۰ نفر
۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ۰۴:۳۲

تسنیم نوشت:

معاون وزیر راه وشهرسازی گفت:همزمان با این ایجاد سکونتگاه های غیر رسمی ، فرصت طلبی گروه های سودجو و رانت خوار زمین تشدید شده است.

مجید کیان پور با بیان اینکه سکونتگاه های غیر رسمی مهاجران روستایی و محرومان جامعه شهری را در خود جای داده است ،گفت: سکونتگاه های غیر رسمی خارج از برنامه ریزی رسمی وقانونی توسعه شهری، عمدتاً بدون مجوز در درون یا خارج از محدوده قانونی شهرها به وجود آمده است.
وی اسکان غیر رسمی را ناشی از مسکن سازی شتابزده اقشار کم درآمد دانست افزود: این سکونتگاهها بدون مجوز و خارج از برنامه ریزی رسمی شهر در محیطی با کیفیت پائین و کمبود شدید خدمات و تراکم بالای جمعیت شکل می گیرند.

معاون وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه ایجاد این نواحی در شهرها را باید جزئی از فرایند عدم تعادل شهری/ منطقه‌ای و دو گانگی اقتصادی در جامعه تلقی کرد ،افزود: این نواحی منجر به تغییر مکانی جمعیت می شود به طوری که از نواحی فقیر و توسعه نیافته شهری و روستایی به سمت نواحی برتر شهری تغییر می کند.

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران وبهسازی شهری ایران اظهار داشت: در این جریان انتقال جمعیتی، نواحی بی دفاع و فاقد نظارت شهری، عرصه اسکان این گروه های تازه وارد که توان رقابت در بازار رسمی زمین و مسکن شهری را ندارند شده و به سرعت ، این افراد شاغل می شوند.

کیان پور در ادامه خاطر نشان کرد: همزمان با این ایجاد سکونتگاه های غیر رسمی ، فرصت طلبی گروه های سودجو و رانت خوار زمین عامل تشدید شده و زمینه لازم برای گسترش آن  پدیدار می شود.

3131

کد خبر 303215

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۲
  7 1
  تا کار به دست دفاتر مشاورین املاک است بازار مسکن ارامش نخواهد دید و گرانی بی داد خواهد کرد راه چاره حذف این دفاتر از معاملات مسکن است
 • بی نام A1 ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۲
  0 0
  خب خدا رو شکر