تابناک نوشت:

اما برنامه‌های احتمالی محمود احمدی‌نژاد برای دوره پس از ریاست جمهوری، موضوع دیگری است که امروز مورد توجه برخی مطبوعات خارجی قرار گرفته است. روزنامه «واشنگتن پست» از جمله مطبوعاتی است که به این موضوع پرداخته و می‌نویسد، احمدی‌نژاد همه را در ایران به حدس و گمان درباره برنامه‌های پس از ریاست جمهوری‌اش مشغول کرده است.

این روزنامه اشاره می‌کند، هم‌اکنون گمانه‌های فراوانی‌ از انتصاب وی به عنوان رئیس سازمان صدا و سیما گرفته تا فعالیت به عنوان یک سیاستمدار مستقل در جریان است و در همین زمینه، سفر اخیر وی به عراق نیز از سوی رسانه‌ها و تحلیلگران با دقت پیگیری می‌شود. به باور این روزنامه، آنچه در این میان مشخص است، این که احمدی‌نژاد و تیمش نمی‌خواهند بار خود را جمع کرده و خود را از عرصه کنار بکشند.

در میان دیگر مطالب، سایت خبری «اروپای جدید» از برنامه کا‌ترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای میزبانی از نمایندگان گروه ۱+۵ برای بحث درباره مذاکرات هسته‌ای ایران خبر داده است. این سایت اشاره می‌کند که کا‌ترین اشتون امروز در بروکسل بلژیک، میزبان این نمایندگان خواهد بود. در این رابطه، مایکلمان، سخنگوی کا‌ترین اشتون اظهار داشته، گفت‌و‌گوهای بروکسل، بر سر یافتن راهی برای چگونگی پیشبرد مذاکرات هسته‌ای ایران است. این نخستین بار پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران است که اعضای گروه ۱+۵ برای بحث در این زمینه گرد هم می‌آیند.

/2929

 

کد خبر 303766

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =