صادق محصولی گفته است: در برنامه‌ای که در مجلس شورای اسلامی ارائه کردم به زیرمجموعه بودن سازمان تامین اجتماعی تاکید داشتم.

وزیر رفاه و تامین اجتماعی گفت: 2 سال بود که مصوبه‌ای داشته‌ایم مبنی بر پرداخت 1400 میلیارد تومان در قالب سهام پتروشیمی جم که دولت برای پرداخت معوقه‌های بازنشستگان قبل از سال 1379 اختصاص داده بود که روی زمین مانده بود اما در چند هفته اخیر این کار در حال نهایی شدن و انجام است.

او تصریح کرد: در حال حاضر هم سازمان تامین اجتماعی زیرمجموعه وزارت رفاه است اما وزارت رفاه اساسنامه جدید سازمان تامین اجتماعی را تهیه و به دولت تقدیم کرده است و در چند روز آینده این اساسنامه تصویب و سازمان به صورت قانونی تحت پوشش وزارت رفاه قرار خواهد گرفت.

صادق محصولی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بالاخره تکلیف سازمان تامین اجتماعی چیست و آیا این سازمان زیرمجموعه وزارت رفاه قرار می‌گیرد یا خیر، افزود: در برنامه‌ای که در مجلس شورای اسلامی ارائه کردم به زیرمجموعه بودن سازمان تامین اجتماعی تاکید داشتم.

محصولی با تاکید بر توجه دولت به معیشت و رفاه بازنشستگان گفت: با این حال نگاه فرهنگی به مقوله بازنشستگی نباید فراموش شود.

محصولی تصریح کرد: هرچقدر در مورد معیشت بازنشستگان کار شود باز هم کم است اما در سال 85 افزایش حقوق 70 درصدی و در سال 87 قانون مدیریت خدمات کشوری و به تبع آن افزایش 60 درصدی حقوق بازنشستگان از افتخارات دولت است، اما کافی نیست.

مقام عالی وزارت رفاه و تامین اجتماعی گفت: وضعیت حقوق بازنشستگان با توجه به افزایش هزینه‌های زندگی باید از وضعیت حقوقی آنها در زمان اشتغال بهتر شود. باید ملاک رضایت جامعه بازنشستگان نظر خود آنها باشد نه نظر مسوولان، بنابراین ما این کار را دنبال خواهیم کرد.

او در پاسخ به خواسته بازنشستگان برای فرستادن آنها به سفر حج گفت: در دولت این موضوع را پیگیری و از سازمان حج همکاری بیشتری را طلب خواهم کرد. محصولی از نمایندگان مجلس خواست تا در بازپرداخت معوقه‌ها به اصلاحیه بودجه سال 88 و بودجه کل کشور برای سال 89 توجه لازم صورت گیرد.

کد خبر 29971

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =