۰ نفر
۲۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۷

مهر نوشت:

محمد معتمدی خواننده ایرانی 21 ژوئن مصادف با 31 خردادماه سال جاری در افتتاحیه فستیوال بین‌المللی موسیقی "بیت‌الدین" لبنان به صحنه می‌رود.

 مراسم افتتاحیه فستیوال "بیت‌الدین" با برگزاری کنسرت بزرگی با نام "در مسیر مارکوپولو" همراه شده است که محمد معتمدی خواننده موسیقی اصیل ایرانی در آن به اجرای کنسرت در دو بخش ارکسترال و ایرانی می‌پردازد.

اجرای ارکسترال محمد معتمدی با همراهی ارکستر بزرگ لبنان، ‌یک خواننده لبنانی و آهنگسازی فردین خلعتبری، بخش اول این کنسرت را شامل می‌شود که شعر آن نیز از اشعار فارسی- عربی مولانا انتخاب شده است. بخش نخست اجرای محمد معتمدی در واقع کار مشترکی از موسیقی ایران و لبنان به شمار می‌رود.

بخش دوم اجرای برنده جایزه موسیقی سال رادیو فرانسه، اجرای موسیقی اصیل ایرانی با همراهی گروه سیلک است که در آن سینا جهان‌آبادی، آزاد میرزاپور، پاشا هنجنی، علی رحیمی و حسین رضایی‌نیا به ترتیب با کمانچه، تار، نی، تنبک و دف محمد معتمدی را همراه می‌کنند.

فستیوال "بیت‌الدین" یکی از مهم‌ترین فستیوال‌های منطقه خاورمیانه است که از سال 1985 تاکنون همه ‌ساله در اوایل فصل تابستان به میزبانی کاخی 200 ساله در منطقه کوهستانی با نام "شوف" در کشور لبنان و با حضور موسیقیدانان مطرح و شناخته‌شده جهان برگزار می‌شود.

محمد معتمدی، اجرا در فستیوال یاد شده را آغازی بر همکاری مشترک خود و گروه سیلک با تنی چند از موسیقیدانان مطرح لبنانی عنوان می‌ کند و در مورد جدی ‌ترین و مهم ‌ترین هدف گروه سیلک می ‌گوید: یکی از مهم‌ ترین اهداف گروه سیلک انجام گفتگوی موزیکال بین موسیقی ایران و سایر ملل است که سیلک قصد دارد با جدیت تمام، هدف یاد شده را دنبال کند.

5757

کد خبر 297946

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =