۰ نفر
۴ تیر ۱۳۹۲ - ۲۰:۳۱
از «میراث فاطمی» رونمایی شد

کتاب «میراث فاطمی» شامل مجموعه بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره امام عصر (عج) طی مراسمی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.

به گزارش خبرآنلاین، «میراث فاطمی» شامل مجموعه بیانات رهبر معظم انقلاب در شناخت امام زمان (عج)، عصر غیبت و نیز راهکارهای یاری‌رسانی برای تحقق دولت حضرت مهدی (عج) است. این کتاب به کوشش سیدمحمدباقر حسینی و کانون آینده‌شناسی میراث فاطمی تدوین و آماده‌سازی شده است. 


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم گفت: این کتاب بیانات رهبر معظم انقلاب در باره انتظار و مقام و منزلت حضرت ولی‌عصر(عج) است که دسته‌بندی خوبی دارد و به عنوان یک منبع باید مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
به گفته وی در این اثر بیانات مقام معظم رهبری درباره اتفاق نظر بشریت به ایمان به منجی،‌ ترویج فرهنگ انتظار، درس‌ها و آثار ایمان به مهدویت، اهداف حضور و ظهور، توجه داشتن به امام زمان (عج) و حاضر و ناظر داشتن ایشان بر اعمال انسان درج شده است.

 

رونمایی میراث فاطمی
«معانی انتظار فرج»، «اتفاق بشریت در ایمان به منجی»، «ترویج فرهنگ انتظار»، «درس‌ها و آثار ایمان به مهدویت در جامعه»، «توطئه‌ها و تهدیدهای فرهنگ مهدویت»، «تشکیل حکومت پیش از ظهور امام زمان»، «اهداف ظهور و ویژگی‌های حکومت عصر ظهور»، «توجه و انس به امام زمان»، «توجه امام زمان به شیعیان»، «دعای حضرت ولی‌عصر»، «عنایت ولی‌عصر به کشور و انقلاب اسلامی»، «نیمه شعبان و ولادت آن حضرت» از جمله بخش​ها و فصل​های کتاب است.

در بخشی از مقدمه «میراث فاطمی» آمده است: «تفکر مهدویت و مهدی‌باوری در عصر غیبت در نگاه مقام معظم رهبری عاملی امیدبخش برای انسان در بند حکومت‌های جور است که باعث خیزش مستضعفین برای غلبه بر مستکبران است.» کتاب «میراث فاطمی» در مراسمی به مناسبت جشن بزرگ ایثارگران در سالن سینمایی وزارت ارشاد با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی، هنری، جانبازان، ایثارگران و خانواده معظم شهدا رونمایی شد.

6060

کد خبر 300558

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =