پوتین بعد از دیدار با کامرون: می خواهید از آدمخواران حمایت کنید؟

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز یکشنبه این سوال را مطرح کرد که چرا غرب قصد دارد شورشیانی را مسلح کند که گوشت و اندام انسانها را می خورند.

به گزارش خبرآنلاین، به نقل از خبرگزاری رویترز، ولادیمیر پوتین که پس از دیدار با دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس در یک نشست خبری مشترک شرکت کرده بود گفت : اقدام غرب در مسلح کردن شورشیانی که گوشت و اندام انسان ها را می خورند در تناقض آشکار با ارزش های انسانی است.
رئیس جمهوری روسیه در ادام گفت کشور بدون آنکه هیچ قانون بین المللی را نقض کند به دولت قانونی سوریه سلاح می دهد این درحالی است که غرب به کسانی که اعضای بشر را می خورند، سلاح می دهد.
او گفت آیا شما منکر این هستید که آدم نمی تواند از کسانی حمایت کند که نه تنها دشمنانشان را می کشند بلکه بدن های آنها را می شکافند و تکه های بدن آنها را در برابر دوربین و در ملاء عام می خورند. آیا این ها کسانی هستند که شما می خواهید از آنها حمایت کنید؟
او ادامه داد: آیا این ها همان کسانی هستند که قرار است مسلحشان کنید؟ پس این احتمالا هیچ ربطی به ارزش های انسانی که صدها سال است در اروپا درباره آن وعظ و خطابه صورت می گیرد ندارد.
اشاره پوتین به اقدام هولناک یک سلفی ضد بشار اسد است که سینه یک سرباز کشته شده طرفدار اسد را می شکافد و قلب او را در برابر دوربین گاز می زند.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز یکشنبه برای دیدار با دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس وارد لندن شد و دو طرف پس از گفتگو درباره مسایل مختلف از جمله بحران سوریه نشست خبری مشترک برگزار کردند.
دیوید کامرون در این نشست خبری ضمن تاکید بر تقویت روابط دو کشور و گسترش همکاری های دو جانبه گفت: دو کشور روسیه و انگلیس باید در همه زمینه های مختلف با یکدیگر همکاری کنند.
نخست وزیر انگلیس با اشاره به بحران سوریه گفت: باید راه برای سوری های میانه رو جهت رهبری مرحله انتقالی قدرت در سوریه هموار شود.
وی در ادامه با اعلام اینکه بشار اسد مسئول بحران سوریه است، گفت: با ولادیمیر پوتین درباره توقف درگیری ها در سوریه به توافق رسیدیم.
کامرون افزود: باید درباره قانون ممنوعیت استفاده مخالفان مسلح از تسلیحات اروپایی تجدید نظر شود.
وی همچنین تصریح کرد: در کنفرانس گروه جی 8 باید بر سر زمینه های مشترک درباره سوریه بحث شود.
از سوی دیگر، ولادیمر پوتین گفت: اختلاف نظر زیادی میان روسیه و انگلیس درباره حل بحران سوریه وجود دارد.
پوتین ادامه داد: هدف مشترک میان دو کشور جلوگیری از وضعیت کنونی در سوریه است.
رئیس جمهور روسیه در واکنش به اظهارات دیوید کامرون درباره ارسال کمک های تسلیحاتی به مخالفان مسلح گفت: آیا می خواهید سلاح ها را به کسانی که اعضای بشر را می خوردند بدهید؟
وی در ادمه افزود: این در حالی است که روسیه سلاح را به دولت قانونی سوریه بدون نقض قوانین بین المللی می دهد.
ولادیمیر پوتین گفت: دپلماسی و سیاست بهترین و مهمترین راه حل برای بحران سوریه است. وی تصریح کرد: من مطمئن هستم که حل بحران سوریه از طریق مذاکره میان دو طرف درگیری صورت می گیرد.
با این همه پوتین تصریح کرد که هر دو طرف دستشان به خون آغشته است اما باید دید که چه کسی و چه کسانی مقصر این جنایات و حوادث دردناک در سوریه بودند. چه کسانی از شورشیان مسلح حمایت کردند و آنها را تجهیز کردند.
منبع: رویترز
49261

کد خبر 298954

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =