اشاره کرد و گفت: در راستای توجه دولت برای گسترش استفاده از طب سنتی، فهرست 12 خدمت طب سنتی برای پوشش بیمه‌ای از سوی وزارت بهداشت به شورای عالی بیمه پیشنهاد شده است.

وی ویزیت طب سنتی، دلک،‌ ماساژ، حجامت و ... را از جمله خدمات طب سنتی عنوان کرد که برای پوشش بیمه‌ای به شورای عالی بیمه پیشنهاد شده‌اند و گفت: این خدمات در کمیته‌های تعرفه‌گذاری وزارت بهداشت تعرفه‌گذاری و به شورای عالی بیمه معرفی شده‌اند. همچنین در این زمینه جلسات اولیه مقدماتی کارشناسی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار و مقرر شده حداکثر تا یکی - دو هفته آینده جلسه شورای عالی بیمه برای مشخص کردن تعرفه این خدمات تشکیل شود.

۴۷۴۷

کد خبر 297613

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۴:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۰
  11 0
  حالا اینها که بیمه هستند رو پوشش بدید بقیه پیشکش
 • بی نام IR ۰۵:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۰
  12 0
  والله دندان پزشکی رابیمه کنید اگر راست میگویید
 • شهروند A1 ۰۲:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۱
  1 0
  دوستداران تجارت داروهای شیمیایی و اشاعه دهنده طب نوین اگر بگذارند