مهر نوشت:

در شرایطی که نرخ آپارتمانهای نوساز در شهر تهران با افزایش قیمت مواجه شده است، برخی از متقاضیان مسکن به خرید خانه های چند سال ساخت روی آورده اند تا قدرت خرید خود را افزایش دهند، زیرا قیمت این خانه ها بیش از یک میلیون تومان از نرخ آپارتمان های نوساز کمتر است بنابراین متقاضیان زیادی به سمت این بازار کشیده میشوند.

آپارتمان های غیرنوساز را می توان به دو دسته تقسیم کرد، دسته اول آپارتمان هایی که کمتر از 20 سال عمر دارند و وام مسکن به آنها تعلق می گیرد و دسته دوم آپارتمان هایی با عمر بیش از 20 سال که وام مسکن ندارند.

براین اساس به دلیل تعلق وام 20 میلیون تومان مسکن برای آپارتمان هایی با عمر کمتر از 12 سال، این آپارتمان ها متقاضی بیشتری دارند و اغلب افراد به دنبال این هستند تا خانه ای را با وام خریداری کنند. و هر چه سال ساخت یک واحد بالاتر باشد وام کمتری به آن تعلق می گیرد بطوریکه خانه هایی با عمر 20 ساله، 10 میلیون تومان وام دارند.

البته تعداد زیادی از متقاضیان هم خانه های بدون وام را خریداری میکنند که این بستگی به بودجه شخصی آنها و توانایی در پرداخت تمامی هزینه آپارتمان دارد ضمن آنکه خانه هایی با عمر بالا و بدون وام، قیمتی کمتر از دیگر آپارتمان ها دارد اما در زمان فروش ممکن است خریدار کمتری برای آن پیدا شود.

در حال حاضر کاهش قدرت خرید مردم، منجر شده که بازار خرید آپارتمان های چند سال ساخت، رونق بیشتری پیدا کند و متقاضی بیشتری برای آنها وجود داشته باشند.

نرخ آپارتمان‌های چندسال ساخت

درقصرالدشت نرسیده به طوس واحدی 61 متری و تکواحدی دو خوابه با انباری و عمر 7 ساله با قیمت 223 میلیون تومان به فروش می رسد و در در نامجو خیابان قجاوند واحدی 62.5 متری با عمر 11 ساله با پارکینگ و انباری با نرخ 250 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

واحدی 65 متری در نارمک، یک خوابه با عمر 3 ساله به قیمت 357 میلیون تومان فروخته میشود و در پیروزی، نیکنام واحدی 61 متری با عمر 14 ساله با 9 متر انباری با قیمت 133 میلیون تومان نقد و 25 میلیون تومان وام به فروش می رسد.

در رسالت نبش میدان 77 یک واحد 65 متری و دو خوابه با عمر 9 ساله با قیمت 292 میلیون تومان نقد، 20 میلیون تومان وام و 32 میلیون تومان رهن به فروش میرسد و واحدی 63 متری در خزانه، دو خوابه با انباری و عمر 3 ساله با نرخ هر مترمربع 2 میلیون و 500 هزار تومان فروخته میشود.

همچنین واحدی 61 متری در مرزداران، یک خوابه، بی پارکینگ با عمر 9 ساله با نرخ 355 میلیون تومان به فروش می رسد و در تهرانسر، واحدی 61 متری و دوخوابه با انباری و عمر 12 ساله با قیمت 20 میلیون تومان رهن، 14 میلیون تومان وام و 149 میلیون تومان نقد فروخته میشود.

3131

کد خبر 299018

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =