جلسه هماهنگی شورای نگهبان با روسای ستادهای انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری یازدهم برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین، صبح امروز جلسه روسای ستاد 8 نامزد ریاست جمهوری با عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان برگزار شد.

در این جلسه گیل آبادی رئیس ستاد انتخاباتی محسن رضایی، توفیقی رئیس ستاد انتخاباتی عارف، مظفر رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف، محمد زهیر غرضی رئیس ستاد انتخاباتی غرضی، نعمت زاده رئیس ستاد انتخاباتی روحانی، شاهین محمدصادقی رئیس ستاد انتخاباتی ولایتی و باقری رئیس ستاد انتخاباتی جلیلی شرکت کردند و همچنین حسین نجابت رئیس ستاد انتخاباتی حداد عادل نیز به دلیل عدم حضور در تهران در این جلسه شرکت نکرد.

در ابتدای جلسه کدخدایی تصریح کرد: شورای نگهبان در بحث انتخابات وظیفه نظارت را دارد و در دو بخش بررسی صلاحیت ها و نظارت بر روند برگزاری انتخابات این موضوع اعملا می شود.

وی ادامه داد: در بحث انتخابات ریاست جمهوری با توجه به تفاوت هایی که وجود دارد از دور گذشته تصمیم گرفته شد همکاری بیشتری با نمایندگان نامزدها داشته باشیم تا بتوانیم مشکلات را راحت تر برطرف کنیم.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان این که شورای نگهبان از جایگاه نظارتی خود تصمیماتی را اتخاذ می کند و ممکن است تذکراتی را هم ارائه کند، تصریح کرد: شورای نگهبان در بحث اخذ آرا ممکن است نکاتی را با وزارت کشور داشته باشد.

وی گفت: در دور گذشته انتخابات ریاست جمهوری متوجه شدیم که ممکن است ابهاماتی ایجاد شود و تصمیم گرفتیم بیشتر بررسی صورت بگیرد و از نامزدها خواستیم نماینده در شورای نگهبان داشته باشند که هم بر روند نظارتی ما دقت کنند و هم اگر شکایتی به آنها رسید سریع تر پیگیری کنند.

کدخدایی گفت: در دور قبل 4 نامزد نمایندگانی معرفی کردند و روز برگزاری انتخابات آنها حضور داشتند و تصمیم گرفته شد نمایندگان تا پایان شمارش آرا نیز حضور داشته باشند.

توفیقی رئیس ستاد انتخاباتی عارف در این جلسه گفت: با شعار تمکین به قانون آمده ایم و نقش شوراها در انتخابات ریاست جمهوری را قبول داریم.

همچنین فرزند سیدمحمد غرضی که ریاست ستاد پدرش را بر عهده دارد در این جلسه گفت: سید محمد غرضی و اعضای ستاد وی اعتقاد دارند حماسه سیاسی و اقتصادی باید محقق شود و شورای نگهبان را قبول داریم و دخالتی در کار شورا نخواهیم کرد.

حسین مظفر، رئیس ستاد قالیباف نیز گفت: برگزاری این جلسه بسیار مفید است و شورای نگهبان با این اقدام به برگزاری شاداب انتخابات ریاست جمهوری کمک می کند و حضور نمایندگان نامزدها در شورای نگهبان بسیار مفید است.

محمدصادقی، نماینده ولایتی نیز گفت: از تمام کسانی که صلاحیت آنها احراز نشد و به قانون تمکین کردند تشکر می کنم و ما هم تابع قانون هستیم و از تصمیمات شورای نگهبان تبعیت خواهیم کرد.

نعمت زاده رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی گفت: از تلاش های شورای نگهبان در این مدت تشکر می کنم و امیدوارم در زمان اخذ رای نیز شورای نگهبان نگهبانی لازم را داشته باشد و هرگونه سوتفاهم از بین برود البته یشنهاد می کنم در زمان بستن در صندوق ها نیز نمایندگان نامزدها حضور داشته باشند.

گیل آبادی رئیس ستاد انتخاباتی رضایی در این نشست اظهارداشت: ما تابع قانون هستیم و امیدواریم انتخابات خوبی برگزار شود و این اقدام شورای نگهبان سرآغاز این باشد که اطلاعات صریح تر و کاملتر باشد و باید انتخابات را به سمت سلامت کامل تر ببریم.

علی باقری رئیس ستاد انتخاباتی جلیلی نیز گفت: ابتکار شورای نگهبان برای حضور نمایندگان نامزدها در شورای نگهبان مناسب است و از ایجاد هرگونه شائبه جلوگیری می کند.

/27295

 

 

کد خبر 297669

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام GB ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۰
    یه جلسه رو کم کنی بود برای برخی شایعه پردازان!!! که آرزو به دل ماندند!!!