استقلال 2- دینامو کیف 1/ آبی ها قهرمان جام یوفا را بردند/مجیدی گل زد طرفداران گفتند:«روحانی مچکریم!»

استقلال تهران در یک بازی دوستانه موفق شد تیم دینامو کیف را در ورزشگاه خانگی اش شکست دهد. دینامو کیف قهرمان دو دوره جام یوفا و یکی از تیم های معروف تاریخ فوتبال اروپاست.

سیاوش افشین راد خبرنگار خبرآنلاین در ورزشگاه دینامو کیف اوکراین : امیر قلعه نویی در بازی دوستانه مهم تیمش با دینامو کیف ، علیرضا نیکبخت واحدی را به عنوان کاپیتان به زمین فرستاد. در شرایطی که استقلالی ها 3 بازیکن باسابقه تیم شان یعنی پژمان منتظری ، مهدی رحمتی و فرهاد مجیدی را در کنار احمد جمشیدیان روی نیمکت گذاشته است ، با ترکیب حسین حسینی ، حنیف عمران زاده ، امیرحسین صادقی ، هاشم بیک زاده ، علیرضا نیکبخت ، پژمان نوری ، گوران لاوره ، سیاوش اکبرپور ، محمد مهدی نظری ، محمد قاضی و آرش برهانی به زمین فرستاده است. نیکبخت که از سال 1378 به استقلال آمد ، در سال 1385 به پرسپولیس رفت . بازگشت او به استقلال جو خاصی را به این تیم حاکم کرد اما به نظر می رسد امیر قلعه نویی برای برگرداندن روحیه به بازیکنش او را کاپیتان کرده است. آن هم در حضور قدیمی هایی مثل برهانی و صادقی که فصل قبل داعیه کاپیتانی تیم را داشته اند.

استقلال در دقیقه بازی با دینامو ، با پاس هاشم بیک زاده و ضربه آرش برهانی با یک گل از حریفش پیش افتاد. البته این گل را در دقیقه 17 بازی ، مهاجم تیم سرشناس اوکراینی جبران کرد و بازی دو تیم مساوی پیگیری می شود.

این بازی تا دقیقه 50 با نتیجه مساوی پیش می رود .  البته در دقیقه 50 بازی دینامویی ها با گلر استقلال تک به تک شدند . ضربه آنها به سمت دروازه را حنیف از روی خط بیرون کشید. استقلالی ها در نیمه اول بازی 3 کارت زرد گرفتند . نظری ، برهانی و نوری سه کارت استقلال را گرفتند. استقلال که با کمبود بازیکن روی نیمکت مواجه است ستار همدانی را گرم کرد تا در صورت لزوم از او در زمین استفاده کند. نکته جالب درباره فرهاد مجیدی این است که او کمتر از 15 ساعت قبل به شهر کیف رسیده و بدون تمرین با تیم استقلال در ترکیب قرار گرفته است.

 

 فرهاد مجیدی در دقیقه 56 بازی وارد زمین شد و  دقایقی بعد از ورود خود به زمین مسابقه ، پایش به گل باز شد. کاپیتان شماره 7 استقلالی ها همچنان برای تیمش می درخشد. جالب اینجا بود که ایرانی های حاضر در ورزشگاه بعد از گل فرهاد مجیدی شعار «روحانی مچکریم » می دادند. فرهاد مجیدی که در دقیقه 56 به جای محمد مهدی نظری وارد زمین شده بود ، در لحظه گل  با عبور از دفاع حریف با استارتی دیدنی توپ را وارد دروازه حریف سرشناس کرد. مجیدی متخصص این گل هاست. او پیشتر هم از این گل ها زیاد زده است.

در دقایق پایانی این بازی قلعه نویی با بیرون کشیدن آرش برهانی ، پژمان منتظری را به زمین فرستاد تا نشان دهد عزمی جزم برای بردن قهرمان دو دوره جام یوفا را دارد. افتخاری بزرگ که در کارنامه مربیگری او و تاریخ باشگاه استقلال باقی می ماند. این بازی در نهایت با نتیجه 2 بر یک به سود استقلال به پایان رسید. 

دینامویی ها اگرچه در این بازی تعدادی از یاران ذخیره خود را هم به بازی فرستاده بودند اما در این بازی دوستانه ، آنها نام باشگاه معروفی را یدک می کشیدند و استقلال هم فقط 14 بازیکن به همراه داشت که از 12 نفرشان استفاده کرد. استقلال هم هنوز خیلی از ستاره های ثابتش را به همراه ندارد. قلعه نویی که تیمش را برای قهرمانی در آسیا آماده می کند ، از حالا نشان داد برای تمام تیم های رقیب آماده کشیدن خط و نشان است.

این بازی را بیش از 1000 تماشاگر ایرانی در ورزشگاه تماشا می کنند.

4141

کد خبر 302794

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =