نکونام: کسی که از برد ایران خوشحال نشده، ایرانی نیست/ استقلال با دو بازیکن هم‌پست من صحبت کرده

کاپیتان تیم ملی می‌گوید کمتر کسی فکر می‌کرد ایران به جام جهانی برود.

میثم بهرامی: جواد نکونام کاپیتان تیم ملی این روزها مسئولیتی بیش از همه دارد. او نماینده بازیکنان تیمی است که کاری بزرگ کردند و ملتی را برای جشن به خیابان آوردند. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ؛ هافبک تیم ملی فوتبال ایران در مورد صعود ایران به جام جهانی می‌گوید: «اول از همه باید به مردم و افرادی که در فوتبال و ورزش هستند تبریک بگویم. و مهم‌تر از همه مردم عزیزمان که چندین سال ناکامی حضور در جام جهانی و موفقیت در جام ملت‌های آسیا را پشت سر گذاشته‌اند. کمتر کسی فکر می‌کرد این تیم بتواند به جام جهانی برود. امسال تیم ملی فوتبال ایران خیلی مخالف داشت. البته انتقاداتی که به جا بود، از آن‌ها استفاده کردیم. اما انتقاداتی هم مغرضانه بودند که بعد از باخت‌ها پیش آمد. ما نشان دادیم فوتبال ایران همیشه توانایی این را دارد که کارهای بزرگ انجام دهد. شما دیدید که وقتی ما شروع کردیم همه می‌گفتند نسل طلایی ایران دیگر نیست. ولی بچه‌های ما نشان دادند فوتبالیست‌های ایرانی مرد کارهای بزرگ هستند. حتی در سخت‌ترین شرایط فوتبالی ایران. باید قدردان آن‌ها باشیم و از آن‌ها تشکر کنیم. کار، کار بزرگی بود.»
نکونام ادامه داد: «این صعود واقعا سخت بود. باید به این بازیکنان بگویید نسل طلایی فوتبال ایران. تیمی که به جام جهانی 98 رفت، تیم فوق‌العاده قوی بود. آن تیم به پلی‌آف رفت اما این تیم مستقیم به جام جهانی صعود کرد. این تیم کارهای بزرگی انجام داد. دو گل خورده داشت و کره را رفت و برگشت برد. ازبکستان را هم در خاک خودش شکست دادیم. فوتبال الان را با فوتبال سال 98 نمی‌توان مقایسه کرد. از نظر کیفی و فنی و شرایط تیم‌ها قابل مقایسه نیستند. آن زمان کره و ژاپن و استرالیا یک سبک دیگر بازی می‌کردند. اصلا نمی‌شود با همدیگر مقایسه کرد. از نظر فوتبالی، آن زمان مهره بیشتر داشتیم. بیشتر هم با هم بازی کرده بودند. اما تیم فعلی، تیم تازه شکل گرفته‌ای است که از حالا به بعد باید بماند و کار کند. مخصوصا برای جوان‌ها باید برنامه‌ریزی شود که در آینده به ثمر بنشیند.»
او در مورد منتقدان و افرادی که از تیم ملی ایراد می‌گرفتند هم گفت: «من به همه آن‌ها هم تبریک می‌گویم. صعود مبارک آن‌ها هم باشد. قبل از بازی با کره جنوبی هم بعضی‌ها منتظر بودند تیم نتیجه نگیرد. اما خدا کمک‌مان کرد. همه با هم خواستیم، شما مطبوعاتی‌ها، مردم و همه کمک کردند و این اتفاق افتاد. هیچ کسی نمی‌تواند این موفقیت را به نام خودش بزند. این موفقیت برای فوتبال ایران است. بعد از شکست دادن کره، همه ایرانی‌ها خوشحال شدند. هر کسی خوشحال نشده، ایرانی نیست.»
نکونام در پاسخ به این سوال که اگر حاشیه‌های سال گذشته در مورد قهر با مطبوعات پیش نمی‌آمد، ایران می‌توانست زودتر از این هم به جام جهانی صعود کند گفت: «آن زمان فوتبالیست‌ها تحت فشار قرار گرفتند. گفتند ملک و پورشه می‌گیرند که واقعا سخت بود. روزی که با مطبوعات جلسه داشتیم من گفتم هیچ کسی نمی‌تواند بگوید ما به همدیگر کاری نداریم. ما به همدیگر وصل هستیم. در آن جلسه گفتم اگر به جام جهانی برویم فروش روزنامه‌ها را می‌توانیم ببینیم و اگر نرویم هم می‌توانیم ببینیم. این زنجیری بود که وصل شد. تفرقه‌ای ایجاد شده بود که از بین رفت. در نهایت همه دوست داشتیم تیم به جام جهانی برود که این اتفاق افتاد. آن اتفاق، فاصله‌ها را نزدیک‌تر کرد. درست است که یک بازی را از دست دادیم اما باعث شد بدانیم ما به یکدیگر وصل هستیم.»
نکونام در مورد از دست دادن جام جهانی 4 سال قبل گفت: «آن زمان این قدر تب فوتبال داغ نبود. من یادم است. بازی با کره شمالی را که نبودم. مقابل امارات و کره جنوبی به میدان رفتم. واقعا حس و حالی که این سه بازی آخرمان داشت، در بازی‌های 4 سال قبل وجود نداشت. در این دوره همه 25 بازیکن ما زحمت کشیدند و بازی‌ها را بردیم. همه آن‌هایی که در اردوی تیم ملی حضور داشتند زحمت کشیده‌اند. مطمئن باشید اگر در هر پستی خوب کار نمی‌کردیم گل می‌خوردیم. پس همه یک کار جمعی فوتبالی انجام داده‌اند تا به جام جهانی رسیدیم. رضا قوچان‌نژاد ایرانی است و آمده برای ایران بازی کرده. اشکان دژاگه و دانیال داوری هم همین‌طور. آمده‌اند برای ایران بازی کنند. امید نظری هم همین‌طور. هر کسی زیر پرچم ایران بازی می‌کند، برای ما قابل احترام است. هر کسی می‌آید باید بداند لباس ایران مقدس است و آرزوی همه است که آن را بپوشند. وقتی اشکان دژاگه در بوندسلیگا و تیم ملی زیر 22 ساله‌های آلمان بازی کرده و می‌آید برای ایران بازی کند، نشان می‌دهد پیراهن ایران چقدر ارزشمند است. یادمان نرود این کار یک کار گروهی بود.»
نکونام در مورد اینکه آیا بعد از صعود تیم ملی با اشکان دژاگه تماسی داشته گفت: «اشکان به من پیام تبریک داد. خیلی خوشحال بود. به او تبریک گفتم. امیدوارم زودتر خوب شود. سلامتی‌اش مهم‌تر از همه چیز است.» او در مورد احتمال پشیمان شدن افرادی که از تیم ملی خداحافظی کرده‌اند هم گفت: «هر کسی نظر شخصی دارد. من به تیم ملی فکر می‌کنم و نظر افراد محترم است.»
کاپیتان تیم ملی در پاسخ به این سوال که «فکر می‌کنی اگر کروش را از دست بدهیم چه اتفاقی در جام جهانی رخ می‌دهد؟» گفت: «من اول یک سوال از شماها می‌کنم که خبرنگار هستید و فوتبال ایران را دیده‌اید. برانکو برای فوتبال ایران بد کار کرد؟ ولی گفتند که برود. وقتی رفت تازه فهمیدیم چه کسی را از دست داده‌ایم. دوباره همین سوال را می‌پرسم. کروش باید برود؟ کروش درست است که خارجی است. شاید چند سال بیشتر در ایران نبوده و حس زیادی به کشورمان ندارد. اما واقعا باید برود؟ اگر شماها می‌دانید که کروش باید بماند، باید از او حمایت کنید. ما از نظر فنی حرفمان را در زمین زده‌ایم. کروش نشان داده‌ که می‌تواند کار کند یا نمی‌تواند. اگر خوب بوده یا بد بوده، نشان داده. حالا کار فدراسیون و شماهاست که اگر تیم ملی خوب بوده از کروش حمایت کنید. چطور قبل از بازی با قطر آمدید حمایت کردید؟ خواستید برویم جام جهانی. حالا رفته‌ایم. باید حمایت کنیم این راه ادامه پیدا کند. اگر بخواهیم بگوییم این برود و آن یکی بیاید، خوب نیست. کار درستی که در فوتبال ایران انجام می‌شود باید ادامه پیدا کند. برانکو در سال 2006 افتخارآفرینی کرد اما آن را قطع کردیم. نگذارید آن کار را بکنیم. بگذارید راه درست را برویم. نگذارید به جایی برسیم که تیم به بن بست برسد و مجبور شویم دوباره از اول شروع کنیم. من نمی‌دانم فدراسیون با کروش قرارداد دارد یا نه. نمی‌خواهم بدانم. ولی فدراسیون تمام تلاشش را باید بکند تا کروش را نگه دارد. الان همه مردم کروش را به عنوان یک اسطوره نگاه می‌کنند. تیم ملی به عنوان سرگروه به جام جهانی صعود کرده. تیمش دو تا گل خورده. کره را رفت و برگشت برده. جلوی خیلی چیزها ایستاد. خیلی کارهایی که یک مربی باید انجام دهد تا به خواسته‌اش برسد را انجام داده و زحماتش به بار نشسته. ما باید به فکر این باشیم که ادامه راه چه کار کنیم. اگر راه درست را نرویم، چند سال عقب می‌افتیم. نگذاریم یک مربی یکی دو سال بیاید و دوباره برود. بگذاریم مربی کارش را بکند. پای مربی بایستیم. ما پای بازیکنان و این تیم ملی ایستادیم و به نتیجه رسیدیم. این قدر می‌گفتیم کشورهای عربی مربی را زود به زود عوض می‌کنند، ما داریم به آن‌ها نزدیک می‌شویم.»
نکونام در مورد وضعیتش در استقلال و اینکه آیا ممکن است از این تیم جدا شود گفت: «چیزی که اهمیت دارد این است که باشگاه استقلال با بازیکن هم پست من صحبت کرده است. مردم بدانند که فردا نگویند نکونام نماند. با دو بازیکن هم پست من صحبت کرده‌اند. مردم می‌دانند من استقلالی هستم. خودشان قضاوت می‌کنند در مورد فوتبال من. الان صحبت خاصی در این مورد ندارم. اول می‌خواهم با مردم خوشحالی کنم. بعد هم الان باید ببینیم باشگاه استقلال می‌خواهد چه کار کند. آن‌ها باید وظیفه‌شان را نسبت به من انجام دهند.»
او در مورد مذاکراتی که با باشگاه‌های دیگر داشته هم گفت: «من با باشگاه تراکتورسازی صحبت کرده‌ام. دو تا باشگاه دیگر هم با من صحبت کرده‌اند.» نکونام در مورد طلبش از باشگاه استقلال گفت: «نگویم بهتر است. هیچ اتفاقی نیفتاده. ولی اگر استقلال دوست داشته باشد من سال بعد در این تیم بمانم باید با خودم صحبت کنند. استقلال می‌تواند هر بازیکنی که می‌خواهد را بیاورد. ولی مردم دوست دارند من بمانم. استقلالی‌ها می‌دانند من الان ایران هستم. می‌توانند زنگ بزنند. اگر هم نخواهند، من به استقلال احترام می‌گذارم. این‌طور نیست که اگر در استقلال نباشم بد این تیم را بخواهم. چه باشم چه نباشم، برای این تیم آرزوی موفقیت دارم. در چند روز آینده وضعیتم مشخص می‌شود.»
کاپیتان استقلال در پایان صحبت‌هایش در مورد حمایت نشدن از جانب امیر قلعه‌نویی گفت: «من خیلی کارها را بلد نیستم. فقط همین.»
43 43

کد خبر 299675

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 88
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۵:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  " کسی که از برد ایران خوشحال نشده، ایرانی نیست " گل گفتی داش جواد
  • علی A1 ۰۷:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
   من خوشحال نشدم!!!
  • هموطن EU ۰۷:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
   آقای نکونام: کسی هم که فقط به فکر جمع کردن پول باشه و برای رسیدن به پول هر کاری کنه ایرانی نیست! کسی که فقط ادعای جوانمردگی کنه و حاضر نباشه حتی یک ریال به بیماران و نیازمندان کمک کنه ایرانی نیست! کسی که فکر میکنه با پاس اشتباه مدافع قطر و کره جنوبی به جام جهانی رفته و دل مردم رو شاد کرده هم ایرانی نیست! بازم بگم؟!!!!!!!!!!!!!
  • محمد A1 ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
   43 21
   واقعا تیم ملی اگه بخواد با این بازی کردن بره جام جهانی کیسه گل میشیم برمیگردیم..اصلا صعود ما خوشحالی نباید داشته باشه عادی باشه صعود واسمون.تازه باید ناراحت باشیم که چرا صعودمون به اما و اگر کشید...یعنی عرضه نداشته باشیم بین 4 تیم از آسیا بریم بالا دیگه باید بریم خودمونو بکشیم.والا
  • بی نام IR ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
   39 9
   جناب هموطن بعید میدونم هموطن باشی،شادی مردم خیلی خیلی بیشتر از حرفایی که گقتی ارزش داره.احتمالا ندیدی اونشب یا نخواستی ببینی...
  • مهران استقلالی A1 ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
   52 15
   واقعا اونایی که منفی دادن چی فکر کردن شایدم از کشور های دیگه هستن!!؟؟
  • بی نام A1 ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
   17 13
   در جواب به هموطن: حرف دل ما رو زدی هموطن در جواب به بی نام: مردم به هر قیمتی شادی نمی کنند! اونم واسه پاس اشتباه مدافع قطر و کره جنوبی!!
  • سینا IR ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
   11 5
   تا امثال شما باشه دیگه نیاز به دشمن نداریم تو تیم ملی
  • مهسا IR ۰۸:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۱
   4 1
   در جواب هموطن : تو از کجا میدونی به نیازمند ها و بیمارن کمک نمیکنه مگه هر کسی به فقرا کمک کنه باید جار بزنه . مگه شما اون عکس نکنام رو با کودکان سرطانی ندیدی؟ چرا زود قضاوت میکنی خدا رو خوش نمیاد .
 • بی نام IR ۰۵:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  ایشالله که توی تیم می مونی جواد جان ما به امثال تو واسه قهرمانی آسیا نیازداریم...توروخدا جایی نروکاپیتان...
  • محمد IR ۰۷:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
   همه ما دوست داریم جواد تو تیم بمونه...اما استقلال متکی به فرد نیست
  • بی نام IR ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
   اگه قلعه نوعی بذاره...ایشالا
 • بی نام GB ۰۵:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  میخوای بری برو دیگه ، آرزوی موفقیت هم نمیخواد بکنی، والا به خدا
  • براکشورم هم خون گریه میکنم هم جانم رامیدهم A1 ۰۶:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
   «من خیلی کارها را بلد نیستم. فقط همین.».......امیر باید بدونه که نکونام مثل اکبرپور نیست وباید شان جواد رو حفظ می کرد......جواد مظهر تعصبه
  • مهران IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
   66 19
   شما یکی ازا اون چند نفری هستی که یا ایرانی نیستی یا از اینکه یه استقلالی با 6 نفر دیگه تو تیم ملی هستن برات سخته
  • پارسا IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
   84 25
   شما در مورد تيم ته جدولي خودت حرف بزن نه استقلال!
  • بی نام IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
   15 6
   در پاسخ به مهران اره دقیقا همونیه که تو می گی چند دفعه تو این جمله رو باید بگی؟ اصلا از کی یاد گرفتی ؟
  • مهران IR ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
   2 3
   آقای بی نام اگه یه خورده دقت کنی از روی پرچم ها می شه فهمید که من با مهران بدون پرچم فرق دارم . بیشتر دقت کن
 • مهربد IR ۰۵:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  بابا تو توی مصاحبه هات هر چی دلت میخواد به هر کی میگی مثلا الان که راجع به قلعه نوعی اینجوری میگی معلومه نمیخوای تو استقلال بمونی . استقلال بزرگتر از اونه که کسی واسش ناز کنه.هر کی از استقلال اینجوری رفته خیلی زود متوجه اشتباش شده.
  • بی نام IR ۰۷:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
   آقا جواد یادت نره تو روزای اول حضورت تو استقلال این امیر بود که تو رو فیکس میذاشت و ازت تعریف میکرد تو مشکلت اینه که تو استقلال تنهایی چون سید وفرهاد ومجتبی باهم صمیمی اند تو خیلی بینشون غریب بودی به هرحال اگه موندی قدمت رو چشم ولی اگه رفتی یادت نره زحمات قلعه نویی رو............
  • بی نام IR ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
   86 90
   آخه کیه که از قلعه نوعی تعریف کنه جز نظریو جمشیدیان کاپیتان عزیزمون به تبانی عادت نداره ،جواد برو تیمی که امثال...توش نباشن و بتونی فوتبال بازی کنی
 • saeed A1 ۰۶:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  14 91
  واسه همه استقلالیها متاسفم بااین ذهنیت اشتباهشون
 • محمد ss A1 ۰۶:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  85 7
  داش جواد تو استقلال بمون...هیچ پیراهنی جز پیراهن دوستاره لایق تو نیس
 • بی نام A1 ۰۶:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  8 67
  اصلامن از این تیم در پیتی و بازیکنای در به داغون عقدیش متنفرم
  • پارسا IR ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
   40 5
   ورزشكاران دلاوران نام آوران... صعود مقتدرانه پرسپوليس به جام ولايت بر تمام لنگي ها مبارك!
 • بی نام A1 ۰۶:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  38 23
  استقلال بازیکن متواضع میخواد نه سرتا پا غرور.برو خدا پشت و پناهت. یادمان نرفته چندی پیش میخواستی از عشقت استقلال شکایت کنی!!!
 • عادل IR ۰۶:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  51 14
  نه خیر جناب !کسی که به خاطر یه گل شانسی اونم از روی اشتباه حریف می بره و تا خرخره از بیت المال تو حلقش می ریزن در حالی که میبینه بقیه مردم تو چه فلاکتی ان یا میبینه به اون همه دانش آموز که تو المپیادهای علمی مقام میارن هیچی نمیدن و این همه استاد یا حتی ورزشکارای رشته های دیگه که حقشون خیلی بیشتر از شماهاس هیچی نمیدن و ذره ای دم نمیزنه و یه آب خنکم روش میخوره ایرانی یا بهتر بگم انسان نیست.
 • بی نام A1 ۰۶:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  آقی نکونام شاید به زعم خودت بازیکن بزرگی هستی ولی در دل بسیاری ازاستقلالیها جایی نداری!!جوانمردی کن و استقلال را رها کن. از زحماتت هم تشکر میکنیم.
  • احمداستقلالی A1 ۰۷:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
   76 11
   شما یا پرسپولیسی یا با نکونام عناد داری اگه یه مقدار فوتبال بفهمیم مشخصه که جواد چقد تو پیشرفت استقلال تاثیر داشته خود امیرخان هم میدونه جواد واقعا وجودش تو زمین یه وزنه سنگینه انشاالله که میمونه
  • محمد ss A1 ۰۷:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
   62 13
   لنگیا از ترس میان همچین نظرایی میذارن!!
  • بی نام IR ۰۷:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
   71 11
   پرسپولیسیها هنوز دارند از حضور کاپیتان در استقلال می سوزند.
  • اميد IR ۰۷:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
   23 31
   اين نظر شماست،بينام جان،وقتي ميگه كسي از باشگاه تماس نگرفته به زور بمونه، قلعه نوعي بزرگتر از خودشو نميتونه ببينه،
  • مجیدپرسپولیسی A1 ۰۷:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
   23 34
   اخه چه جوری ثابت کنه از بچه گی استقلالی بوده و هرچند بخاطر مشکلات زندگی به مغزش خطور نکرده به استقلال بره و حالا این اواخر فوتبالش یه دفه به فکر اثبات استقلالی بودنش افتاده !!!!!!!! البته الان یادش افتاده که از بچه گی طرفدار تراکتور سازی بوده !!!!
  • mohammad50 IR ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
   69 14
   خواهشا از زبون استقلالی ها حرف نزن لنگی خیلی میسوزی که کاپیتان تیم ملی استقلالیه؟؟ما استقلالیها تا اخر پای داش جواد ایستادیم
  • بی نام A1 ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
   29 4
   از قول خودت حرف بزن!
  • نادر IR ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
   54 14
   ترس از نكونام و استقلال لنگي هارو آتيش زده شما در مورد تيم ... ما استقلالي ها از فتح الله زاده و قلعه نويي درخواست مي‌كنيم نكونام رو در استقلال نگه دارن چون براي قهرماني در آسيا به غيرت و تعصب همچين بازيكني احتياج داريم
 • ایمان A1 ۰۶:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  نیم فصل اول همه منتقد تو بودن و فقط قلعه نوعی پای تو ایستاد ، فراموش کار نباش و حمایت های قلعه نوعی رو فراموش نکن ، اون مثل یک پدر ازت دل خوره ، اگه بخواهی این قضیه قابل حل شدنه.
 • بی نام A1 ۰۶:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  24 6
  معیار جدید سنجش ملیت!!! خوشم نیومد از این حرف! شاید کسی از فوتبال خوشش نمیاد! من به شخصه از این تیم فوتبال که همش می بازه خوشم نمیاد! خوبه که از کره برد، دستشون درد نکنه ولی تا یه کم حوب بازی می کنن و ملت امیدوار می شن، دوباره خراب می کنن
 • عليرضا IR ۰۶:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  14 25
  كلافمون كردي به خدا جواد جان، چقدر مگه از فوتبالت مونده كه انقدر زور ميزني؟ گذشته از تيم ملي واسه استقلالم پارسال سنگ تموم گذاشتي، ولي خداييش خيلي تو جوي، الكي نيست كه اسطوره ميشه يكي مثل كريم باقري، يكم از پيشكسوتات ياد بگير برادر
 • بی نام A1 ۰۶:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  41 7
  جواد لالیگایی سرور ما لنگیایی
 • بی نام IR ۰۶:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  12 3
  اگه تو بازيكن حرفه اي هستي بايد بموني چرا چون قرارداد تو با اس اس دوساله است پس بيخود نگو بمونم يا نمونم يا تماس بيگرن و نگيرن آقا جان شما الان بازيكن استقلال هستي و دلتم مي خواد بموني و لي اميرخان مي خواد دكت كنه كه به نظرشم كاملا احترام ميزارم مي خاي بري ب سلامت تيم خيلي مهمتر از تو و امثال تو هست هيچ واسم فرق نداره تو باشي يا فرهاد يا سيد يا جباري و ... فقط اينا بدون همتون واسم اسطوره ايد و لي اس اس يه چيز ديگست همتونم خيلي دوست دارم باور كنيد ولي در قالب استقلال حاضرم نيستم به راحتي ازتون بگذرم به اميد ستاره سوم بمونيد
 • احسان IR ۰۶:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  8 3
  من از کسانی هستم که ایرانی خالصم ولی دوست ندارم با این سبک بازی تیم ملی رو تویه جام جهانی ببینیم دوست ندارم تیم ایران که میلیونها بیننده از همه جای دنیا بازی رو میبینه تو جام جهانی گل باران بشه ما با کره اینجور بازی کردیم تو جام جهانی دروازه بان تیم حریف و نمیتونیم ببینیم مثله کره شمالی که 7 هیچ به پرتغال باخت اگر جام جهانی نمیرفت آبروش بیشتر نگه داشته میشد
 • فرشیدs A1 ۰۶:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  دوره بازیکن سالاری گذشته قلعه نویی خوب میدونه چه بازیکنی بدرد تاکتیک تیمش میخوره ما ریشو قیچیو دست ژنرال دادیم به امید قهرمانی اسیا ومجدد لیگ برتر
 • علی A1 ۰۶:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  نکونام یادت باشه فوتبالت تموم شده بود که امیر با میدون دادن به تو دوباره احیا ت کرد...............
 • علی A1 ۰۶:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  14 2
  الان شما خوشحالی؟!!! در سال منتهی به جام جهانی،هر بازیکنی به کشورهای حوزه خلیج فارس برود،به فوتبالش ضربه زده.قابل توجه بازیکنایی که میخوان برن.
 • بی نام A1 ۰۶:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  14 13
  من فوتبالی هستم و از برد تیم ملی نه خوشحال شدم و نه ناراحت. توی تیم ملی هم از بازیکن غرغرویی مثل تو به شدت متنفرم. از جنابعالی هم خیلی ایرانی ترم.
 • ما همه لنگی هستیم IR ۰۶:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  23 10
  جواد لالیگاییی سرور لنگیایی
 • پیام A1 ۰۷:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  آقای نکونام فراموش نکن ابتدای فصل که آماده نبودی ، امیر قلعه نویی چقدر پای تو ایستاد و در مقابل انتقادات فراوان از شما حمایت کرد ، این آمادگی بدنی و فنی که الان پیدا کرده ای را مدیون امیر قلعه نویی و استقلال هستی . خواهشا کمی آن روزها را به خاطر بیاور ...
 • رضا A1 ۰۷:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  24 16
  من ایرانی هستم آقای نکونام. اما از برد تیم ملی خوشحال نیستم! میدونین چرا؟ چون میلیارد میلیارد تو جیب افراد مرفه ای مثل شما میره و اسمشو رو هم میگذارید زحمت ! معنی زحمت رو هم فهمیدیم: پاس اشتباه مدافع قطر و کره جنوبی و صعود الله بختکی ایران به برزیل !
  • بی نام A1 ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
   8 7
   اخ گل گفتی!
  • عشق من ایران من IR ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۱
   1 0
   خیلی هم زحمت کشدن و با غیرت بازی کردن اگه زحمت نمیکشین از کره که هم قویه هم یکی از بهترین تیم های اسیاست شکست می خوردن .و مطمئن باش تمام کسانی که عاشق ایران هستند از این پیروز ی خوشحال اند چون نام ایران و ایرانی روسرافراز کردن .
  • سجاد IR ۰۸:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۱
   1 0
   برات متاسفم با این طرز فکرت .
 • سروش A1 ۰۷:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  28 5
  اتفاقا جواد خیلیم محبوبه اما خواهشا اینطور مصاحبه نکن حالا چه عیبی داره خط هافبک تو آندو و مجتبی باشه این که خط هافبک تیم ملی هم هست جواد لالیگایی تو که از رقابت هم نمیترسی
 • ارمان اس اس A1 ۰۷:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  96 10
  این کسایی که میگن نکونام از استقلال برو پرسپولیسی هستند.
 • استقلال A1 ۰۷:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  25 7
  حاجی یادت باشه نکو باید باشه ....
 • یک ایرانی A1 ۰۷:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  13 8
  از بردتان خوشحال شدم اما از بازی تان نه راستی آقای کاپیتان میخواهید در جام جهانی چه رتبه ای بگیرید ایشالا؟
 • بـــــــــــــــهار IR ۰۷:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  8 57
  هی نکو .اگه اون بازوبند آبی رو نمیبوسیدی ازت خوشم میومد..ولی دیدم لیاقت نداری..
 • bahar.ss A1 ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  33 2
  نکونام نرو از استقلال.خیلی از طرفداران هم مثه من دوست دارن بمونی.بمون تو تیمت و کمک کن تا ستاره سوم و بدست بیاریم
 • محمود IR ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  13 13
  خوب شد معیار ایرانی بودن هم مشخص کردی مثل دیکتاتورها حرف می زنه ننه من خوشحال نشد
 • رضا A1 ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  74 20
  جواد جان.. تو ادم سالمی هستی و همه ما می دونیم.. اما طرفدارها دوستت داردنی و می خوان که بمونی.. همین خسرو رو نگاه کن.. سالهاست استقلال هست.. اما کاری به کسی نداره.. فوتبالش رو بازی می کنه.. می دونیم تو استقلال خیلی ها زیادی هستند.. اما امسال سال اسیایی هست.. پس بمون
 • بی نام A1 ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  20 8
  یک بازیکن با چند تیم به قول خودش صحبت کرده و برای خودش حقی هم قائل است اما برای تیم این حق را قائل نیست که به فکر آینده باشد و با بازیکنی تماس بگیرد. آقای نکونام به فرض که استقلال با کسی صحبت نمی کرد ، شما که با تراکتور صحبت کردید اگر استقلال را تنها بگذارید چه باید کرد؟ پس الکی با احساسات هواداران بازی نکنید . شما از روزی که آمدید هر روز یک مصاحبه داشتید که آرامش تیم را به هم ریخته در ثانی شما برای قرارداد میلیاردی خودتان دلتان می سوزد نه هواداران و استقلال و بدبخت ما که هر سال بازیچه ی امثال شما هستیم .
 • حسین IR ۰۸:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  10 24
  تو یکی ادعای ایرانی بودن و غیرتت نشه که یادمون نرفته چجوری به قطبی پشت کردی
 • بی نام IR ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  آقای نکونام برو تا دوباره بی احترامی نبینی، هر جا که میری واست آرزوی موفقیت میکنم قلعه نوعی ازین میسوزه که با برد کره سرمربیگری تیم ملی از کفش رفت
 • علی IR ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  خــوب به قلعه نوعی تیــــــکـــه انداختیا ؛دمت گرم......حــــــــــــجــــــــــــازی کجایی که امثال...اســتــقلالو به.....کشیدن
 • سجاد A1 ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  13 48
  اقای نکونام ما بازیکن بی تعصبی مثله تو رو نمیخوایم لطفا از استقلال برو
 • بی نام IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  68 24
  از هر نظر موندن کیروش به نفعمونه....ولی مگه دار و دسته باند مخفیای قلعه نوعی میذارن؟ چه نقشه ها واسه حذف تیم ملی کشیدن، نمونش یار شفیقشون شفیع که تا دلش خواست بار کیروش میکرد
 • سینا IR ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  اقا جواد یادش رفته اول فصل که همه ازش انتقاد میکردن قلعه نوعی حمایتش کرد
 • سینا IR ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  اقا جواد یادشون رفته اول فصل که همه ازش انتقاد میکردند قلعه نوعی چقدر ازش حمایت کرد
 • اس اس A1 ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  26 22
  متاثرشدم وقتی بعضی از نظرهارو درموردنکومیخونم،جواد جان تو عشقی قلعه نویی باند بازه ،اوبهمون اندازه ای که باقهرمانیاش مارو خوشحال کرده با پروندن محبوبهایی مث نکونام،حمودی،حسینی،شریفات،و...امسال هم که میخاست قلب اس اس (آرش برهانی)رو بیرون کنه وبا آوردن پیرمردهایی مث اکبرپور،بائولنگی،پزمان نوری لنگی قلب وروح روان مارو بهم میرزه.پرویزخان مظلومی...
 • بی نام IR ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  35 54
  تو کی هستی که بگی کی ایرانیه کی نیست؟ تو انقدر بی ادب و بی معرفت و مغرور هستی که لیاقت تیم ملی رو هم نداری چه برسه به کاپیتانی یادمون نرفته قطبی رو با اون همه زحمتی که کشید چطور کوبیدی حالا قطر و لبنان (!) رو بردید و کره رو هم شانسی و با هوش گوچی بردیم فکر کردی کی هستی؟ تو و جباری و شجاعی رو هم 10 تا پاس سالم و خوب ندادید نه تو دفاع درست و حسابی دیدیمتون نه تو حمله چقدر بی جنبه اید آخه؟ به خاطر مشکلات سیاسی کریمی و نبود چارتا آدم درست و حسابی مثه مهدوی کیا تو کاپیتان شدی و همه هم میدونن چقدر آدم دو رو و حزب بادی هستی که یه روز سبز میشی و یه روز با احمدی نژاد دل میدی قلوه می گیری
  • مهدی A1 ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
   26 12
   تو نمیخواد جای استقلالی ها نظر بدی بچسب به علی کریمی تون که با اون همه منم منمش تو یک تیم دیگه داره بازی میکنه والله
  • m A1 ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
   7 0
   چرا انقدر داغ کردی؟
 • مینا IR ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  18 23
  هنوز یادمون نرفته پارسال یک میلیارد و هفتصد میلیون از بیت المال استقلال گرفتی-درسته که واسه تیم ملی زحمت میکشی ما هم تشکر میکنیم
 • سمیه IR ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  16 18
  پارسال که یک میلیارد و هفتصد میلیون به گفته خودت از استقلال گرفتی یعنی از بیت المال-دیگه اینقدر منت گذاشتن نداره این همه پول گرفتی- خدا میدونه این فصل میخوای چقدر از تراکتور بگیری-ممنون که واسه تیم ملی زحمت میکشی ولی اینو قبول کن که یه کم زیادی پول دوستی مثل رحمتی
 • بی نام IR ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  9 11
  حاضرم شجرم رو از زمان ورود آریایی ها برات بیارم تا دم از ایرانی بودن نزنی. ما ایرانی خودخواه نداریم. البته نسل بعضی ها دست خورده است.
 • ali-askari A1 ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  15 16
  آقاي نكونام ببخشيد اين حرف رو ميزنم ولي ما هنوز كم كاري شما جنوبي رو جلوي كره در جام ملت هاي آسيا و حذف ايران را فراموش نكرديم ...
 • اسی EU ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  25 35
  عشق است امیر خان هر جور فکرش میکنم بهترین مربی ایرانه بسوزید
 • اس اس A1 ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  23 11
  آقای نکونام کم علیه استقلال صحبت نکردی که.......اما ایشالا تو استقلال میمونی
 • مریم A1 ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  29 8
  آقا جواد ایشالله این مشکلات کوچک درون خانواده ایی حل میشه و شما در تیمه محبوب خودت و تاج کبیر آسیا میمونی
 • بی نام IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  22 7
  جواد بموووووون
 • محمد IR ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  17 32
  امیر خان حرف اول تا آخر رو میزنه .................دمش گرم که 7 تا بازیکن آماده داد تیم ملی تا بریم جام جهانی مرسی امیر خان قلعه نوعی
 • مرسی IR ۱۳:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  24 2
  تو رو خدا نکو رو نگه دارید و دشمن رو شاد نکنید
 • بی نام IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  5 4
  تیمی که بخواد بخاطر پورشه وزمین تلاش کنه باشمام آهای کسایی که ایرانی هستید !!!
 • نگار IR ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  12 2
  جوااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااد یه دونه ای کاپیتااااااااااااااااااااااااان
 • فرهاد IR ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  18 3
  آقای نکونام نظرات منفی رو گوش نکن.هیچ کدومشون استقلالی نیستند. همیشه در دل تمام استقلالیایی. فقط جواد لالیگایی
 • جواد A1 ۱۶:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  5 0
  مگه میشه از رفتن به جا حهانی ناراحت باشیم!!بزرگترین ویترین فوتبالی دنیا!!مگر میشه زمان قرعه کشی 32 تیم راهیافته به جام جهانی کلی ذوق وشوق نداشته باشیم که یعنی با کدام تیم بزرگ همگروه می شویم!! ولی آقا جواد.خودمان را گول نزنیم.کره وبالاخص ژاپن از فوتبال آسیا و از ما فاصله گرفتند.ما تیمی نبودیم که در برابر این کره ضعیف شده 90 دقیقه دفاع کنیم.ضعف فوتبالمان را نباید با رفتن به جام جهانی فراموش کنیم.
 • بهروز IR ۲۱:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  0 0
  خواهش میکنم از استقلال برو استقلال جای بی تعصبهایی مثل تو نیست -جای فرهاد وحجازی هاست نه جای کسی که هنوز یکسال نیست اومده وادعای کاپیتانی داره وهر روز میگه میخام برم
 • توپولی IR ۲۲:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۳/۳۱
  3 0
  قطعا عده ای از صعود ایران به جام جهانی ناراحت هستند و نکونام چون در بطن موضوع است این را به خوبی و راحتی می فهمد ولی من با این نظر که هر که از صعود ایران خوشحال نیست ایرانی نیست مخالفم.زیرا خیلیها به هر دلیل ممکن است از صعود ایران خوشحال نباشند ولی قطعا به ایران عشق می ورزند.اما افرادی به نام علی و عادل و هموطن و بی نام یا خود مایلی کهن قلعه نویی دایی مظلومی پورحیدری و ... هستند یا طرفداران انها که منتظر بودند طبق معمول ایران ببازد و انها مربی تیم ملی شوند و فوتبال ایرا را به چهل سال قبل برگردانند