۰ نفر
۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۸:۵۷
صدرنشینی یک گروه موسیقی پس از 43 سال

گروه موسیقی هوی متال «بلک سبت» پس از 43 سال با جدیدترین آلبوم خود صدرنشین جدول فروش هفتگی آلبوم موسیقی در بریتانیا شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آزی آزبورن رهبر گروه «بلک سبت» (Black Sabbath) به همراه تونی یومی نوازنده گیتار و گیزر باتلر نوازنده گیتار بیس و برد ویلک دارمر گروه با آلبوم «13» با شکست دادن آلبوم «Beady Eye» لیام گالاگر در صدر جدول پرفروش‌های موسیقی بریتانیا ایستادند.

آزبورن 64 ساله گفت: «شوکه شده‌ام. موفقیت این آلبوم مرا دیوانه کرده است.»

آخرین باری که این گروه صدرنشین جدول پرفروش‌های موسیقی بریتانیا شد، در سال 1970 و با دومین آلبوم گروه یعنی «پارانویا» بود.

نوشتن و ضبط آلبوم «13» که پس از سال‌ها سه عضو از چهار عضو اصلی گروه را کنار هم جمع کرده، حدود دو سال طول کشیده است.

همان اوایل ضبط آلبوم بیل وارد درامر اصلی گروه به دلیل اختلاف بر سر قرارداد از آلبوم جدا شد و ویلک، ستاره گروه «خشم علیه ماشین» جانشین او شد. مدتی از ضبط هم نگذشته بود که در دسامبر 2011 نشانه‌های سرطان در یومی هویدا شد.

آزبورن در این باره گفت: «وقتی تونی سرطان گرفت، همه گفتیم این چه وضعش است، اما او هر روز سر ضبط حاضر می‌شد.»

پنج آلبوم پرفروش این هفته بریتانیا، پس از «13» کار گروه «بلک سبت» و آلبوم گالاگر آلبوم‌های «زمان» راد استیوارت، «خاطرات با دسترسی لحظه‌ای» دفت پانک و «Settle» دیسکلوژر هستند.

آزبورن درباره موسیقی این روزها گفت: «همه‌اش شده است حرف‌های بیهوده ساختگی. کسانی مثل راد استیوارت، التون جان و ما کاری کاملا متفاوت انجام می‌دهیم. ما کارمان را بلد هستیم.»

«13» نوزدهمین آلبوم گروه «بلک سبت» و اولین آلبوم رسمی آن‌ها از سال 1995 و عرضه «ممنوعه» است. این آلبوم شامل هشت قطعه چهار تا هشت دقیقه‌ای است.

بی‌بی‌سی / 16 ژوئن / ترجمه: حسین عیدی‌زاده

58241

کد خبر 299132

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =