تسنیم نوشت:

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به دیدار دیشب اعضای هیئت نمایندگی رئیس‌جمهور منتخب با حسن خمینی، گفت که در این دیدار سید حسن خمینی به روحانی توصیه کرد که از مشی اعتدال فاصله نگیرد.
حجت الاسلام سید محمود علوی یکی از اعضای هیئت نمایندگی رئیس جمهور منتخب درباره دیدار این هیئت با مراجع تقلید، گفت: پیام رئیس جمهور منتخب به مراجع عظام قم، تشکر از پیام تبریک آقایان مراجع و تقدیر از آنها درخصوص تشویق مردم برای حضور حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری بود. همچنین اعزام این هیئت به دلیل استفاده از دیدگاه‌ها و نقطه نظرات مراجع عظام، علما و حوزه‌های علمیه در کنار بهره‌گیری از سایر مراکز همانند دانشگاه و دانشگاهیان صورت گرفت، رئیس جمهور منتخب بنا دارد ارتباط با مراجع را در طول دوران مسئولیت خود ادامه دهد و از نظرات آنان استفاده کند.
وی بر همگرایی بین فرهیختگان جامعه تاکید کرد و افزود: دولت یازدهم امیدوار است در جهت تحقق تفاهم ملی و همگرایی همه اقشار و جریان‌های سیاسی و فرهنگی نقش آفرینی کند تا شاهد تفاهم ملی زیر پرچم مقام معظم رهبری باشیم.
عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین از دیدار شب گذشته این هیئت با حجت الاسلام سید حسن خمینی خبر داد و با بیان اینکه این دیدار در منزل وی در قم برگزار شد، اظهار داشت: سید حسن خمینی در این دیدار ضمن تبریک مجدد انتخاب روحانی به عنوان رئیس جمهور، نکاتی را مطرح کرد که توجه به پایگاه اجتماعی رئیس جمهور منتخب یکی از نکات مطرح شده از سوی وی بود.
"سید حسن خمینی در این دیدار گفت که، هر یک از رؤسای جمهور یک پایگاهی در جامعه داشتند، یعنی جامعه یک خصیصه آنها را مد نظر قرار داده و برمبنای آن خصیصه، به وی رای داد از این رو جدایی از آن پایگاه می تواند آسیب‌رسان باشد. پایگاه اجتماعی روحانی مشی اعتدالی وی بود و از آنجا که جامعه از درگیری‌ها و منازعات جناحی و تخاصم جریان‌ها خسته شده بود، به مشی اعتدالی روحانی رای داد و اگر رئیس جمهور منتخب از این پایگاه به خوبی عمل کند، می‌تواند آن را حفظ کرده و دل‌های مردم را همچنان همراه داشته باشد. ضمن اینکه دولت و رئیس جمهور منتخب نباید از پایگاه اعتدال جدا شوند."
علوی همچنین تاکید کرد: در این دیدار اعضای هیئت نمایندگی و شخص سید حسن خمینی تصریح کردند که با توجه به شناخت و هوشمندی‌ای که از رئیس جمهور داریم، وی از جایگاه اجتماعی خود یعنی اعتدال جدا نمی‌شود و کارها را با اعتدال پیش می‌برد.
وی با بیان اینکه از سوی رئیس‌جمهور منتخب سه نفر به دیدار مراجع عظام تقلید رفتند، گفت: این هیئت شامل حجت‌الاسلام محمد حسن اختری دبیر مجمع جهانی اهل بیت، حجت الاسلام رستگاری و اینجانب بودیم، البته در چند دیدار هم حجت الاسلام نمازی نماینده مجلس خبرگان نیز در جلسات حضور داشت.
/2929

کد خبر 300130

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ali IR ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۲
  بهترين راه براي خروج از بحران كنوني بازگشت عقلاو اصلاحات به قدرته
 • ahura IR ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۲
  12 0
  اميدوارم دولت جديد بستري ايجاد كنه تا مردم با سياست و سياستمداران(دلسوزان حقيقي ملت) آشتي كنن و كمال همكاري رو با دولت براي برون رفت از مشكلات كنوني داشته باشن تا بار ديگه ايران و ايراني تو دنيا سرافراز باشن.
 • بی نام IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۲
  74 7
  طي سالهاي اخير تاثير حضور انسان هاي كوچك در جايگاه هاي بزرگ را ديديم. از حالا تاثير حضور انسانهاي بزرگ را خواهيم ديد.
 • سعید A1 ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۴/۰۳
  4 2
  در هر برهه ای از تاریخ: جاهلان و خرافاتی ها و منعصبان مانع پیشرفت ملتها بوده اند و صرفا منافع شخصی را در نظر گرفته اند. به امید از بین رفتن این گروه و به امید اصلاح هر چه بیشتر نواقص کشور عزیزمان ایران
 • بی نام A1 ۱۹:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۴
  0 0
  ازاقای روحانی انتظارداشتیم ازافرادکهنه کاربعنوان مشاوراستفاده می کرد واز نیروهای پرانرژی وجوان انقلابی بیشتر بهره می برد اکثر اقایان انتخاب شده نامدار هستند ولیکن توان وانرژی لازم ندارند